Daiwa Procaster tele surf kamış

Konu, 'Kamışlar' kısmında sloooppp tarafından paylaşıldı.

1. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

2. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    150 gr atarı olan bir kamış için bu kadar para vermek ne kadar mantıklı bilemedim.. aynı atarda lineaeffe spirit surf çok daha uygun fiyata alınabilir, 150 gramı da pek zorlanmadan atabilen bir kamıştır, hassasiyeti de çok iyidir, 1 tek istavriti bile hissettirir.. kapalı uzunluğu da 27 cm daha kısadır..

3. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

Kamışı inceleme fırsatı buldum. denemelerimde gayet tok bir kamış. saglamlığını hissettiriyor. 150 gr atarı var gorunuyor ama 175gr ile cok rahat calısacagına kani oldum. Neden diyorsun abi ama ben bir çok kamışta üzerinde yazılan rakamlara ulaşamayan yada bogaz gibi bir yerde günde yaklaşık 50-100 kez agır kursun atımıyla patlayan kamışlara denk geldim. Acık soylemek gerekirse Daiwa nın alt segmenti olan bu kamışada pek guvenmiyorum ama marka kendini kotulemez diye dusunerek bir araştırma yapayım dedim. Ha alınabilir mi alınır neden dersen fiyat olarak epey uyguna düsecek bir tanıdık sayesinde ....

Başka görüşü olan yok mu *** :)

4. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Naçizane tavsiyem kamışın üzerindeki azami atarı mümkün olduğunca geçmemen.. yine de alırsan güle güle kullanmanı dilerim, şimdiden hayırlı olsun..

5. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

eyvallah sayın abim. düsüncelerin benim icin degerli.sonucta her insanın bir yaşamışlığı vardır. bakalım belki forumda bir kullanıcısı olurda bizi de aydınlatır artık... İyi akşamlar

6. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Daiwa Procaster 4.20 surf daiwa crosscast 2.74 spin
    Favori Makine:
    Daiwa Crosscast S 5000 Daiwa Procaster 2500 A spin
    Daiwa Procaster tele surf kamış 150 gr atarlı ben 180 gr
    atıyorum bogazda super bir kamis yanlız burda fiyatı pahallı istocta 200 tl
    haberin olsun
    ayrıca daiwa team seckin bir urunudur

7. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Procaster tele surf kamış 150 gr atarlı ben 180 gr
    atıyorum bogazda super bir kamis yanlız burda fiyatı pahallı istocta 200 tl
    haberin olsun
    ayrıca daiwa team seckin bir urunudur
    uzun mesafeli atıslarda super randıman alırsın

8. YunusRıza

YunusRıza Yunus Rıza Kayaturan

Arkadaşlar , Saygı değer büyüklerim....

Bende "Daiwa-Mini-Spin-300-cm-Spin-Olta-Kamisi (20-60 atarı olan)" kamış hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum , yeni başlık açarak konu kirliliği yaratmamak açısından buraya yazma gereksinimi hissettim... Dün ben ofis de çalışırken sevgili köpeğim kamışımı kemirmiş neticesinde ırzına geçmiş , kamış pert , kullanılmaz halde.. Bende fazla para harcamadan makul fiyatlı yeni bir spin kamış aliyim dedim..

Her ne kadar 240cm gibi aksiyon veremesede ve beni 240cm'lik kamışdan daha çok yorucak olsada yuklarıdaki kamışı almaya karar verdim.. 300cm olduğu için maximum atım mesafesini yakalıyacağıma inanıyorum.. fiyat olarak da çok uygun bir kamış...

Bu kamışı test etme imkanı olan arkadaşlarımız varmı aramızda? Yorum ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

9. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

Levent hocam saolasın. Daiwa kamışlar pek duyulmuyor forumlarda... Demiş olduğum gibi inceledim ve hoşuma da gitmişti. Bir araştırmasını yapayım şayet olumlu bilgiler olursa alırım diye düşünüyordum. Demek istoc ta o kadar ucuz ha. Vay be site uzerınden ne kadar farklı satış yapıyorlar oyle :(

10. Since1453

Since1453 NoYaN

net üzerinde fiyatlar magazalara gore yuksektır genelde aynı olsa bile pazarlıkla daha uyguna almak mumkundur bir ürün almaya karar vermıssenız eger ithalatcı fırmasından direk alın diger magazalara gore dahada uygun alma sansınız yuksek saglam bir pazarlıkla :d net üzerinden bu tarz alısverıslere ben kendıme adıma karsıyım makine ve kamıs icin fiyatı cok uygun olur ürünüde daha once ıncelemıs yada denemıssınızdır ozaman alınır ama cogu kısı hıc bılmedigi urunu net uzerinden siparis edip alıyor sonra istedigim gibi cıkmadı diyolar cıkmaz cünki ürünü incelemedin ki bilmiyosun ne oldugunu ılk defa sana gelince goruyorsun o yuzden nacizane fikrim vaktiniz var ise istoca gidip oradan almanız

11. furunotr

furunotr Haluk

Ürünü görmediğim için haliyle değerlendirme yapamayacağım; ancak atacağınız ağırlık 150 gr.ı geçecek ise bu ürünü es geçmenizi ben de önereceğim...:)

12. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

@furunotr; bu kamışı bogazda ve birde memlekette oldugum zamanlar gölde uzak atışlar için düşünüyorum. gölde o kadar ağır kurşuna ihtiyacım olmasada malum bogazda genelde hep ağır kursunla calışmaktayız. 150 gr'ın yetmediği zamanlar çok oluyor. ama idare ettiğimiz zamanlarda oluyor. Niçin es gecmem gerektiğini de söyleyebilirseniz sevinirim.
    @1453 noyan; Evet yeri geliyor netten hemen alışveriş yapıp sonrada umduğumuzu bulamıyoruz. Ben genelde bir marka model belirleyip internet üzerinden sonra yerinde malı incelerim sonra birde işin uzmanlarından görüş almaya calısıyorum. Uzuyoda uzuyoo yani... Tamamen haklısın malı alıp incelemek lazım ondan sonra karar vermek....

13. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

Epey araştırdım sayılır aslında... Aklıma yer edinen Daiwa kamış kullanan pek yok herhalde yada Daiwa kamış kullananlar hallerinden memnun yaşayıp gidiyor başka gereksinimleri olmadan.Forumdan morumdan uzaklarda :)

14. furunotr

furunotr Haluk

Çünki maksimum atarı 150 gr.; tahminen en iyi performansını 125-130 gr.da gösterir ve 150 gr. üzeri her zaman kırılma ihtimali var ve parça bulunabilirliği de muamma... 150 gr. atarlı yerine genellikle hangi ağırlığı atacak iseniz o ağırlıkta performansı olan bir ürün tercih etmeniz yerinde olur... 170 ve 180 yoğunluklu çalışıyorsanız 200 atarlı bir ürün gibi mesela...

Tabii belli başlı ürünler için üzerinde yazan değerler geçerli; diğer pekçoğu abartıyor bu rakamı...

15. sloooppp

sloooppp Gökçen YÜCEER

iyi aksamlar herkese. Gittim inceledim istocta daiwa kamışları iyicene. İlk önce Daiwa procaster almak için girmiş olduğum remixon da Yücel usta nın engin ve derin bilgilerinin ışığında Daiwa exceler telesurf kamışı alıp cıktık. Remixonda Yücel usta ve yanında hafif yaşlıcanak olan gözlerinden usta bir avcı olduğu belli olan Ümran Usta ya teşekkürler. (adında bir yanlışlık olabilir kusura bakmasın) Harbi bir esnaf edasıyla ağırlayıp yolladılar bizleri. Esnaflıklarına ve bilgilerine diyecek yok.Donanım olarak süperler. Yani yolun kısası anlat anlat bitmez bir avcılık bilgileriyle epey ilginc saatler gecti. Sadece kafama takılan bir baska eleman vardı remixonda. bilgisayar başında hiç alakadar olmayan hafif soguk ilginc bir kişilik... hani esnaf konusuyla hiç alakalı değildi de neyse.

Velhasıl 2 adet daiwa exceler surf kamış 1 croscast s 5000 ve 1 adet te windcast x 5000 makina alınarak alış veriş tamamlandı. Memlekete gideceğimi düşünerek sazan makinası denen makinalardan alındı ama Yücel Usta nın söyledikleriyle ben bu makinaları ister akdenizin derin sularında ister Ispartanın camurlu göllerinde isterde bogazın hırcın sularında rahatlıkla kullanabilirim.Benden bu kadar şimdilik.Yarın makina ve kamışın kullanım anındaki tecrubelerini yazarım .... İyi akşamlar. (Daiwa nın üzerinde yazan atar gramajları en iyi performans verdikleri agırlıklarmış. Daha ağır kurşunlarla calışabilmekteymiş dendi. ) Yarın deniyeceğim anlatırım

16. Since1453

Since1453 NoYaN

hayırlı olsun güle güle kullan en iyisini yapmıs hem kafandaki soru işaretleride dagılmıs oldu diger kamısla ılgılı

17. Since1453

Since1453 NoYaN

serdar abi konuyu gorseydi aldıgınız ekipmanlarla ilgili detaylı bilgide verirdi

18. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    o senin dedigin daiwa icin gecerli deyildir daiwa atarları nettir diyer kamislerde cok basıma geldi 120 atarlı kamiste 75 gr kırdım birde soyle biseyvar ben yıllardır bogazda avlanıyorum hic 200 gr kursun atmadım bogazın en iyi atarı 150 dir bazen 180

19. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    hayırlı olsun oncelikle yucel sana ne oldunu anlatmıstır zaten benim dedigim fiyatlara almıstırsın umarım gercekten yucel olsun fatih olsun iyi esnaflar ve ellerinden gelen yardımları esirgemezler
    pc basındaki arkadas fatihdir cok iyidir giderken haber verseydin ufak tefek yardımımız olurdu:)

20. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    DAIWA CROSSFİRE 2,70 MH 10-40 GR ATARLI SPİN KAMIŞ
    oneririm ben kullanıyorum cok memmunum fiyatıda mukenmel
    bence spin kamıs icin 2.40 .270 cok ideal 3 mt uzun olur birz 20.60 atarlıda hafif sahtelerde randuman dusurur