cuma gecesi kumkapı dan

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sümer34 tarafından paylaşıldı.

1. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg

cuma günü arkadaşlarla kendi aramızda konuşurken lüfer başlamış bizde artık takımlarımızı açalım dedik ve saray burnuna gittik .ama hayal kırıklığına ugradık çünkü herkes izmarit tutuyordu.ordan köprüye geçtik yer bulmak nafile millet iç içe olta atıyor .sorduk soruşturduk ne palamut nede lüfer var .yemli oltayla izmarit ve istavritten başka bişey yok.bu kalabalık çekilmez deyip kumkapıya geçmeye karar verdik . batık gemi kaldırıldı ilgilenenlere duyurulur ve ışıklandırma mükemmel hiç fener ve kafalambasına gerek yok ortalık gündüz gibi.ama bu seferde yer bulmak sorun oluyor :)burdan geçen sene bu zamanlarda tuttuğumuz sarıkanat ve çinekopun haddi hesabı yoktu ama bu sene şaşkın bikaç lüferden başka bişeye raslayamadık.her neyse takımları açtık ikitane oltayı lüfere yatırdık başladık beklemeye.ama tık yok,canımızın sıkıntısı geçsin diye yemli oltayla oyalanalım dedik ve karidesle başladık izmaritleri tutmaya saat 04 e kadar beş kilo kadar izmarit yakaladık arada bikaçtanede istavrit geldi ha duvardibinden simli çapariyle çok mükemmel kıraça alınıyorbiliyorum herkez merak ediyor lüfer varmıydı diye :)bende hala merak ediyorum acaba varmıydı her halde yoktuki attığımız hiçbir yeme dokunmadılar. ilerleyen saatlerde bikaç tane arkadaş geldi hayırdır bu saatte ne iş dedim sabah için yemlik izmarit yakalamaya gelmişleronların yalancısıyım sabah saat 6dan 9 a kadar saray burnuyla cankurtaran arasından adam başı 3 veya 4 tane lüfer aldıklarını söylediler biraz anlattık balık neden bu sene geç kaldı diye hem havalar soğumadığından hemde bogazdaki tüp geçit çalışmalarından dolayı balığın marmaraya geçmekte zorlandığı konuşuluyor neyse biz bütün eforu gece bitirdiğimiz için sabaha kalamadık ama bu hafta sonu denemekte fayda var ilgilenirseniz degerlendirebilirsiniz ama bana kalırsa havaların iyice soğumasını beklemekten başka çare yok sanırım.sabah saat 4,5 civarı balıkhaline ugradım palamut az geldi tanesi 5 liradan, lüfer tanesi 10 liradan istavritin kasası 40 liradan satılıyordu ilginç olan hala hamsi gelmemişti mezat 5 te başlıyor ve 5 ten önce satış yapılmıyor giderseniz 5 ten önce gitmeyin her kese selamlar hayırlı avlar lüfer veye çinekopa raslayan olursa bizide haberdar edin bizde nasiplenelim rasgele arkadaşlar

2. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    sümer abicim ellerine kollarına sağlık harika bi av yapmışsınız tebrikler ve bilgiler içinde teşekkürler:)

3. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    sağol kardeşim hepimize nasip olur inşallah

4. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler :)

5. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel av olmuş, tebrikler.

6. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    sagolun arkadaşlar

7. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Masallah Sümer. Tebrikler.