Cenani 02.10.2012 (Sabreden Derviş)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Cenani tarafından paylaşıldı.

1. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Sabreden derviş Palamutu yemiş. Tebrikler Kerem abi palamuttaki bu istikrarını büyük ilgiyle izliyorum, ben de mi Anadolu yakasına transfer olsam nedir:)

2. bluefinjack

bluefinjack hüseyin

Favori Kamış:
    -
    Favori Makine:
    -
    En İyi Avı:
    48 kilo-eşim
    http://www.solunarforecast.com/worldcalendar.aspx

Bir süre önce internette tesadüfen bulduğum bu takvim. doğruluğu bir çok kez tarafımca ve sitede yayınlanan av raporlarıyla kanıtlanmıştır.
    Özellikle dolunay ve yeni ay zamanları belirtilen av saatleri çok isabetli olmaktadır. Dün takvimdeki majör saatler 14.30-16.30 arasıydı.Cenani ustanın saat 3 e kadar vuruş alamayıp 3 gibi balıkları çekmesi siteye üye olup bu mesajı yazamam için beni tetikledi. Sitenizi bir süredir takip ediyordum . böylelikle de aranıza katıldım herekese selamlar....

3. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Hüseyin
    Merhabalar öncelikle Bizde geçen hafta böyle bir takvimi test ettik uygarla beraber Bizim bölge ile iligli olarak tesbtlerinin tutmadığını gördük ama sürekli incelemek lazım tabii biz 1 kere baktık duruma

4. ASSOS 17

ASSOS 17 SINAN GURLER

Favori Kamış:
    muhtelif kamislar ama el oltasi ile levrek rakipsiz.
    En İyi Avı:
    Levrek 3.600gr.
    Hanimlarin balik tutan eslerine davranis tarzlari hakkinda bir forum dolusu yorum geleceginden eminim.
    Birisi konuyu acsa ne iyi olur :)

5. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Çok teşekkür ederim.

Teşekkür ederim Suat Ağabey. İlk raporumda neler kullandığımı, nasıl avlandığımı yazmıştım. Her raporada yazmak istemiyorum çünkü ne yazık ki zaten araştırma konusunda sıkıntılı olan toplumumuzda, internetin girmesiyle birlikte herkes, herşeyi araştırmadan bilmek istiyor.

Araştırılmadan edinilen her bilgi yüzeysel olduğu kadar, bilginin özümsenmesi konusunda da sıkıntılar çıkıyor. Sonuç olarak kişi, emek sarfetmeden öğrenmek istediği konuda ne yazık ki başarıya ulaşamıyor.

Çok teşekkür ederim.

Sabricim çok teşekkür ederim. Olur mu yahu! Lüfer'in yeri en başta kalbimde. :)

Emrecim teşekkür ederim. Aynen öyle. :)

Teşekkür ederim Safacım. Hele balık olmasın, ne totemler çıkıyor piyasaya. Bazen ben bile kendi icadım toteme hayret ediyorum. :D

6. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Aslıhancım, teşekkür ederim. Sahte balık veya kaşık ile Palamut avı çok zevkli, ama bir o kadar da çok yorucu. Makinadan çıkmıyor o duman sadece, makinayı çeviren adamdan daha fazlası çıkıyor. Hani insan kendini Şimendifer sanıyor çoğu zaman. :D

Güzel Ağabeyim, mütevazilik konusunda hala öğrencinizim. :) Çok teşekkür ederim Nuri Ağabey.

Teşekkür ederim Keremcim. Hep beraber gülelim.

Alicim, sağolasın arkadaşım. Biliyorum. Görüyorum dişli raporlarını. Şu Palamutlarla işim bitsin, ben de fena dalacağım dişlilere. :D

Rastgele...

Seçkincim çok teşekkür ederim.

Orhan Ağabey, çok teşekkürler abi. Aradan kaçanlar, Sivrice'ye gelene kadar Torik olur. Onları da sen haklarsın artık. :)

Çok teşekkür ederim. Tarih nasıl yanlış olmuş? Anlayamadım. 02 Ekim 2012

Naim Bey, beraber avlanmışız yahu. :) Olsun canım. Kimse uzman olarak gelmiyor dünyaya. Önemli olan tavır. Yanyana olta atılan bir yerde, elbette birbirine girecek oltalar. Ama nezaket ve güleryüz (bir balıkçının suratıdır) olduğu sürece sorun yok. Karışan oltayı çözmek 2 dakika, bozulan dostluk ise kolay kolay onarılamaz.

Mahir Ağabey, teşekkür ederim. Çekme kulaklarımı abi, günü gelince bırakacağım mereti. :)

Teşekkür ederim Aydın Ağabey. :)

7. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Aretcim, çok teşekkür ederim. Vaktin olursa gel vallahi. Yakında yağmurlar başlayacak. Palamut da büyüyecek, belki Torik babalara da rast geliriz.

Balığa çıkacağım zaman bir gün önceden telefon açar, haber veririm sana.

8. teddyman

teddyman Ercan

Favori Kamış:
    Okuma Safina-X spin 270cm 10-35Gr
    Favori Makine:
    Mitchell Blade Alu 4000
    En İyi Avı:
    Kasna 3 kg
    Kerem bey av için tebrikler. Ufak bir tavsiye; mutfak tezgahı gibi beyaza kaçan arka fon üzerinde fotoğraf çekerken ışık yeterli ise flaşı kapatmanı öneririm. Böylece esas malzemeler kararmadan ve renkelerini belli ederek poz verirler.:) Sağlıcakla kal.

9. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Ercan Bey, teşekkür ederim. Flaş yok zaten. Telefonla çekiyorum fotoğrafları. Tezgahın üstündeki lambalar yüzünden öyle.

10. bluefinjack

bluefinjack hüseyin

Favori Kamış:
    -
    Favori Makine:
    -
    En İyi Avı:
    48 kilo-eşim
    üstadım geçen hafta test ettiyseniz eğer tutmaması olasıdır. takvimde günün en altındaki solunar rating 3 yıldız ya da daha fazla olursa tutarlı oluyor.sitede belirtmişler zaten. dolunay ve yeni ay zamanları ayın çekim kuvveti yükseldiğinden herhalde.

11. Kamuran karaman

Kamuran karaman Kamuran Karaman

Favori Kamış:
    Yabomax Sword 4,20 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65 II
    En İyi Avı:
    Levrek 4 kg
    Tebrikler Kerem güzel balıklar...Daha irisi tonbik artık. Rast gelsin...

12. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Kamurancım. Anca daha irisi Torik olur. Tombik Orkinos familyasından bir balık. Balıkçılar arasında "Malta Palamudu" diye de geçen, çok lezzetsiz, eti saman gibi bir balık.

Balıktan anlamayanlara Torik diye satarlar çoğu zaman.

Torik ise, tam aksine tam bir lezzet bombasıdır. :)

13. Kamuran karaman

Kamuran karaman Kamuran Karaman

Favori Kamış:
    Yabomax Sword 4,20 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65 II
    En İyi Avı:
    Levrek 4 kg
    tonmik

Keremcim sen baya öğrendin balıkçılık meselesini..Ama genel olarak söylem olarak tonmik gibi bunlar vs.. denirye bende ona istinaden tonmik olmuş bunlar diye yazdım. Ama bilgi için yinede teşekkürler...;)

14. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    :) Ha, tamam o zaman yahu. Tombiklerdi gerçekten, etli balıklardı. Yok be, ne ustalar var. Onların yanında daha emekleyen bebeğiz. :)