cekeri en fazla en ince misina hangisidir???

Konu, 'Misinalar' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Onun için, çelik halat ve angarya vinci (!? = Türkçe ne deniyor bilmiyorum, nevaleyi vs. gemiye kaldırmak için ufak vinçler olur) tavsiye ederim, biz öyle yapardık :)

Naylon misinalardan en sağlamı derken.. Albastar Ultra'lar var. Çok itinalı bir düğümle çok iyi çekeri var. Ama düğüm yumruk kadar oluyor, hoş olmuyor. Hafızası kötü, eciş bücüş olmayı çok seviyor.

Nylon misina tavsiye eder misin derseniz, VIKING Super Silicone'u tavsiye ederim. Çok öyle aman aman sağlam değil ama, düğümlerde pek sorun çıkarmıyor. Benim gözlemim böyle oldu.

Ama, sağlam misina aramaya uğraşmaktansa, iyi düğüm atmayı öğrenmeyi öncelikle tavsiye ederim. Ondan sonra sağlam misina aramak daha kolay olur, en azından malzemeciye giderken taşıyacağınız paranın ağırlığı daha az olur.. Çünkü, en sağlam misinanın bile öylesine bir düğüm sonrası %10'a kadar düştüğünü çok gördüm. (Yani, en sağlamından çeşitli marka makara makara misinayı, 300 gr. çekemez hale getirip telef etme rekoru bendedir demek istiyorum..)

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Basitçe, kendim ne kullanıyorum.

Denize giderken, Dyneema misinayı makineye sarıyorum. Takımlar ise, florocarbon (FC). FC'ler en alelade naylonlar kadar ancak dayanıklı oluyor. Düğümde aşırı zayıflıyor ve dahası düğümde tutmuyor. O halde, düğümlere biraz kaliteli, denize dayanıklı japon dökülmesi faydalı oluyor. Denize giderken çantamda bir tek makara, 0.25 SAMURAI misina olur. Bunu, armut kurşunlara bir kasa yapıp klipse takmak için filan kullanırım.

Göle filan giderken, gene aynısını kullanırım. Velhasıl, Yayın yakalamak gibi bir ihtimal ortada ise, SUFIX'in şu an aklımda olmayan bir modeli var, mübarek lastik gibi esniyor. Ondan alırım yanıma, makara olarak.

Makineler, çıkrığı ayrı, özel seramik bilyeli filan, surf'u ayrı. Kamışlar, en iyisinden.. Eee, bu kadar şey olunca herhalde balığı gözünden vuruyorumdur. Ne gezer, genelde (ve herhalde bu sitedeki) en az tutanlardan biri benimdir. En çok misina zayi edende benimdir. Ben, bizzat kendim, sağlam misina, kaliteli misina vs. sahibi olmanın, daha iyi av yapmayı sağlamadığının bariz bir örneğiyim. Kısacası, benim en büyük tecrübem, bu konularda usta olmanın en iyi neticeyi verdiği. "USTA" ? O ben değilim maalesef..

3. donhuan

donhuan Ömer

Çok ince ama şekeri fazla misina

%100 Spectra Örgü Misina 0.5 mm - HAKI
    37 Kg/82 lb - 270mt/295yd

Spectra® kullanılarak üretilen örgü misina ipleri 0.5 mm inceliğinde olmasına rağmen 37 kg/82 lb kopma mukavemetine sahiptir. Dişlenmeye ve aşınmaya karşı aşırı dayanıklı olan bu misinalar uzun süre kullanıma göre tasarlanmıştır.

4. furunotr

furunotr Haluk

0,50 oldukça kalın bir çap; oltada kullanmak için pek de efektif değil...

5. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    Guzel bi konu canlandirmakta fayda var