çeltikçi çayı raporum

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında FİAMMA tarafından paylaşıldı.

1. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    sevgili arkadaşlar hafta sonumu geçirmek üzere kırkırca köyüne arkadaşımın daveti üzerine eşimle beraber gittim.hanımlar da dahil olmak üzere çeltikçi çayından medet umarak iki gün üst üste çaya indik.iki gün içersinde kullanmadığımız takım,kullanmadığımız yem,denemediğimiz teknik taktik kalmadı...ayrıca çayı, kırkırca köyüne çıkan yol kısmından başlayıp(köprünün orası) güdüle doğru epeyce taramamıza rağmen sonuç tam anlamıyla fiyaskoydu...koskoca iki günde 3 adet kefal alabildik.boyları çok çok ufaktı maalesef..aynen suya iade..alabildiğimiz vuruş sayısı inanın tuttuğumuz balık sayısından 2 fazladır.

kısaca özetlersek;
    denenen takım:şamandıralı,dip,mepps,envai çeşit popper,sahte çekirge(tırıvırı hariç herşey:eek: )
    kullanılan yem:tavuk ciğeri,solucan,power bait blood worm,ekmek içi,sosis,sucuk:D

beni üzen en önemli nokta ise şuydu;eşimle ilk defa balığa çıktım,o kadar hevesli ve hırslıydı ki...iki gün boyunca elinde olta düşmedi.ama nafile...hiç olmazsa 1 tane çekebilseydi.hazır balık tutmaya heveslenmişken yılmasından korktum:(

çeltikçi çayı için farklı bir yöntem yem vs.. önerisi olan var mı arkadaşlar?

2. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    resim varmı abi resim :D

3. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    gerçekten durumuna üzüldüm özgürcüm hani yengeyle beraber gidip balıksız dönme kısmı çok acı bence bi dahaki sefere garanti bi yere götür senin olştacılıgında tehlikede gibi görünüyo inşallah bundan sonrakiler daha şanslı olursun rastgele:)

4. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    OLMAYAN BALIĞIN RESMİ OLMAZKİ KARDEŞİM:D

5. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    geçen yaz ben de amcamla beraber o taraflara gittim ama pek bir şey çıkmadı. demekki bi püf noktası var ya da balık yok. bilenlere sormak lazım.

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    Olsun özgür Bu Seferde Böyle Olsun Bir Dahaki Sefere şansin Bol Olsun

7. kykh

kykh

Vay kardeşim yenge şimdiden yılmadı inş.:) kardeş ben orda kıbrıs takımı ekmeye sarıp iyi iş yaptım bide meps attım onada irileri gelio ama ben meps atacak çok alan bulamadım o yüzden genelde kıbrısla almıştım. Özgür hafta sonu oğuz abi ben levent atilla abi plan yapıoruz haberleşelim istersen bi

8. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    kardeşim haber verin mutlaka banada uygun olursam kareyi tamamlarım kesin..bu arada özlettin kendini kardeş...

9. kykh

kykh

Kısmetse hafta sonu görüşürüz kardeş oğuz abinin av bayiinde arada toplanıyoruz. öle akşamları laflıyoruz filan gerçi denk gelioruz genelde planlaşmıyoruz ama bigün planlaşıp toplanırız olmazsa

10. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    hareket güzel eşinle mutlu 2 gün ama bu sana ters teper kardeşim. Derki 2 gün beni oralarda ser sefil ettinde bir balıgı çok gördünde bıdı bıdı ohoo senin işin zor be kardeşim.Yeni evlisin şimdilik belki birşey demez ama sonra kesin der.Atila abi dedi dersin.Havalar ısınsın AİLE cek gideriz inşallah

11. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    abi eşim yılmadan yapalım bir organizasyonda,düzenim bozulmasın:)valla taa perşembeden başladı balık olan adam gibi bir yere götür beni diye:D geçen işten geldim bir baktım benim malzeme çantasını açmış temizliğini yapıyor...:D

12. KUKIR

KUKIR EREN AKCİ

fıamma kardesım çeltıkci cayında ne olursa olsun balıgın kendi etini kullan arkadaşım bak göreceksin ki yenge bıle balık tutmanın mutlulugunu keyfini burda yaşacak kardesım kendı etını kullan kefal tutmanın zevkını yaşa simdiden bol şanslar denedıkten sonra bılgılendırırsen sevınırım

