Çeşme Dalyanköy Avı 10-12-2006

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında granyoz tarafından paylaşıldı.

1. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Pazar sabahı uzun ve sisli bir yolculuktan sonra.
    Ben, Berke ve Faik, Cevdet, Kaan abilerimizle birlikte Faik abimizin teknesiyle Dalyanköyden açıldık. 30 dk bir yolculuktan sonra geçen haftalarda bol çipura çıkan kerterizlerden birine gittik. Oltalarımız ilk suya indirdiğimizde bir iki karagöz aldık. Sonra bir kaç ada izmariti, gopez derken hafif esen rüzgarda etkisini tamamen kaybederek deniz dümdüz bir hal aldı. Böyle olunca da balık vuruşlarıda azaldı. Üstüne güneş'te çıkınca biz bıraktık balık avını güneşlenmeye başladık.:) daha sonra yer değiştirmeye karar verdik. Biraz daha açılarak mercana suyuna çıktık. Demirlemeden akışa bırakarak (yerimizden milim kıpırdamadan) avlanmaya başladık. Bir kaç mercanda burada aldık. Akşama kadar bu şekilde oyalandık ve artık dönmek üzereyken bir mandagöz sürüsüne denk geldik. At çek ikili, üçlü mandagözleri almaya başladık. Bu atçek esnasında birşey dikkatimi çekti. Üzerinde yem olmayan iğnelerimde de balık çektiğimi farkettim. Yok olamaz böyle birşey derken yemlerimi tamamen çıkararak çıplak iğnelerle oltamı aşağıya bıraktım.
    Olta daha dibe iner inmez sanki yemliymiş gibi vuruşlar, asılışlar. İkişerli üçerli mandagözleri çekmeye başladım.5-6 atışım bu şeklide devam etti. Çok şaşırtıcı bir durum. Yemsiz takımla at çek balık avlamak çok tuhaf bir duygu. Bilseydim ellerimi hiç yeme sürmeden ohh at çek.:D
    Toplamda 5 kişi 8-9 kilo balık yakaladık. Daha sonra hava karardığı için dönüş yoluna koyulduk.

Son düzenleme: 11 Aralık 2006
  2. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    :) Sevgili Nail, şu iğnlerin marka ve modelini ver de bizlerde yem almak, takmak derdinden kurtulmuş olalım....:)

hava esmediği zaman maalesef balık kesiyor, hiç olmaz ise 2-3 esmesi lazım, tecrübelerime binaen.:p

iyi haftalar,

3. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Sağol Salih Abi
    İğneler Mustad 1523 - 5 numara - Beyaz. Bu iğneleri Mutlu tavsiye etmişti bana. Gerçekten çok başarılı iğne. 4 numarasını mercan ve karagözde tavsiye ederim.

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Sevgili Nail, güzel av olmuşa benziyor, lakin balıkların toplu bir fotoğrafını almadınız mı, şöyle patlak gözleri felan görseydik...

5. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Nail,yemsiz balık yakalamışsın bu iyi haber ama ben eminimki sen ilerde iğnesiz de yakalayacaksın balıkları:D . Sevgili dostum bu sefer resimlerde eleştirecek bir tek nokta bile bulamadım. Yırttın bu sefer:D

6. AKIN74

AKIN74

Tebrikler Arkadaşlar, keyifli bir gün geçirmişsiniz, yemsiz balıkta yakalandığına göre daha ne olsun kardeşim, sağlıcakla kalın....:)

7. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    tebrikler nail kardeşim; gercekten çok yaratıcıdır nail kardeşim, gecen seneki ıldır avındada stroforların ufak yumarlak parçalarıyla mandagöz tutuyordu :D gusel bir gun geçirmissiniz

8. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Ben Faik Abimin evindeki kedilere yemden artan sardalyaları verirken balıkları torbalara paylaştırmışlar. Toplu halde çekemedim. Ama çoğunluğu ada izmariti ve mandagöz'dü. Mercan ve Karagözler toplamda 20 adet anca vardı.

9. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Ehh... Adam başı 1,5-2 kg karışık balık.. Daha ne olsun be Nail.. Afiyetle yersiniz inşallah.. Üstüne tahin helvasını unutmayın..:)

10. Üstad sen işi biliyon valla...:D :D

11. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    tebrikler Nail kardeş yalnız ben şu mandagözleri merak ettim nasıl bir şey onlar yemsiz falan yakalanıyo.

12. izmir bir ilki daha başarmış görünüyor.. yemsiz balık :) tebrikler nailcim.. kuru üzüm denedin mi ?? :) ben denedim olmuyor bir de sen dene bakalım..

13. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Bülent Abi bende inanamadım zaten Berke'ye gösterdim takımı tamamen yemsiz. Salladım aşağıya vuruşlarla beraber hemen kaldırdım 3 tane mandagöz. Eğer biraz daha önce farketseydim yem takarken harcadığım zamanlarda en 2 el daha fazla oltamı aşağıya salardım. 10-15 mandagöz daha alabilirdim.
    Mutlu bahsetmiş daha önce de strafor köpükleri ile bir denemem olmuştu oldukça başarılı sonuçlanmıştı. Hani mandagöz sardığı zaman yem yedirmekten bıkarsanız denemeye değer.

14. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Fethiye'de tur teknesiylede bir iki başarılı denemem olmuştu. Beyaz Tansaş Poşeti parçasını silikon sırtılar gibi iğneye takıp tam gaz giden tur teknesinden Palamut yakalamıştım. Turistlerin yüz ifadeleri çok komikti. Sonra da kamp çadırımızın önünde mangalda kızartıp yemiştik. :)

15. ellerinize sağlık güzel av olmuş

işte olay bu balık varsa yeme bile gerek yok..:)

16. iskaroz

iskaroz süleyman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lagos 5,5 kg
    Güzel av olmuş, tebrik ederim :)

17. yalcinicli

yalcinicli

Nail surunun tamaminda yakini gorme sorunu varmis :D
    Valla bravo yani. Ne denebilir ki?
    Afiyet, seker olsun...

18. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    He he :) Nail Dumanla arkadaşlarını doyururken ben boş durmadım bastım deklanşöre. Toplamda bol balıklı bir gün oldu. Daveti için Faik, Kaan ve Cevdet abilerime çok teşekkür ederim. Tabi ilk başta davet edilmemi sağlayan Nail kardeşime özel teşekkürler. Herkese selamlar. Rastgele. Berke...

19. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    İşte Berke kardeşimin harika fotoğrafı. iyi ki çekmişsin. Nasıl sence? Güzel bir av oldu değil mi?

20. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Çok güzeldi nail sağol. Faik abilerle tanışmak harika oldu. Duyuyorlarsa selamlarımı gönderiyorum.