Çılgın Proje balıkçılığı nasıl etkiler?

Konu, 'Genel Konular' kısmında Aret tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna

Mustafa abiciğim bir yazdığın diğerini tutmuyor kusura bakma. Yazdığın kırmızı yerleri oku! İkincisininde ne demek istediğin belli konuyla ne alakası var? İnsanı geniş düşünmeye fırsat vermiyorsun.
    Bu projeyi ilk önce ecevit gündeme getirmişti. O zaman şakşak ta şimdi neden muhalefet?

2. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Saygı ve sevgiler benden sana güzel kardeşim, yazımdaki hedefte demeyeyimde seslendiğim kişi Muvvaffak abimdi , dikkatli okursan zaten fark edeceksin, hakkımdaki düşüncelerin içinde ayrıca teşekkür ederim. Gelelim esas konuya , zannetmiyorumki hiç bir üyemiz vatanımızı sevmemezlik etsin , belki bendende fazla seven fakat bu konuda tartışmak ve fikir alışverişinde bulunduğum ve bulunacağım dostlarımızda vardır.

Şimdi soruyorum; göçün durdurulması için önerileriniz nedir? hangimiz bu vatanın değişik şehirlerinden gelip İstanbulu kendimize yurt etmedik?, bu soruyu cevaplayacaklara ikinci sorum, kaç nesildir İstanbullusunuz?

Bu soru yine Tüm üyelerimize.

70 yıllık bir geçmişi olan, sevgili Atamızın kurduğu parti Atamızdan sonraki süreçte bu memlekete ne verdi ne götürdü?

Bir soruda Muvaffak abime; neden 3 maymunu oynama gereği hissettin?

Ben ilk yazımdada özellikle getirisinin ve götürüsünün ne olacağını merak ettiğimi , inşallah hayırlı bir işe kalkışılmasını dilemiştim.

Mevcut hükümetin ne bir üyesiyim nede kemik yalayanlarındanım, 2002 yılı seçimlerinde bir sevdiğim ve saydığım yakınımın bana bu günki iktidar partisine oy vermemi istediğinde, 1000 tane oyum olsa bir tanesini vermeyeceğimi beyan ettim, sağolsun Başbakanımız bana bu tükürüğümü yutturup yalattı , evet bu gün partili veya partizanı olmamama rağmen sadece Başbakanımızın yaptıklarını takdir eden birisi olarak kendisini destekliyorum, ayrıca üyesi olduğum MHP partisinin genel başkanının bu makama layık görmediğim için ise kendi partime oy vermiyorum, bilmem bu durum sizlere ne kadar parti üyesi bir insan olsamda beğenmediğim kişi ve kişilikleri desteklemeyeceğimin göstergesi olur, bazıları gibi takım tutan fanatikler gibi yanlışta olsa körü körüne destek veren birisi değilim , bu gün Başbakanımızdan daha iyisini yapabileceğine kanaat getirebileceğim birisi olursa, hemde hangi partiden olduğu benim için hiç önemli değil gider oyumla desteklerim.

Gelelim esas konuya , ben Karadenizi nefes almakta zorlanan bir hasta olarak gördüğüm için , ikinci bir nefes borusu açmanın faydalı olup olmayacağını en çok merak ediyorum. Bir diğer konuda çevreye vereceği yada verebileceği tahribat ne olur konusu. Bu kanal inanıyorumki vede tahminim bu yönde, V şeklinde betonarma olacak yani tuzlu suyun yakınındaki doğal yaşama olumsuz etkisi olmayacaktır, dahada önemlisi kanaldaki su seviyesi verimli topraklardan metrelerce aşşağıda kalacağı için hiç bir şekilde bitek topraklara ulaşıp kurak araziye çevirme şansı yok. Yeraltı sularınada sızma tuzlu bir şekilde olacağını zannetmem , açıklanan projede yerleşim birimleride inşaa edileceği için onlarca metre derinliklere toprağın kaymaması için beton kazıklarla desteklemede yapılacaktır.

Not: Bu benim yazdığım herşey kendi düşüncelerimdir, bu böyle olacak diyede bir iddam yok. Herkese saygılar ve sevgiler sunarım.:)

Son düzenleme: 29 Nisan 2011
  3. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Mustafa abim,
    Konu direk propagandaya dönünce, karşılığı çeşitli şekillerde gelebilir ve iş çığrından çıkar (ki çıktı) anlamında bir tepki olarak ufak bir gönderme yaptım. Ayrıca, işi klasik yöntemlere dökenler için de küçük bir uyarıydı ki karşılarında "bilmeyen, abilerinin, ablalarının ve kelimei şahadetten Muhammedi çıkaranların dedikleri dışında Allahın verdiği iradeye dahi saygı göstermeyenlerin" biraz olsun çeki düzene gelmesi umuduydu ama görüyorum ki kişiler forum kurallarını dahi hiçe sayabilmekte.
    Hakaret, dini ve siyasi propaganda alıp başını gitti.
    Ben en yisi bu konuya daha fazla müdahil olmayıp, siz sabırlı abilerimin mahretli ellerine bırakayım.Aksi halde Atalarımın kemikleri sızlıyor...

4. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
  5. dude

dude

Sevgili Mustafa abi (Yakamoz) yazdıklarında elbette haklısın. Senin yazdıkların doğrultusunda bende merak ettim gerçekten ne yapılıyor doğuya. Neler yapılmış, neler yapılacak? internetten aramalarımda o kadar farklı şeyler var ki kime inanmak lazım çözemedim :D en son Akşam gazetesinde ŞENAY YILDIZ isimli bir gazetecinin doğu gezisi yapıp yazdığı bir iki yazısını okudum. Mutlaka yeterli değildir yapılanlar ama okumanızı tavsiye ederim.
    saygıyla.

6. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, konu hakkında herkes diyeceğini dedi zannediyorum. Bu konuyla ilgili en iyi açıklamada aşağıda kanımca. En azından bilim adamı. !!!
    Dolayısı ile daha fazla amacından sapmaması ve tartışmalara neden olmaması için konuyu kilitlediğimi bildiririm. Allah vatanımızı milletimizi soygunculardan, hırsızlardan ve basiretsizlerden korusun. Sanırım hepimizin dileği budur. Konuya katkıda bulunan herkese teşekkürler ve iyi akşamlar arkadaşlar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.