çupra av yapay yem ?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında jonathandavis tarafından paylaşıldı.

1. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    Sevgili cem kardeşim bildiğim kadarıyla sana o yemin nasıl yapıldığını anlatayım. forumlara tam araştırmadım ama bu bilginin olduğunu sanmıyor.

resimde görmüş olduğunuz palet yem ve ya balık çiftliklerinde kulanılan yem.bir çok av malzemesi satan yerlerde ve balık yemi satan kişilerde bulunur.bu palet yemden bir miktar alınır bir kapta hafif ıslatılır.yem biraz yumuşayınca ele ve ya bir kaşık yardımıyla yem ezilerek dağıtılır.yemi dağıtıktan sonra bu yem bulgur tanesi büyüklüğünde veya daha ince bir kıvama gelir.bu yemin içine.sarısı alınmış yumurta akı ilave edilir bu biraz cıvık bir harç kıvamına gelecektir.bu harcı iyice yoğurduktan sonra harcı sertleştirmek için içine azar azar un ilave edilir.ve yoğurlumya devam edilir bu kıvamı yemi iğneye takıp düşmeyecek şekilde sertliğe gelene kadar un katılmaya ve yoğurulmaya devam edilir.yem istenilen kıvama geldiğinde kalem şeklinde uzun ince yuvarlaklar yapıp iğne boyunda kesilerek ava götürüle bilir yada harçı yanınızdaki kapta alıp ava götürerek o şekildede kulanırsınız.bu taktiği deneyip profesyonel olarak avlanan bizler gibi amator olmayan 100 metrelerce ağ atan bir abimiz.bu yemle çiftlik kenarında 3 kişi bir günde 30 klg çupra yakaladığını söylemişiti.bunun dışında bir çok arkadaşımdan 70,80 parça çupra yakaladığını ve fotolarını gösterene denk geldim.bu yemi genelde balık çifliklerinde kafeslrerin patladığı zamanlarda kulanırlar çiftlik kafeslerinin yakınlarında.yanlız bir şeyide yazamadan geçmeyeyim bu yemlerle yakalanan balıkların % de 99 zü çitlik balığıdır.

2. obivan

obivan

Favori Kamış:
    zoka
    En İyi Avı:
    5,5 çipura
    valla sayın arkadaşlarım yanlış anlamayın ama izmir ve çevresinde yapay yem benzerleriyle çipura tutamazsınız diğer yerleri bilmem..

3. Okan Gül

Okan Gül Okan

Favori Kamış:
    en güzeli el oltası
    En İyi Avı:
    800 gr Çipura
    Paley yem ile Çiftlik bulunan bölgede süper verim alabiliriyoruz :) . Ben Urla/Zeytineli/Mersin Koyu' nda avlanıyorum ve sadece palet yem kullanıyorum ve her hafta muthiş bir verim alıyorum :) . Yakalamasıda daha kolay oluyor. Damak atma derdi yok, oltayı bırakıyorum bir karış boşluk veriyorum balık alıyor agzına gıdıyor o anda asıldınmı balık qeldi demektir :). Çok müthiş verim veriyor , denemenizi tavsiye ederim abi.

2 numara beyaz çelik palet iğne,0.24 ASSO DOUBLE STRENGTH Misina,
    9 numara palet yem. 2 iğneli , fırdöndüsüz , iğne aralıkları fazla olmuycak şekilde , altada 2 tane kıstırma kurşun (10gram). Bol avlar :)

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Okan kullandığınız palet yem, bir üstteki resmi olan poşetteki yem mi? Aynı ise, nasıl kullanıldığının detayını alsak. Değilse, bir numunesini bizlerle paylaşabilir misin?

Bir de takımın çizimi, resmi var mı, bir görsek?;)

Selamlar...:)

5. Okan Gül

Okan Gül Okan

Favori Kamış:
    en güzeli el oltası
    En İyi Avı:
    800 gr Çipura
    Abi bu igneler numaralı olarak satılıyor 2 numara olarak palet iğnesi var ve 9 numara olarak ( resimdeki gibi ) palet yemi var :). Takımında en kısa zamanda resmini koyarım :)

6. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Nerden bulabiliriz adi ne ?