Cevre Felaketine en kücük örnek...

Konu, 'Genel Konular' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tarih 4 Eylül aksami. Cesme limanindayiz. Tatil bitti, italya yolu göründü. Neyse uzatmayayim, gemiye bindik. Gecikmelide olsa hareket ettik. Güverteden uzaktaki isiklari izliyoruz, saat gece 12 e geliyor.Derken geminin mutfak penceresi aciliyor. Devasa büyüklükteki cöp posetleri, birer birer denizin tertemiz sularina atiliyor. Daha sonra gemi personelinden bazi garsonlar ile sohbet ediyoruz. Onlar artik alismis duruma, abi diyor birisi adini vermiyorum burda, her seferimizde bütün cöpleri burda atarlar, tasimak agar geliyor olsa gerek diyor... Agzimiz acik dinliyoruz elbette.
    Haliyle soktayiz nasil olabilir böyle bir sey.???

Ama oluyor mus iste. Sikayetlerimizi gemi kaptanina yapiyoruz. Kaptan da bize anlatiyor, cok defa uyarmislar mürettebati. Ama bu cöp atma olayi neredeyse her seferde yasaniyormus...

O kizginlikla yolculuk tamamlaniyor.

Eve geliyorum. Ve geminin isletmecilerinden genel müdürlerine dek olayi anlatiyorum. Her birine mail yazdim. Ama kimse orali bile olmadi. Cevap verme gereksinimi bile duymadilar.

Pes etmiyorum, denizcilik müstesarliginada yaziyorum. Ama karsimda hic bir muhatap yok. Telefonla ulasmaya calisiyorum, yine kimse yok, yok yok.... En sonunda Greenpeace aradim dün. Onlar ilgilendiler sagolsunlar ama ellerinden bir sey gelemiycegini belirttiler. Simdilik yoruldum, ama pes etmedim... Er gec kendime bir muhatap bulucam....

BAKINIZ FIRMANIN INTERNET SAYFASINDA NE DIYOR...

(Misyonumuz
    Yolcumuza, yüksek standartta, güvenli, çevre ve doğal dengeye karşı sorumlu bir taşıma hizmeti vermek. ) Diyecek bir sey bulamiyorum.

Burada geminin adini da veriyorum. Kaptan Zaman gemisi.

Ve sayin yönetim kurulu baskani ... Gültekin Orcaner e.
    Ve siletme müdürü...Hüseyin Cem Çolaker e.

Bir kez daha sesleniyorum. Denizlerimize yazik etmeyin.

Son düzenleme: 11 Eylül 2006
  2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu rezilliği yapanın bir Türk gemisi olması beni daha da şoka soktu . Yazıklar olsun!!! Gemi şirketinin adını da verirsen sevinirim .

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Tabiki vereyim. Mes Line Hatta internet sayfasinida vereyim. http://www.mesline.com Benim gücüm yetmedi. Belki gücü yeticek bir yetkili vardir aramizda.

4. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bugün itibari ile yapmis oldugum sikayete bir cevap geldi bunuda burda yayinliyorum...

Iyi günler Ercan Bey,

Yollamis oldugunuz e-mail’i inceledikten sonra sizden hangi tarihte bizim ile seyahat ettiginizi, hangi kamarada kaldiginizi ve cop atma olayina nerden (geminin hangi tarafindan) tanik oldugunuzu belirtmenizi rica ederiz. Sirket olarak bu tur olaylarý asla ve hicbir zaman tolere etmedigimiz gibi eger bu islemi yapan personeli tarif edebilirseniz ivedilikle cezalandirip hakkinda islem yapacagimizi bilmenizi isteriz. Gemiye gerekli talimati verip bir an once sorusturma actirtacagiz. Ayrýca bilmenizi istedigimiz bir konu da yanastigimiz her limanda mutlaka ayristirilmis copleri atmak ile yukumluyuz ve bu servis icin de istisnasiz her seferde yuksek bir ucret odemek zorundayiz; denize cop atmanýn mantikli hic bir yani olmadigi gibi neden ve nasil oldugunu arastirip en kisa surede ilgili kisi/kisileri cezalandiracagimizi bilmenizi isteriz. Tanik oldugunuz bu olay icin sizden ozur diler ve akliniza gelen ek bir detay olur ise bizim ile paylasmanizi onemle rica ederiz.

