Çeşme'de dün öğleden sonra.(Rapor)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Iskarmoz tarafından paylaşıldı.

1. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Arkadaşlar dün Çeşme'de daha önce sizlere yerini belirttiğim bölgede akşam suyunda balığa çıktık. Aslında öğleden sonra demek daha doğru olur. Demir attığımızda saat tam 13.00 idi. Deniz windguru'nun yaptığı tahminin hilafına son saatler hariç, 2 şiddetini geçmedi. Batıdan esen hafif rüzgarla oluşan küçük çalkantılar av için çok uygun görünüyordu. Hava stratüsler ile kapalıydı ve zaman içinde güneydoğuda beliren orajlar sağnak yağışa işaret ediyorlardı ama şansımıza bize yağmadı.
    İlk 5-10 dakika içinde alınan olmazsa olmaz hanos lardan sonra mercan başladı. Siftahı 200 gr civarında bir mercan ile ben yaptım. Yanında bonusu bir trakonya ile beraber..:) Arkası çorap söküğü gibi geldi. Arada sırada kupes ve izmarit de çıkıyordu ama nadir. Küçüklerini geri attık, yüzemediler, etrafımızda alesta bekleyen martılara yem oldular. Bu arada birkaç trakonya daha tutuldu. Hemen belirteyim bu bölgede avlanacak arkadaşlar gerekli önlemleri önceden alsınlar, amonyak vs. bulundursunlar. Balığı tekne içine asla almasınlar.
    Saat 16.00 civarında mercan kesti. Küçük balıklar yemleri telef etmeye başladılar. Bu esnada arkadaşım bir kupesi üzerinde bir kalamar ile çekti, kalamar kaçamadı ama biz mürekkebinden kaçalım derken üstümüz başımız battı:). O saatten sonra biraç mercan daha aldık ama rüzgar da şiddetini artırınca işin tadı kaçtı. biz de 18.00 gibi demir aldık. ( Toplam 32 parça güzel mercan+diğer balıklar)
    Konuya ilişkin resimleri ve kısa açıklamalarını forum kuralları gereği " Fotoğraflar bölümüne koymaya çalışacağım. ( Becerebilirsem..:):) O bölgede tekne ile çıkabilecek arkadaşlara önerim bu mevsimi kaçırmasınlar. Sadece benim belirttiğim yer değil ,balık, taşlık, leçelik, çamur her yerde var.
    Hepinize kısmetli avlar diler saygılar sunarım.

2. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Cihangir kaptanım harikülade bir anlatım...Giriş kısmını okuduktan sonra zaten bende o teknede gibi hissettim kendimi..
    Avınızda çok süper geçmiş kutlarım sizi..Avın fotoğraflarını ve daha nice nice paylaşımlarınızı dört gözle bekleyeceğiz...

3. Üstad birde kullandığın yem nelerdi açıklarmısın.
    Resimleride dört gözle bekliyoruz...

4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Çeşme'de dün öğleden sonra..

Arkadaşlardhaha önce mevkiini belirttiğim yerde dün öğleden sonra yaptığımız avın fotolarını aşağıda görebilirsiniz. Önce yerimizi bir hatırlayalım..

Açılışı yaptığım sevimli arkadaş:)

İlk molaya kadar olan hasılat. Sadece mercanlar:D

Sonraki ilavelerle gelinen nokta.. Rüzgar şiddetlendi artık demiri toplamanın zamanı. Biraz da başka arkadaşlara kalsın.:)

Benim payıma düşen bunlar..
    Ufff.. Bunları nasıl temizliyecem şimdi ben yaw. Maç da başlıyacak birazdan..
    -Hanımmmm.. Canım,bak sana na diyecem....:D :D

