Çeşme Ilıca yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında master1973 tarafından paylaşıldı.

1. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg levrek,800 gr çipura
    Merhaba arkadaşlar,
    4 Nisan günü,işim dolayısı ile Çeşme ılıca'ya gideceğim..İşimi bitirdikten sonra o civarda balık için şansımı denemek istiyorum..Bu mevsim balık yakalayabileceğim yer tavsiyelerinizi bekliyorum..Ben google'dan baktığım kadarı ile,ılıca mendirekte karar kıldım ama,sizden de tavsiye bekliyorum.Zemini ve derinliği hakkında bilgi rica ediyorum..yada ılıca ya yakın avlak tavsiyeniz olur mu?
    Saygılarımla,

2. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    arkadaşım ben ılıcalarda çok avlandım ve çok keyifli avlarım oldu,eyerki ılıcalarda avlanacaksan limanın sol tarafı kayalıktır ve baktığında orada üç adet iskele göreçeksin o iskelelerin üstüne çıkıp avlanırsan eminimki balık alırsın yemin boru kurdu ve mamun olsun balık gece saat 24.00 sularında başlıyo biraz sabırlı olman lazım çünkü ufak balık fazla yok ve fazla vurmuyor vurdumuda sağlam alırsın benden bukadar sana yardımcı olabildiysem ne mutlu,sana rast gelsin.

3. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim tarık..maalesef gece için kalamayacağım, en fazla güneş batana kadar orda kalabileceğim..dediğin iskeleleri deneyeceğim..

4. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    gündüz biraz zor gündüz avlanacaksan liman etrafı derim oralar yapabilir,

5. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aslında bende liman diye planladım kafamdan..limanın içine ve dışına 2-3 olta atıp beklerim..sabırlıyımdır..umarım yavru balık olmaz ve ikide bir yem tazelemek zorunda kalmam..derinlik de 2 m ve üzerindeyse bu mevsim bişeyler yakalarım diye düşünüyorum..

6. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    sana bir tavsiye daha çanlı yem kullan yani kayabalığı veya isparoz falan yakalarsen tek iğne bağla ve geçir balığın sırtından salla koy üzerine bi taş bekle levrek alabilirsin.

7. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sağol tarık..kaya balığa yakalarsam kesinlikle dediğini yapıyorum zaten...ama bu güne kadar başarılı olamadım..

8. Gökten

Gökten

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,parakete,ağ(parekete ve ağ deniz için)
    En İyi Avı:
    turna
    Özgür Abi Ilıca limanda (Yıldızburnu'nda) gündüz o kadar çok küçük balık varki yemi atar atmaz bitiriyolar.Limanın iç kısmının dibi çok pis olta iki üç atıştan sonra kesin takılıyo ve limanın iç kısmında kefal levrekve isparoz bol bulunuyo ama ben iç kısmını tavsiye etmem.Eğer Yıldızburnunda avlanmak istiyosan canlı madya bulmaya çalış.Madyayı kabuğuyla taktığın zaman küçük balıklar yiyemiyolar dolsıyla geldimi büyük balık geliyor ve Yıldızburnu'nda oldukça büyük çipura,sargoz,karagöz çıkıyo.Canlı madya bulmak zor olduğu için ben genelde sübye yada kalamar kullanıyorum.Madya kadar iyi sonuç vermesede hiç olmazsa küçük balıklar bu yemide bitiremiyolar.Ama diyorsanki fazla vaktim yok biraz takılıcam diye o zaman Ilıca Plajı'nı tavsiye ederim.Ilıca Apartmanının önünden plaja girince 50-100 metre ilerledikten sonra denizin içinde ufak tefek kaya öbekleri görünür.Bu mevsimde denize giren olmadığı içinde o kayalıklar tamamen balık yuvasıdır.Eğer oltayı kayalıklardan uzağa atarsan ki oralar kumluk bölge , iri mırmırlar alabilirsin.Özgür abi tuttuğun balıkların resmilerini heycanla beklicez.Rastgelsin.

9. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    saol gökten..keşke balık yakalasam da,resimlerini yayınlasam...

10. Gökten

Gökten

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,parakete,ağ(parekete ve ağ deniz için)
    En İyi Avı:
    turna
    Özgür abi hani balıklar:)

11. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    gecikmiş de olsam,4 nisan raporumdan bahsedeyim..ılıca mendireğinde avlandım..öğleye kadar tek bir vuruş olmadı..ama önümde kefaller,sargozlar,karagözler,ve 1 adet çupra show yaptılar..
    öğleden sonra altınyunusun arka tarafına geçtim..oradaki küçük iskeleden 4 ad küçük karagöz yakaladım,bir adet porsiyonluk mırmırı da kayalıklara taktırarak bıraktım..mırmır bütün gün iğneye takılı yüzdü durdu..boyu mu geçtiği için girip almaya cesaret edemedim..(yüzme bilmiyorum..)akşam üzeri tekrar ılıca mendireğine geldim..gene tık olmadı..saat 18 gibi ava son verdim..gün boyunca 10-15 ad kaya balığı yakaladım..2-3 tanesini levrek için bırakma yaptım..onlardan da bir sonuç alamadım..
    hepinize saygılarımla..