çeşmede Nargile Ile Ahtapot Avi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında AHMET ELBİRLİLER tarafından paylaşıldı.

1. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    Bu hafta çok keyifli av yapamayınca üç saat sırtı yaptım sonuc gene hüsran.Bu aradaŞİFNEden Ildıra doğru giderken iki teknede dalgıçlar gördüm ve merak ettim.Nargile sistemi ile dalıp ahtapot avlıyorlardı,yasak olup olmadığını 158e sordum,bilmiyoruz araştıralım dediler.Her tekneden iki kişi dalıyordu,teknedeki kişi ise hortumları ayarlıyordu.dürbünle bir saat kadar seyrettim.Bu siteye üye olan o civarda av yapan çok arkadaş olduğunu biliyorum.Eğer kanunsuz ise bu işe sahip çıkmamız lazım diye düşünüyorum.Teknelerin isimler ORİON ,NAZ 1 eğer bu balıkcılar gerçekten emekleri ile kanuni bir iş yapıyorlarsa hiç bir lafım yok hatta işin zorluğunu gördüğüm için takdir bile ederim.Çünkü nargile ile dalış son derece tehlikeli,kompresör bozulsa,kayış kopsa yukarıya çıkış çok zor.Herkeze keyifli avlar dilerim.

2. bucalı

bucalı

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    6.800 gr sinarit
    her türlü nargile ve tüplü dalışlarda avcılık yasaktır.

3. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Duyarlılığınız iin teşekkürler.Gerçeten tehlikeli bir iş bu fakat ne kadar yasal araştırmak gerek.

4. sukru_uzumcu

sukru_uzumcu

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Torik 8kg (Belkide 5-6) tartmadım ki
    Her türlü yedek hava kaynağı kullanarak tüp nargile gibi yöntemlerle avcılık yasaktır. Bunu biz biliyoruzda 158(sahil güvenlik) nasıl bilmiyor. Çok afedersiniz kıç kadar kayıklarımızda bulundurmamızı istedikleri abzürt şeyleri çok iyi biliyorlar. İşaret fişeği, radar reflektörü, yangın söndürücü, bir sürü ıvır zıvır. Haa gerekli olan yokmu içlerinde elbet var ama hepsini almaya kalkınca tekneye binecek yer kalmaz bize. Bİzim gibi amatörlerle uğraşacaklarına buu kanunsuz avlananların tepesine binsinler...
    Saygılarımla.

5. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    bu nargile dediğiniz hortumla iki kişi suya giriyor tekneden motorla hava pompalıyorlar o sistemmi