çukurova bölgesi balıkçıları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında AYDINDH tarafından paylaşıldı.

1. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Bildiğiniz gibi her yörenin ayrı ayrı balık türleri vardır. tüm türkiye amatör balıkçıları olarak bildiğimiz herşeyi paylaşacağız. ancak yöremizin yani adana, mersin, hatay bölgesinin amatör balıkçıları olarak daha fazla aktivite göstermemizi birbirimizle tanışmamızı, akdeniz bölgesine has bilgilileri birbirimizle ve tüm türkiye ile paylaşmamızı arzu etmekteyim.

2. bay-e

bay-e

kesinlikle katılıyorum aydın abi. Diğer yörelere göre bizim yöremizde balık biraz kıt. Bu yüzden dayanışmamıızı arttırmak lazım.

3. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Emre bence balık kıt değil diğer yörelere göre ama balığı tutmak zor gibime geliyor... Yani bende çok elim boş döndüğüm oldu balıktan buralarda... ama tuttun mu güzel balık tutuyorsun...

Ben en yakın zamanda Adana-Mersin-Silifke-Hatay bölgesi içinde bi tanışma düzenlenmesi taraftarıyım... Yani balık tutulmaya gidilmesede olur ama öncelikle bir tanışalım... İşin içine organizasyon kelimesini soktukmu daha cezbedici oluyor ama vakit konusunda sorun yaşanıyor...

Ben Adana daki arkadaşlarla tanışmak isterim... Mersine yolum düşerse o bölgedekilerle de tanışmak isterim...

Hayırlısı bakalım

4. sohbetciman

sohbetciman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1300 gr mercan
    aydın kardes cukurova balık olarak hala iyide ama yerler onemli
    ben hatay iskenderundan burada balık körfez dışına çıkıldakça
    var ama biraz uzak kale konacık gibi mekanlar olta balıkçılığı için ideal
    organizasyon meseleside uyar herkese rastgele

ibrahim

1966

5. özgürdeniz

özgürdeniz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Lahos 1.100 gr.
    Merhaba

Arkadaşlar Osmaniyeliyim, körfezde artık balık azaldı fakat sizlerle bölgeyi keşfetmek isterim.

6. Spider

Spider Mert Eren

Ben de İskenderunluyum (gerçi 1992'den bu yana Ankara'da
    yaşıyorum ) Mesafeler en azından kısa oralarda.. O yüzden
    pek uzak demeyin bence :D

Hani en azından gülcihan - arsuz tarafından bile verim alınabilir.
    limanın o tarafta son durumu bilmiyorum. Fener tarafında
    iyi av yapardı.. Gülcihan'da kayalık bölgelerde hala şyş av yapıyor.

Kesiköprünün 120 küsür, kurtboğazının 45 küsür km olduğunu düşünürsek
    inanın iskenderun avantajlı bence :D

7. AYDINDH

AYDINDH Aydın

1970 li ve 1980 li yıllarda karataş'ta çok güzel çipura çıkardı. zamanla azaldı ve balık boyutu küçülmüştü. bir müddettir oraya gitmiyorum. 1990 yılların başında en fazla Silifke Kapızlı'da DSİ Pompa istasyonu yakınındaki kanalda levrek avına giderdik. küçük canlı karideslerle güzel avlar yakaladık. Marmaris'e kadar gidip kamp yaptığımız yerlerde karagöz, çipura ve kefaller avlardık. Bu sene inşallah tekrar Karataş-Silifke kıyılarında değişik koylarda avlanmayı düşünüyorum. İskenderun körfezi ve çevresi bilmediğim bir yer, sizlerden aldığım bilgilerle oraya da gidebilirim. Seyhan Barajı zaten yanıbaşımızda oraya sık sık gidebiliyoruz. Benim çalıştığım daire Baraj da olduğundan öğle tatillerinde kamışla Aynalı Sazan avlamaya bazan zaman bulabiliyoruz. Balıkçılık ilgi çekici ve heyecanlı bir hobi olduğundan uzaklıklar insanın gözüne görünmeyebilir.

8. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    cukurova Team'i kuralim :) bende varim!
    Yumurtalik, Karatas Bahceköy ve Tuzla Aydinlari tavsiye ederim bol bol Levrek ve LAHOZZZZZZ :))))

9. oumariu

oumariu

Favori Kamış:
    Zıpkın ve olta.
    En İyi Avı:
    balon 2kg.
    Slm çukurova team.Tez zamanda takımımızı kurup tanışalım inşallah.körfezdeki balık olayına gelince en iyi balık konacık açıklarında alınıyor.benim körfezin içinde gitmediğim yer kalmadı.erzin-dörtyol-payas-yumurtalık-sarıseki-iskenderun açıkları güldürmesede iyi sayılır.en son 2 günlük bi avım olmuştu 5 kg toplam balıkla döndüm.buranın balıkları çok nazlı.konacıkta ise 3 saatte 110 parça balık almıştım.yem bittiği için döndüm yoksa ...

10. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Selam Arkadaşlar... Yarın balığa gitmeyi düşünüyorum... Daha doğrusu istiyorum... Balığa gitmeyi düşünen varmıdır yarın??? Karataş olabilir...

11. yilmaz

yilmaz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    palamut 750 gr
    arkadaşlar gerçekten bir araya gelmemiz önemli.bende zaman zaman burnaz ve dörtyolda avlanıyorum.şu an düziçindeyim. çukurova teamı kuralım derim.

12. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Arkadaşlar, bu işi en iyi ben biliyorum ve herşeyi organize edebilirim diyen arkadaşlarımızdan bir tanesinin liderliğinde çukurova team'ı kurabiliriz.

13. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Burç mesajını geç gördüm. Bugün yani pazar günü Baraj Gölü etrafında tur attım. hatta olta attım. ama tık yok. arkadaşların dediği gibi şu anda oltaya pek balık vurmuyor. halbuki ben seksenli yıllarda hava buz kestiği ,suların donduğu zamanlarda bile aynalı sazansız hiç dönmemiştim. şu anda pek vurmuyor. zaten doksanlı yılların başında verim azaldığından gitmez olmuştum.
    Karataş'a gittiysen bir şeyler alabildin mi?

14. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Yılmaz, biraz önce de bahsettiğim gibi bu işi ben iyi biliyorum ve organizeyi yapabilirim diyen bir arkadaşımızın liderliğinde Çukurova Team'ı kurabiliriz.

15. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    merhabalr ben de hataylıyım öğretmenlik nedeni ile erzurumdayım yazları aranıza alırsanız çukurova team e katılabilirim dostluğun balığın arkadaşlığın olduğu her şeye varım.rastgele

16. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tabi ki aramıza alırız. Yeterki team kurulsun. Erzurum'dan yazıyorsun. yazdıkça Erzurum hatıralarım canlanıyor.

17. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    abi hayırdır ne zaman erzurumdaydın

18. adanalı

adanalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg sazan
    arkadaşlar mehaba. bu team işini herkesin katılabileceği bi zamanda yaparsak bence katılım daha çok olur.

19. AYDINDH

AYDINDH Aydın

1980-1981 yıllarında askerliğimi yaparken oradaydım. Karasu'da grup halinde avlanmaya giderdik. Aslında amatör balıkçılığa biraz ters olacak ama daha çok çevirme ağla avlandık. Sen hangi okuldasın?

20. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Evet Murat, görev nedeniyle şehir dışında olan arkadaşların da burada bulunacağı bir zamanda tanışma yapılabilir ve Çukurova Team'ı kurma konusunda adımlar atılabilir.