damacana su tercihleriniz nelerdir?

Konu, 'Genel Konular' kısmında king_barracuda tarafından paylaşıldı.

1. dude

dude

Ben marka vermek istememiştim.:) Ama dediğin gibi sadece pH değil mineral değeri en yüksek sudur Saka. Fakat saka kadar markalaşamamış doğal mineralli sularda var güzel ülkemizde.

2. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Üstad gibi, Arpa ve yaş üzüm suyuna eyvallah. Fakat, doğal besinlerle büyüdüğümüz için, suyun da doğal olanını tercih ediyorum. Atıyorum bidonları arabaya, gezmek bahane deyip düşüyorum yollara. Aslında onların da ölçümlerini yaptırmak lazım. Eğer mecbur kalırsam, marka aramam.

3. Erdinç ağabey, siz büyüklerime sevgim saygım sonsuzdur. Büyüğüm, küçüğüm herkesin fikrine de saygı duyar, bana doğrudan zararı dokunmayacak hertürlü yaşam tarzı ile tercihe de saygı duyar, anlarım. Keza ben de birbirine zıt ve çok çeşitli ortamlara uzunca süreler girmiş ve ayak uydurmuşumdur. Bütün bunları yanlış anlaşılmamak için belirttikten sonra, yukarıdaki yazınızda geçen "eyvallah" kelimesinin (bildiğim kadarı ile) "Hakla kabul ettik, haktandır" manasına geldiğini, bu sebeple uygun düşmediğini söylemek istedim. Elbette bu kelimenin gerçek anlamı ile kullanılmadığını biliyorum. Haddimi aşıyorsam kusura bakmayın.

4. 33orfoz

33orfoz Mustafa

Favori Makine:
    Makina kullanmam , balık ile aramda misinadan başka bir şey istemem...
    En İyi Avı:
    Ceylan - 6,5 kg , 8 Tane Barracuda
    Erdinç Beyin muhtemelen sözcülüğüme ihtiyacı yoktur ama meslek itibarı ile görmezden gelemedim .
    EYVALLAH kelimesinin arapça karşılığını yazmışsınız , doğru . Ancak konuştuğumuz dil türkçedir , ve bir kültür içerir . O kültür gereği kullanılan kelimeler , cümle içerisinde farklı anlam kazanabildiği gibi cümleyede farklı bir anlam katabilir . Türk dil kültürünü bilmeyen biri , sadece kelime anlamına bakarak , cümlenin gerçekte anlatmak istediğini anlamayabilir .
    Yüksek olasılıkla sizin de tahmin ettiğiniz gibi , bence kelime cümle içinde sizin bahsettiğiniz anlamda kullanılmamıştır .

5. vtecc

vtecc fatih

Favori Kamış:
    LINEAEFFE CEBOASTUR NEAH BAU KAMIŞ 4.20 LINEAEFFE SPIRIT SURF KAMIŞ 3.90M Okuma Salina SeaSpin10-40
    Favori Makine:
    OKUMA SALINA SAII 10000 DAM STELL POWER 360 SHIMANO SAHARA 3000 FD
    En İyi Avı:
    45 cm balon :)
    6 lira evet depozitosuz damacana

6. Sizin ve benim yazılarımıza içler dışlar çarpımı yapıp sadeleştirdikten sonra çıkan sonuçlar birbiri ile çelişmiyor diye düşünüyor ve eyvallah diyorum.:)

7. mctymn

mctymn mecit yaman

Beylikdüzü çekmece arası dağıtım bayii açmayı düşündüğünüzü yazmışsınız.
    Çatalcanın en iyi suyu AKÇAPINAR ı tavsiye ederim. Ama o bölgenin toptan bayiliğini verirlermi bilemiyorum.

8. popeye1907

popeye1907 Gökhan

Favori Kamış:
    shimano Super Aero Technium 425, Lineaeffe Prestige 7000 450-200, Okuma Salina 3 parça Surf
    Favori Makine:
    Shimano Bull's Eye 9050 XT, Shimano Saros 4000 F
    En İyi Avı:
    2 kg. vatoz ve 420 gr zargana
    Ben dağdelen kullanıyorum. İçimi güzel ve lezzetli bir su. Bu arada suda en önemli faktörlerden biride iletkenliktir. İletkenliğin 100 ün altında olması tavsiye edilir. Bu arada ben arıtma işleri yapıyorum ve musluk suyuna kaliteli bir reverse osmosis cihaz bağlanınca inanın en iyi su musluk suyudur.

9. Goldarrow

Goldarrow FATİH ALTINOK

Favori Kamış:
    EUROSTAR CARBON TOLEDO 3.90
    Favori Makine:
    zamanla daha iyisi olacak
    En İyi Avı:
    henüz yok (lüfer 600 gr)(sazan 1 kg)
    Hem üretildigi yer hem üretim yapan kişiyi sahsen gezip tanıyorum ve gönül ferahlıgıyla içebileceginiz su KABALAK demek isterdim ama yaklasık olarak 1 ay önce fabrika kapandı.Su Düzce Kabalak köyünden cıkıyor ve gercekten güzel suydu kullan at damacana ların mimarıydı ama malesef elde olmayan nedenlerden dolayı kapandı su anda evde KORUSU içiyorum onuda kesınlıkle tavsiye aderim.

10. king_barracuda

king_barracuda

akçapınarı bi kere daha duydum .çatalcaya gidicem zaten ordan uğrıcam tşkr ederim

11. mctymn

mctymn mecit yaman

Beylikdüzü Avcılara nakliye olarak yakın ve çatalca bölgesindeki en iyi su , Marmara bölgesi ilk 3...deposu pınardan gelir... sahasında sondaj yoktur...

12. 33orfoz

33orfoz Mustafa

Favori Makine:
    Makina kullanmam , balık ile aramda misinadan başka bir şey istemem...
    En İyi Avı:
    Ceylan - 6,5 kg , 8 Tane Barracuda
    Allahtan Mersinde böyle bir sorun yok .... Çeşmeden kana kana içebiliyorsun :)

13. maxiimuss

maxiimuss mehmet güneş

arkadaşlar geçen gün bir ahbabıma misafirliğe gittim. yeni su arıtma taktırtmış. gelen eleman damacana suyu ölçmüş su pek temiz çıkmamış yani bu ne kadar doğru bilemiyorum ama damacana su konusunda kafamda soru işaretleri oluşmadı değil. Şimdi su arıtma aldığı firmayı sordum mayer isimli firma diyo. Bu firmadan daha önce ürün alan veya kullanan varsa deneyimlerini yazarsa çok iyi olur.Firmanın sitesi aşağıdadır.

su arıtma

14. maxiimuss

maxiimuss mehmet güneş

uzun süre önce su arıtma cihazı araştırıyordum bir önceki mesajımda yazdığım gibi. Mayer firmasından satın aldım ve bir kaç aydır kullanıyorum şuanlık bir sorun yok. Bu cihazlar hakkında bilgi almak için aşağıdaki sitelere de bakabilirsiniz.

su arıtma

ters ozmoz

ters ozmoz