daldırıcı kullananlardan bilgi talebi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında vehbi tarafından paylaşıldı.

1. vehbi

vehbi Vehbi

herkese selamar

aşğıdaki aleti sırtı için kullanan var mıdır ? sonuçları nasıldır..

cvp veren herkese mesaj kalablığı olmasın diye şimdiden eşekkür ederim..
    saygılar

2. istavrit

istavrit Boğaç

Sizinde gördüğünüz gibi 2 deniz mili sabit hızla bu derinlik bilgileri verilmiş ...Bu hızı normal bir tekne ile hele hele hız göstergeniz yoksa sabitlemeniz zor ...En güzeli levrek için sırtı çekeceksiniz gezer kurşun ,sinarit içinse uzun olta ...Ama her ihtimale karşı takım çantasında bulunmasında fayda var .Fiyat bilidiğim kadarı ile 10-15 YTL arası
    Rasgele

3. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Siz mesaj kalabalığı olmaması için bu kadar özen gösterirken, bu tabloyu paylaştığınız için teşekkür etmeden geçemedim.

Eğer bu alet, bu tabloyu sağlıyorsa, mükemmel ötesi bir şey olmalı.

Muhtemelen gagasız sert ve silikon (balık, ahtapot, kalamar şekilli) sahtelerle kullanılıyor.

Bu tabloyu sağlayabilmek için Downrigger kullanıyoruz bazen. Ama çok zahmetli ve pahalı bir ekipman. Bu ise basit görünüyor.

4. ozan

ozan Ozan

Biz bu aleti NAmık abiyle adrasanda yaptığımız kuzu avnda denedik. Gerçektende neredeyse dik denecek bir şekilde teknenin altına doğru takımı batırıyor. hızlandıkçada derine doğru hareketleniyor. Ancak kuzu avının en önemli unsurlarından birisi olan balığa sert tasma atma işi bu alet aradayken mümkün değil. çünkü ipte yarattığı kavis çok fazla oluyor. bu bakımdan bir süre denedikten sonra eski hamam eski tas misali klasik kuzu takımıyla ava devam ettik

5. vehbi

vehbi Vehbi

haklı olma durumun var.. kabul ediyorum.. ama takım cantama koymayı düşünüyorum bi tane.. katılımın için teşekkürler

yakup abi
    yazılarınızı her platformda fırsat buldukça takip edyorum.. çizginizi oldukça beğeniyorum... teşekkür etmeden geçemeyeceğim.. katılımınız mutlu etti sağolun..
    selamlar

6. jonathandavis

jonathandavis Cem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    700gr çupra 1.4kg dülger balıgı
    klasik yöntemlerden şaşmamak gerek bu alet ile çok fazla verim alabilmenin mümkün olacağını sanmıyorum. hız sabitlemek zaten bir problem. dalgalı denizde ise giderken bu aletin teknenin git gelinden dolayı aerodinamiğinin bozulacağını düşünmekteyim. yinede denemekte fayda var :)

7. vehbi

vehbi Vehbi

herşeye rağmen bir adet edineceğim ve gerçekten sonuçlarını paylaşcağım..
    ama ban biraz zaman tanıyın lütfen..

8. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    denemeye niyetliyseniz, guclu bir takim donatmanizi tavsiye ederim. yuksek cekerli misina, kamis, makina hatta firdondu. cunku takima muthis bir agirlik bindiriyor. bilginize

9. atmaca210

atmaca210 Altan

12 sene gecti sonuc?