çinekop ve papala

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ahmet58 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    Cinekop ve Rapala

Arkadaşlar merhaba. Ben çinekopu özel Norveç tüylü takımlarımla ve yemli olarak defelarca tuttum . Geçenlerde siteleri dolaşırken malzeme için rapalalara bakıyordum. Coğunda çinekop lüfer palamutta kesin sonuçlar yazmışlar , ama ben daha Istanbulda birçok sahilde avlandım fakat rapalayla atan hiç görmedim. Acaba aramızda deneyen, sonuç alan var mı? Varsa tavsiye edeceği rapala nedir ? Sag olun.

2. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    lüfer icin

çinekop lüfer palamutta kesin sonuçlar yazmışlar ,

kesin yazilan sonuclari bize de yazarmisiniz.. hangileri is yapar .. bizde tedarik edelim

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kucuk 6-7 cm gecmeyen, ozellikle gumusi ve beyaz renklerin hakim oldugu, veya barbun renkleri tarzinda rapalalarla cinekop yakalayabilirsiniz. Yalniz bu kadar kucuk rapalalari kiyidan at cekte kullanmak, atis acisindan , hafifligi nedeniyle sorunlar icerir. Eger seyirtme kursunu tarzindaki bir duzenegin ardina 1.5 m misinayi beden olarak kullanip, bunun ucuna rapalayi ilistirirseniz ve 3m uzunlukta ve fazlasi tappered denilen govdenin uctan 1/3 m si esnek kamislar kullanirsaniz gayet iyi sonuclar alirsiniz.
    Rapala modellerini daldirani kucuk, su ustu tarzi secin. Atistan sonra dip bulmadan cekin.Cekerken ritmik olarak kamisin ucunu titretirseniz, arada bir bir hiz atip, sonra hafif dalisa birakirsaniz goreceksiniz verimliliginiz artacaktir.

Faydali olmasi dilegiyle ,saygilarla...

4. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Ben Boğaz'da tekne ile avlanıyorum. Palamut için %100 sonuç diyebilirim ama hiç lüfer yada Sarıkanat takılmadı... Aalıyoruz diyenler vardı ama ben alamadım...Aşağıdaki linki incelerseniz bilginiz olur..

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3898

5. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    eline saglik

tsk ederim.o sahteden bende var. palamutta biz yünlü kullaniriz.. siz bilmeyebilirsiniz onu.. capari icin de ayri ama rapala palamut atmadim.. tekne veya kiyi capari rapala yem hepsini denedik,, balik varsa aliyorsun akis onemli ==- yoksa yok yani

6. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    rappala marmarada lüferde sadece akın başladığı zaman iş yapıyo, bunun dışındaki zamanlarda ufak tefek balık çok olduğundan rappalaya gelmesi biraz şans işi derim, direkt yemli lüfer takımı kullanmak her zaman çok mantıklı.Çanakkalede 1999 yılında tam akın zamanı merkezdeki feribot iskelesinin yanında yük iskelesinden kolyoza çapari sallarken bana arka arkaya 3-4 lü lüfer gelmişti.Ancak lüfer o kadar çoktuki şaşırmamak lazım, akından 1 gün sonra lüferiin tanesi halde 300bin liraya düşmüştü(not:1 paket sigara 800bin liraydı)

7. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    alba shop kaşıklar bölümünde yazıyor sonuçlar oradan bakabilirsin