Değişik bir kıbrıs.

Konu, 'Takım Çantası' kısmında 1508 tarafından paylaşıldı.

1. 1508

1508

Bu takımın çok verimliği olduğunu duydum eski bir dostumdan ve onun tarifini resimleyip sizlerle paylaşmak istedim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Temmuz 2006
  2. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Dibi yosunlu yerlerde işe yarayabilir.Denemek lazım

3. 1508

1508

Evet dibi yosunlu yerlerde dediğin gibi işe yarabilir ve balığın yakalandığını anlamak sanırım daha kolay olur ve zamanında çekilebilir.....

4. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    Bu Yöntemi Ben Çok Kullanirdim Deniz Avlarinda Bu Şekilde Ve Kurşunu Uca Bağlayip Kibris Arkasindan Gelir Kurşuna Ekmeği Sarardim Üzerinede KANCALARİ . Müthiş Balik Yaklar Tabii Arasirada Kaylara Takilmasina Razi Olacaksiniz En Büyük Kefalleri Bu Takiml Almişimdir ;)

5. 1508

1508

sanırım yanlıs anladın ekmek ve iğneler yine mantarın üzerinde kursun dipte ....amaç su dibinden az yüsekte yemi görülebilir ve gergin tutmak.....

6. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Ben bu takımı resimdeki gibi yapıyordum. Yine canım sıkıldı resim çizdim... :D

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Emrah'ın resmi gerçekten çok güzel ammaaa bana göre Levent'in oltasına balık vurduğu daha iyi anlaşılır, ne dersiniz?

8. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Reis baba kefal konusunda edindiğim deneyimlere dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki 0,35mm gergin bir misina ve sona takılan kurşun ile kefal yakalamak oldukça zor. Kefal akıllı balıktır. Takımlarınız renk verirse hemen mıntıkadan uzaklaşır. Kefalde(kıbrıs takımla) oltayı ne gergin, nede boş bırakmak olmaz. Misina mümkün olduğu kadar ince ancak bir o kadar da sağlam olacak. Aksi taktirde balığı yakaladıktan sonra atacağı ilk kafada kıbrıs takımınıza elvada diyebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz kurşunu diğer takıma göre daha hafif 50gr. Bu ağırlıkta balığın vuruşunu hissetmemiz diğer takıma göre daha kolay olacaktır. Gerçi vurduktan sonra iğnelerin birine, genellikle birden çoğuna takılacaktır. Gerisi tabiki bizim yeteneğimize kalıyor. Yavaş sakin bir şekilde kafa attırmadan çekmek gerekiyor. Böyle bir takımla tuttuğum en büyük kefal 4.5kg bir sarıkulaktı. Tabi bu benim fikrim ve kullandığım takım. Sizlerde görüşlerinizi bildirin. Konu üstünde iraz daha kafa yoralım...

9. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Emrah

Doğru söylüyorsun.aslında herkesin kendine göre bir tarzı vardır.
    Hani ne derler: Her babayiğidin bir yoğurt yeyişi vardır.
    Benim de kefal konusunda bir ustalığım yok,fakat onun birçok özelliğini bilirim,gerçekten çok uyanıktır.
    Vee. kefalın frenleri vardır,
    Son hızla bir yöne doğru giderken aniden durabilir.
    Çok takdire layık bir balık ve onu oltayla yakalayanlar da öyle ;)
    Selam ve sevgilerimle.

10. seçkin

seçkin SEÇKİN

Favori Kamış:
    LINEAFFE
    Favori Makine:
    MITCHELL AVO 6500
    En İyi Avı:
    5 KG SAZAN
    yeni fikrin güzel olmuş umarım tüm arkadaşlar ve abilerimiz senin gibi fikir ve bilgileri bizlerle paylaşırlar.

11. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    :rolleyes: ali levent abi önermiş olduğun takımı denemekte fayda var sağolasın bu takımı denicem rastgelsin;) :)

:rolleyes: emrah ustam sende çok güzel çizmişsin dip kıbrısını ellerine parmaklarına sağlık sevgiler saygılar;) :)

12. Ghost-rider

Ghost-rider

Favori Kamış:
    olta ile tekneden ise misina
    En İyi Avı:
    52 tane iri mercan (tekneden)
    resim süper ama ilk resimdeki olta daha mantıklı geliyor bana.kıbrıs ile 75lik kurşun arasında 1.5 kulaç olacak şekilde ayarlarsak daha verimli olur bence

13. şöyle bişey aklıma geldi iki resimdende yararlansak biri kuşun altında biri kuşun üstünde gergide kalsa ikitakımlı olsa olurmu acaba?

14. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bence bu yöntem daha çok iş yapar...

15. Değerli Ali Levent ve Emrah arkadaşlarımızın verdiği örnek takımlar denendikce fayadalı olacağınınn kanatindeyim balığı aramak ve sürekli takip altında yeni takımlar ve yakalama stratejileri geliştirmek en sonunda başarıya ulaştıran etkenlerin başında gelir...

Umarım deneyen arkadaşlar verim alırlar...