Saygilarimizla

Sukru Caglar Tuna

Proje Gelistirme Uzmani

Sirene Denizcilik Turizm ve Tic. A.S.

Omer Avni Mah. Inebolu Sok. Ekemen Han

No 1, K 4 Kabatas - Istanbul

P 0090 212 243 7118

F 0090 212 243 7116

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Adamlari ise ben almadimki gecenin karanliginda kim olduklarini bileyim. Sonuc itibari ile atanlar bellidir.

6. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    ercan hassasiyetinden dolayı seni kutlarım.biz forum üyeleri olarak nasıl destek verebiliriz.

7. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Eger aranizda bu kisileri denetleyecek birilerini taniyan var ise, bana yardimci olabilirsiniz. Sahsen ben yapmis oldugum basvurulardan bir sonuc alamadim.

8. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Eşim DTO üyesi ve bu adamlarla sürekli irtibat halinde, inşallah olumlu bir sonuç alırız .Olmazsa DTO yönetim kuruluna bu olayı bildireceğim .Ayrıca eski DTO başkanı Cengiz Kaptanoğlu 'da şu anda mecliste aktif bir milletvekili .Ulaşabilecek olan arkadaşlarım konuyu ona iletebilirler .Sevgiler :)

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Valla sevirim, hatta bol bol dua alirsin baliklardan ve benden. Isletmeci firmadan bir mail daha geldi onuda yayinlayayim.

Iyi günler Ercan Bey,

Gondermis oldugunuz ek bilgi icin cok tesekkur ederiz. Gostermis oldugunuz duyarlilik ve bizi uyardiginiz icin ayrýca tesekkur ederiz. Sirketimiz konunun ustunde hassasiyet ile durmaktadir ve gerekli tum arastirmalar titizlikle yapilip gerekli birimler tarafindan takibi yapýlacaktir.

Saygilarimizla

Sukru Caglar Tuna

Proje Gelistirme Uzmani

Sirene Denizcilik Turizm ve Tic. A.S.

Omer Avni Mah. Inebolu Sok. Ekemen Han

No 1, K 4 Kabatas - Istanbul

P 0090 212 243 7118

F 0090 212 243 7116

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Zaten ilgilenmek zorundalar.Çok çok ağır cezaları var.Cezadan korktukları için ilgileneceklerdir :)

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Haklisin cok agar cezalari var...

Uygulayan merci olmadiktan sonra, cezasi agir olmus ,kimin umurundaki. :(

Müstesarliga attigim maillerden de cevap gelmedi. :( anlasilan cok isleri var...:(

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Arkadaşlar ben sizi tebrik ediyorum.

13. ergen

ergen

Alnindan Öptüm

YA ERCAN SEN GERCEKTEN ALNINDAN ÖPÜLECEK BIR ARKADASSIN

Bu duyarliligindan dolayi seni gercekten tüm yüregimden kutluyorum

selamlar

14. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Eksik olma Mürsel abi. Ama birde bu sikayetleri degerlendirebilecek, üzerine kararlilikla gidebilecek makamlarimiz olsa ya :(

15. ergen

ergen

Ercan Kardesim

bu kadar karamsar olma! Zamanla bir cok sey insallah daha iyiye gidecek. Bundan 20-25 sene öncesi durumlar daha vahimdi. Bir cok insanda cevreye ve dogaya saygi hissi yeni yeni gelisiyor. Senden ricam umutsuzluga ve karamsarliga kapilmadan mücadelene devam etmen ve elinden geldikce bu tür olaylari kamu oyuyla paylasman. Bizlerin (balikavi.net camiasi) destegini arkanda bil. Uslubumda hata varsa arkadaslar beni uyarsin.

Selamlar