Cumartesi Ve Pazar Seferihisar

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bulent tarafından paylaşıldı.

1. bulent

bulent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg
    AHTAPOTLA VERİLEN SAVAŞ;
    Cumartesi günü öğleye doğru malzemelerimi alıp tek başıma yola koyuldum
    Sığacık mezarlık civarında oltamı denize salladım.Küçük dokunuşlar ve yakalanan ve geri iade edilen kaya balıklarından başka pek bi hareket yoktu.
    Sanırım suyun aşırı derecede çekilmiş olması balıkları tedirgin etmişti.Derken oltamı çektiğim esnada peşinden irice bi ahtapotun geldiğini farkettim sanırım oltamın ucundaki mamunlar iştahını kabartmıştı.oltayı çekmeyi bıraktım oda hemen kayalıklara saklandı o esnada bi kaya balığı benim oltaya saldırdı ve kendi kendine yakalandı bunu gören ahtapot yerinden çıktı ve kaya balığını yakaladı tabi bende ahtapotu fakat çekemeden maalesef olta koptu.hemen ahtapot uzaklaşmadan yanımda bulunan rapalayı salladım tabi onada hemen saldırdı ve yine aynı sonuç yani olta yine koptu.Ahtapotla aramda bi savaş başlamıştı hemen yanımda bulunan çarpma aklıma geldi (daha önce hiç çarpma kullanmamıştım ve pek taraftar değilim) hemen ucuna sardalyaları geçirdim.Ahtapot gözükmüyordu ama ben onun kayaların altında biryerlerde olduğunu biliyordum tabi bizimki sardalyaları görünce hemen yerinden çıktı ve saldırdı;Sonuç kazanan taraf ben olmuştum kaybedense aç gözlülüğünün kurbanı olan ahtapot( üzerinden kopan rapalam ve kaya balığıda çıktı)

KEYİFLİ BİR PAZAR DAHA;
    Saat 13:00 de Sait abiyle beraber sığacık dan tekneyle yola çıktık.Deniz bayabi dalgalıydı ama ben nedense böyle havayı daha çok seviyorum.Av yerine vardığımızda saat 13:30 civarıydı yem olarak kabuklu çimçim(karides), sardalya,mamun ve madya vardı ama en çok işi çimçim yaptı.Hemen oltaları dibe salladık gelen kopezler canımızı sıkıyordu amaç tabiki çipuraydı.kopezler diğer balıklara pek fırsat vermeden saldırıyorlardı.Canımızın sıkılmaya başladığı bir anda ilk hareket Sait abiden geldi Çekerken bu gelen çipura dedi ve haklıydı ilk çipuramızı almıştık.Bendeyse Henüz elle tutulur birşey yoktu ardından tekrar sait abi hareketlendi bu sefer iki çipura birden çekti.Ben hem seviniyordum hemde biraz hüzünlüydüm derken benim oltada hareketlendi ve bende ilk çipuramı büyük bir keyifle tekneye aldım.Hemen yemi takıp tekrar salladım Bir süre geçtikten sonra bi harekeketlilik daha bu sefer çekmekte zorlanıyorum gelen neyse fren yapa yapa geliyor tabi sait abide zor çektiğimi görünce yanıma geldi.Resmen çekerken benle savaşıyor bir süre sonra olta tekneye yaklaşırken biraz rahatladı tekneye aldığımız normal boyutta bir çipuraydı şaşırdım tabi daha sonradan yem takarken anladımki salkımlardan biri kopmuştu koparan her neyse bence bayağ büyüktü kaçtığı için demiyorum ilk defa bir balığı çekerken bukadar zorlanmıştım.Neyse yinede tekneye alamasamda bana yaşattığı heycan yeterdi.Hava karardı vuruş kesildi ve bizim eve dönüş saatimiz geldi.Bir hafta sonu daha Keyifli bir şekilde geçmişti.Darısı birdahaki haftalara...

ve mutlu son;

2. tebrikler bülent kardeşim.. elinize sağlık.. özellikle pazar günki av mükemmel olmuş..:( (çipura arayanlara nispet.)

