çukurova çamlıyayla tarfaları(toroslar)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında kuatele tarafından paylaşıldı.

1. kuatele

kuatele ARİF

Favori Kamış:
    Surf Casting
    En İyi Avı:
    Levrek 4800 KG--Mırmır 850 gr
    herkese merhaba, turna(pike) balıgı çamlıyayla tarafı golet veya akarsularında varmıdır.varsa avı serbestmi acama sirkülerde raslamadim.daha once bizim bolgemizde avlanıldıgını duymadim ve forumumuzdada raslamadim.belki ben bilmiyorum diyerekten tecrübe etmiş arkadaslar var ise bilgi almak istiyorum.turnanın yasam alanına uygun sazlık ve dibi otlu bir iki küçük golet biliyorum,varsa ve avıda serbest ise avlanmayı dusunuyorum.şimdiden tesekkürler

2. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Arif kardeş Mersin dururken bilmediğin dağlarda ne işin var?Sen Mersine gel ben yer tarif ederim.Selamlar.

3. turacpalazi

turacpalazi

Turna bölgemizde bulunmaz....

Arif kardeşim;
    Benim çocukluğum çamlıyayla'da geçti.Yazlık yayla evimiz var hemen hemen tüm yaz mevsimi boyunca kalırdım.

Turna balığı akdeniz bölgesinde doğal olarak yaşamıyor.en azından benim bildiğim kadarı ile Adana-Mersin havalisinde yok.Zannediyorum daha soğuk iklim kuşağını tercih ediyor.

Çamlıyayla'da Cehennem Deresi ve Papazın Bahçesi'nde alabalık bulunuyor yalnız buralar milli park olduğu için avlanmak yasak.Bizim sitelerin bulunduğu bölgede bir kömür madeni vardı.Bu maden kapatıldı ve madenin bulunduğu çukura kar sularının dolması ile güzel bir gölet oluştu.Oraları biliyorsan kime sorsan kömür madenini tarif eder.800 mt. yakınına kadar araba ile gidebilirsin.O gölete gökkuşağı alabalığı salmışlardı o zamanlar bir kaç tane yakalamıştım mantarlı solucanlı oltayla.Fakat gitmeyeli 6-7 sene oldu.Gölet bayağı derindir böyle bir gölette nasıl alabalık yakalanır bir bilene sormak lazım.Zira ben sazancıyım anlamam.:D

Rastgele

4. kuatele

kuatele ARİF

Favori Kamış:
    Surf Casting
    En İyi Avı:
    anladim bilgiler için tekrar teşekürler ozaman turna takımını toparlıyayım kaldırim.dediginiz goleti biliyorum yanılmıyosam sebile giderken hapkapandan sonra.komur madeni goleti ewet bayagı derinmiş.içerisinde bircok yavru balık gordum gecen hafta bi gidip bakmiştim.benimde cocuklum ulumereste gecti cok iyi bilirim camlıyaylayı ama dediniz gibi alabalık avı yasak neyse hayırlısı olsun baska zaman baska bi yere artik

5. kuatele

kuatele ARİF

Favori Kamış:
    Surf Casting
    En İyi Avı:
    nuri abi siz nereyi tarif etmeyi düşünüyodunuzz gelmişken ögrenelim

6. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Şu sıralar marinanın etrafı sargoz,çupra ve levrek yapıyor.Ben yarın ve salı günü tümm zamanımı balıkta geçirecem.Gelirsen yardımcı olurum.Geç saatlere kadar uğraşacam.