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Haklısın Ahmet kardeşim, raporda eksiklikler var. Yem taze sülünez ve küçük boy canlı mamun. Ancak % 90 ını sülünez ile tuttuğumuzu belirteyim. 3 iğneden birine mamun takıyordum ona nadiren atladı mercan. Açıkçası mamunlar elde kaldı. Boşuna almışız. Taze sülünez yeterli oldu. Olta için fazla diyecek birşey yok. 3 iğneli standart mercan - karagöz oltası. Beden 0.35mm,
    köstekler 0.30mm, iğneler beyaz çapraz galvaniz. Numarasını hatırlayamadım.
    Yaş biraz ilerledi n'aparsın..:):)
    5-6 yıldan beri tekneden kamışla avlıyorum. Öyle özel birşey değil. Derin suda el ile avda müsait olmayan teknelerde rüzgardan dolaşıyor misina. Ondan sonra millet balık tutarken sen misina açacağım diye uğraş.:(
    Bu defa da kamışla avlandım 1.60 cm tekne kamışı. 8 bilyeli de bir Schimano ( doğru mu yazdım bilmiyorum) makaram var üstünde. Tekne Kaya Boat 'un 6.90m fiberglassı. 90 Hp 2006 model Evinrude Hi-Tec motorlu . ( Benim değil, arkadaşımın)
    İyi bir gün diliyorum herkese..

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Pardon söylemeyi unuttum. Fotoları Fotoğraflar bölümüne zor da olsa eklemeyi başardım..:)

7. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    güzel av be amca bravo ,, inşallah yenge hanım size temizletmemiştir :D :D

8. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Tebrikler çok Verimli Bir Av Olmuş..
    Darisi Bizim Başimiza...

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Masallah masallah, hayirli isler.

Offfff of....

Rastgele hocam.

10. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Şansın daha da çok olsun Cihangir Amca. Güzel bir av yapmışsın. İlk resimdeki dip yapısı bölgedeki tektonik hareketlerin yüzeyi nasılda deforme ettiğinin açıkca gösteriyor. Tekneden balık avcılığı bölümündeki yazını da okudum. Bu cevap iki mesajına birden olsun. Yanılmıyorsam pilottunuz. Anladığım kadarıyla hava tahmini konusunda bir uzman olacak bundan sonra yanımızda. Bahsettiğiniz bilgiler çok güzeldi. Ama isterseniz bulut türleri ve bahsettiğiniz havayı tahmin etmenize yarayan diğer oluşumları ayrı bir başlık altında toplayın. Eminim bizler için bulunmaz bir nimet olacaktır bu bilgiler.

Tekrar tebrikler Cihangir Amca, en kısa zamanda görüşmek ve karşılıklı birer kahve içmek dileğiyle...

11. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    super bir av olmus tebriklrer...........

12. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Güzel av olmuş elinize sağlık rasgele;)

13. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Teşekkürler arkadaşlar.Darısı sizin başınıza.
    Mehmet kardeşimin bahsettiği bulutlar ve kabaca hava tahmini konusunda resimli bir yazı hazırlamaya çalışacağım.
    Yukarıdaki resimlerin av raporunu " Tekneden Balık Avcılığı " bölümünde okuyabilirsiniz.
    Saygılar.

14. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    cihangir abi ellerinize sağlık,iyi av olmuş,bayaa açılmışsınız.

15. AKIN74

AKIN74

Cihangir abi ellerine sağlık, çok güzel mercanlar, şimdi onları süte yatırıp tavada kızartmak gerekir, afiyet olsun...:)

16. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Cihangir Amca, öyle bir anlatmışsın ki bir an kendimi bizim meteoroloji dersinde hissettim. :)

17. simendifer

simendifer Sennur

Tebrikler, çok güzel bir av olmuş Cihangir amca. Devamında da bereketli avlar dilerim :) Bakalım biz de böyle avlar yapabilecek miyiz ? Darısı başımıza :)

18. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Hocam anlatım için çok teşekkürler

19. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    AkınCihangir abi ellerine sağlık, çok güzel mercanlar, şimdi onları süte yatırıp tavada kızartmak gerekir, afiyet olsun...

Akın Kardeşim, ben bu " mercanı süte yatırıp kızartma" işine yabancıyım. Forumda daha önce yazıldı mı acaba? Değilse sen kısaca anlatırmısın lütfen. Hani demek istediğim sütle, yoğurtla balığı pek yemezler de.

20. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    İki kelimeyle özetlerim.

Helal olsun.:)