3. Spider

Spider Mert Eren

anlatım ve fotoğraflar harika !!

ellerinize sağlık

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    beklenen fotoğraflar yavaş yavaş geliyor valla içimiz gözümüz gönlümüz açıldı tebrikler

5. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Tek kelimeyle harika. Çupraların nerelerde olduğu çıktı meydana. O havada denizde olmak zaten sizi takdir etmek için yeterli bir sebep. Balık olmasa da olurdu.

6. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Dayanamıyorum şu fotoları görünce süper çupralar.Tebrikler darısı bizim başımıza :)

7. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Balıklar,fotoğraflar,paylaşım hepside çok güzel elleriniz dert görmesin:)

8. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kolyoz,Gopez,Mercan ve DOSTLUK
    Aminnnn....:) Bizde rotamızı seferihisar mı yapsak acaba.:confused: :confused:

9. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tebrikler çipuraların herbiri süperrr....;) Ama siz daha süpersiniz...:)

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Çupraaam baksana bana çupraaam
    Çupraaam ağlarım amaaaa:eek:
    Tebriklerr..

11. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler arkadaşlar hııım demek seferhisar:rolleyes:
    benim bi işim var arkadaşlar görüşürüz:D :)

12. Bülent çok güzel bir av günü yaşamışsın,anlatım ve fotolar muhteşem..!

13. Abi gitmişken Doğanbey tarafını dene şuan için balık açısından en uygun yerlerin arasında.

14. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Söyleyecek fazla bir şey yok anlatım ve fotoğraflar herşeyi ortaya koymuş. Harika bir günmüş anlaşılan. Şansınız her zaman böyle güzel olsun.;)

15. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    şöyle biraz yakın olsaydınız önce gelip yengeden şöyle sırtıma bi el rica edicektimki daha bi kesin olurdu çupuranın dedesini getirirdim o zaman :)

16. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Ah ah...Ömer abi el ne demek Ahmet'i evde bırakmak pahasına gelirdim bende...:D :p

17. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Ellerinize Sağlik çok Güzel Av Olmuş...

18. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Tebrikler Bülent..
    Görünen balık yorum istemez..:):)

19. iskaroz

iskaroz süleyman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lagos 5,5 kg
    Kaçana ben bile üzldüm:eek:
    boşver, gelecek sefere artık!

20. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Pazar günü Bigfish Ümit ile beraber bizde Seferihisar daydık.Fakat tekne değil kıyı...:(

Sığacık Limanı'nın sırtında yamaca doğru Özel mülkiyete ait site inşaatı bulunmakta.Değişik bir yer arama mantığı ile giderken siteyi görüyor ve izin alarak giriyoruz.
    Denemek te fayda var diyip atıyoruz oltalarımızı eğer olmazsa Ahmet abinin de tavsiyesiyle Doğanbey'e doğru yola koyulacağız.Derken ilk oltalarda sağlam vurşlar alıyoruz.Ama vurşla kalıyoruz :D Denizin dibi komple ya ot ya kayalık.Yakaladığımız balık bile takım beraber kalıyor yerinde.Ama o vuruşlar yıldırmıyor bizi.Ümit bir yandan takım hazırlıyor ben bir yandan koparıyorum.:D :D Sanırım 8-10 takım bıraktık suda..
    Nihayet kayaıklardan balık la beraber kurtarmıştı.Yaklaşık 400-450 gr ir balıktı gelen. Sevinmiştik ki,hayatımızda görmediğimiz büyüklükte bir ot balığı.:D :(
    Neyse geriye salıyoruz balığı ve günü buz gibi ama tertemiz,sessiz ve sakin havada sıcak çayımız ve sohbetimizi kar bilip günü kapatıyoruz.En azından aynı bölgede çupraları alan Bülent abinin resimleri bizi teselli etti diyebilirim.:)
    Rastgele Dostlar,
    Saygılar,