çinekop ne zaman??

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ahmet58 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    Arkadaşlar Selamlar çinekop Ne Zaman Başlayacak ?

2. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Kimse söylemez :D :D

3. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    cinekop ne zaman...

zamani gelince ....

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Erhan abi her sene aynı zamanda değilmi;)

5. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    devamli..

hic sasmaz...ayni tarihte..

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Ahmet kardeşim başka sorun varmı :cool: :cool:

7. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    Bak Ahmet,

Sana bir tavsiye .. kizmaca darilmaca yok..

Cantani yapacaksin oltalari alacaksin istavrit izmarit cinekop kefal.. bineceksin arabaya .. bogaza,, sariyer arabasi iyidir.. tum sahili gezer.. gideceksin sariyere kadar.. orda gene bineceksin arabaya geri döneceksin yolda balik tutanlarin nerde cok oldugunu gordugun yerde ineceksin.. nasilsa cantanda takim var yem var .. takilacaksin .. yok öyle cinekop ne zaman baslar ... dur bakalim önce bir digerlerini tut.. cinekop zamani gelince gelir zaten..

8. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    Aşkolsun Ya
    Herkes Herşeyin Zamanini Belirtiyor Nerede Paylaşmaca

9. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    dün akşam sırığı kenara koydum.kafamı bi çevirdim sırık kayalardan aşagı gidiyor.Sırık düştü sandım ama çeken balıkmış.Kalamayı açamadan saniseler içinde misina vızıldayarak patladı.Çinekopmuydu bilmiyorum:D :D :D Ben çinokopa atmıştım.Mırmıra atarsın minekop gelir.İstavrite atarsın palamut gelir.Kefale ekmek atarsın ispendak gelir.Çinekopa atarsın kofana gelir.Deniz bu sana ne isterse onu verir.Herzaman hazırlıklı olmak lazım.Çinekopa gelince öncü birlikler geldi gelmesinede,bizim oltalara saldıran tek tük.Saldıranda koparıp gitti misinayı.:( Umarım misinayı keserde 100 gr kurşunla gezmek zorunda kalmaz..:confused: Bütün gecenin oltaya yakalanan tek balığı buydu .....Yani çinekopun eli kulağında...

10. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    sen baliklari tut..

Tek basina ye.. nerde paylasmaca...

biz kuru kuruya yazalim.. eczaci kardesimle..

yemezlerrrrrr...

calis bul.. yoksa kova bos ..

11. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Sen tuttunda paylaşmadıkmı Ahmet ;) ayıp ettin şimdi bak kırdın kalbimi:D

12. amatör15

amatör15

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    kikla-lapin=750 gr falan

ERHAN ABİ DOĞRU SÖYLÜYO YERKEN PAYLAŞMACA YOK

SORULARI SORURKEN BİDE PAYLAŞMACADAN SÖZ EDİYOSUN :D :D :D

13. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    sarıkanatla aynı zamanda o zaman Namık:cool:

14. canalpakin

canalpakin

istavritlerin yarım yarım gelişleri ne kadar artarsa okadar çok vardır, sarayburnuda 2 hafta evvel bi çekiyoduk hayvanın sadece kafası geliyo kocaman bi ağız izi

15. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    cinekop zamani..

Evet ahmet efendi .. cinekop zamanini artik sen tayin edeceksin.. cevaplar bunlar .. yok öyle armut pis agzima düs.. butun arkadaslar benimle ayni fikirde bak.. pisirip yerken paylasma olmadigindan bahsediliyor..
    demekki paylasmayi once sen yapacaksin.. hangi oltalar hangi yemler ne zaman neler tuttun yazacaksin.. gerekirse izgara yaparken yaninda olacagiz bizden bu kadar .. rastgelsin ..

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Genelde temmuz sonu agustos gibi baslar.(Istanbul icin) Yanliz Yalniz nisan Mayis gibi balik Karadenize cikarkende gorulurdu. Sana sonra daha genisce yazarim. Simdilik bukadar isler var cikmam lazim. Kendine iyi bak dostum. Degerli arkadaslarimizin sakalari sakin seni incitmesin. Sicak muhabbet seni guzel bilgi gelene kadar mesgul etmistir. Kal saglicakla.

17. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Bende ciddi bir cevap yazayımda havada kalmasın arkadaşın sorusu barim.

Yaklaşık 1 aydır Marmarada çinekop yapıyor, tek tük de olsa yapıyor işte.Bunlar yerli çinekoplar sanırım. tuzla-Bostancı sahil yolundan her akşam 3-5 aldıkları oluyor. Fazlası yok. Dün akşam da Maltepe sahilde gezerken balıkçıların 1-2 adet çinekop aldıklarını gördüm.Fakat bir tavsiye çok lezzetli değil bu mevsimde çinolar, biraz daha yağlanması lazım yani. Eylül - Ekim gibi asıl çinolar çıkmaya başlar. Eğer yine geçen seneki gibi balıkçılar yaprakları katletmeyip büyümelerini beklerse çok daha iyi olacak.Kasa kasa yaprak, defne yaprağı nı çinekop diye, ufacık çinekoplarıda Sarıkanat diye tezgahlarda satmazlarsa bu sene çok olacak balık gibi görünüyor.

18. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    eee olacagi bu tabi

hani sirkuler hani yasak.. defneyapraklari tutulurken millet yeni yeni lüfer palamut yer oldu yasaklar sayesinde .. gene yok edercesine tutsunlar da.. baslarini yesinler.. bu millet hic mi akillanmayacak kardesim.. bu kadar mi akilsiziz biz.. bunun adi cahillik mi cesaret mi .. cezalarin azligi mi.. nedir bu ya.. bilen varsa yazsin.. istanbul balikhaneye yolu dusen varsa görur.. kedinin bile yemeyecegi ufaklikta baliklar kasa kasa musteri bekliyor..

19. simendifer

simendifer Sennur

Peki çinekopları tuttuklarında lüferi nasıl yiyeceğiz ? :confused: Çinekopu da lüfer diye satıp, artık lüfer boyunu mu küçülteceğiz literatürde ? :confused: Yanlış anlaşılmak istemem ama ben çinekop tutulmasına da karşıyım.

20. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    o konu ayri

ben istanbulluyum.. besiktasliyim.. ciragan sarayinda balik tutarak buyudum..kofana torik akya altiparmak tutmus insanim..
    bu gunku durumu sadece uzulerek izliyorum.. karadenizli hemserilerimin durumu gözler önunde,, tutmaya hamsi bulamiyorlar.. istanbulda taksi plakasi yoktur,, devlet vermez trafik artacak diye.. ama denizde sorun yok her isteyen tekne yaptiriyor ruhsat ta alinip japonlarin bile yasak ettigi sonarlar radarlar ekolar döseniyor ve baliklar umarsizca katlediliyor.. yarin yok bizde.. o baliklarin hic olmazsa 1 kere yumurtlamasi lazim ki nesil devam etsin.. nerdeeee.. denize kanalizasyon dokulur hastane artigi dokulur radyoaktif dökulur.. camasir suyu deterjan araba yagi.. neler isterseniz dökulur.. nasilsa deniz o.. yazik ki ne yazik.. size cani gönulden katiliyorum .. ama elden sadece bakmak geliyoor.. simdi de sadece bakiyorum.. hemde merakla .. ne zaman kuruyacak bu deniz diye..