13. cafer baydemır

cafer baydemır cafer baydemır

Favori Kamış:
    DAM green fıber 300. SHIMANO tıtanos xt 10000
    En İyi Avı:
    gumus 10cm
    arkadasım kırmır cayından uc ayrı bolgeden gelen raporlara gore henuz yukarı kısımlarda bır hareketlılık yok.caltı,gudul ve adaoren'e gıden guruplarımdan sadece adaoren gurubu balık yakaladı.uc gurubunda kullandıgı yem solucandı.eger aracın adaoren'e ınmeye musaıtse denemenı tavsıye ederım.

14. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    iki parçalı kamış ve makina
    En İyi Avı:
    2 kilo turna 2,2 kilo kasna
    üstad sende hanımla felan başka yermi bulamadın gidecek :) orda balık vs kalmadı ki avcumun içi gibi bilirim oraları boşuna benzin yakmayın o kadar söyleyim

15. haydut74

haydut74 İhsan KAYA

Favori Kamış:
    yasal olan herşey
    En İyi Avı:
    kaçan avlar
    Çeltikçi Çayından Çıkan Balıklara Dikkat!!!

1994 yılından berı Ankara da bulunmaktayım ve eskıden en favorı yerım celtıkcı cayı ıdı. fakat 3 4 yıldan berı caydan cıkan hercıns ve her boy balıkta dısarıdan da gorulebılen kırmızı renklı asalaklar mevcut. bunların bazıları balıkların etlerının ıcıne kadar gırmısler ve yuvarlak kırmızı noktalar seklınde gorunmekteler bıcak ucuyla dısarıya alıp bıraz bastırınca hareketlenmektedırler.. bu canlıların balıklarda gorunmesının bence baslıca sebebı kırlılık.. cunku kızılcahamamdan gelen caydan baslayıp camlıdere barajından gelen cayla bırlesıp celtıkcı cayını olusturan akarsuyun uzerınde tavuk cıftlıklerı, buyukbas besıhanelerı, evsel atıklar ve zırai atıklar suya karısmaktadır. İşte bu sebebten dolayı insan sağlığına zararlı olabileceğini düşündüğümden dolayı ben şahsen o balıkları yemem vede yemeyeceğim balığıda tutmam.. arkadaslara tavsıyemde bu konuda hassas olmalarıdır. Olduki insan sağlığına zararlı olmadığı ortaya çıktı içinize sinecek mi o balıkları yemek..
    BENCE Bİ KERE DAHA DÜŞÜNÜN.. İNSAN SAĞLIĞININ KIYMETİNE HASTA OLUNCA ANLIYOR..

16. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    iki parçalı kamış ve makina
    En İyi Avı:
    2 kilo turna 2,2 kilo kasna
    bunlara ilave olarak o civardaki 10 kadar köyün kanalizasyonlarınıda ilave et örneğin yeşilöz köyü açıktan bırakıyor kanalizasyonu çeltikçi çayında zaten güdül bölgesini geçipte 3-5 kilometre aşşağısında kokudan suya yaklaşılmıyor :(

17. cafer baydemır

cafer baydemır cafer baydemır

Favori Kamış:
    DAM green fıber 300. SHIMANO tıtanos xt 10000
    En İyi Avı:
    gumus 10cm
    arkadaslar eger yemek ıcın kefal arıyorsanız o cıvarda en temız yer alıcın tarafı dıyorum.ama orada da suların ıyıce ısınması gerkıyor.yoksa balık vermıyor.ozellıkle gomleksız koprusunun oradakı tavuk kesımhanesı sarıyer barajına kadar kırmır cayını olduruyor.tunel cıvarında yakaladıgım butun yayın ve kefallerde bu bahsedılen parazıtten var.ama yınede tutup bırakmaktan zevk alıyorsanız kırmır cayı bu zevkı her zaman verır.

18. cbalci85

cbalci85 Qazsdaasddsa

Kullanılan Yem Yanlış Olabilir Üstat Kesinlikle Giderken Kızılkanat Götürün Onla Deneyin Ekmek Tavuk Gibi Yemler Problem Çıkarıyor.

19. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    yinede devam bende çok böyle eli boş dönmüştüm