deniz cok durgun

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kancacı tarafından paylaşıldı.

1. kancacı

kancacı

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 1.10 kg
    arkadaslar ben durgun havada hıc balıga gıtmedım karagoz ve levrek ıcın gıdıyorum aksam ama durgun havada olurmu bılen varsa bı soylersenız ii olur gıdıcem bu aksam balık bu ne olacagı bellı olmaz dıyeceksınız ama tutma sansım azalırmı artarmı

2. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Ufuk abi valla hiç bi bilgim yok.:p

Sonucu merakla bekliyoruz:D

3. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    durgun denizde av biraz daha zor bence ama olmaz diyemem sen dene yinede şansını evde oturmaktan iyidir

4. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Bak birşey daha öğrendik.Konuyu biraz daha açabilirmiyiz..Deniz dalgalı olduğunda daha iyimi balık yapıyor.Ben hep esintisiz havalarda yada dalganın olmadığı koylarda avlanmaya çalışıyorum ve başarılı olduğum söylenemez.Sebep bu mudur yani?

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bence bir sebebide bu olabilir ama hiç avlayamıyorsan tek sebebi durgun hava değildir sonuçta iğne seçimi misina seçimi yem seçimi balıkların yemlenme saati havanın durumu vb hepsini dikkata almak gerekir

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tatilim boyunca sürekli deniz kiyilarindaydim. Hemen her yerdede olta attim :) karsilastigim balikcilar su cok durgunsa balik olmaz dediler. Hafiftende olsa bir calkanti olmaliymis. Daha iyi av yapiliyormus...

7. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Teşekkürler..BAlık alıyorum almasınada hep küçük balıklar.Oltayı uzağa attığımdaysa %70 takılıyor biryerlere.bir avda 8-10 kere takım yenilediğimi bilirim.Malzemeciyle ahbap oldum :)

8. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    Apnea powerpoint 75 ve bi dolu olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    benim bildiğim levrek havası için hafif çırpıntı olması lazım ama...?

9. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    ewet arkadaşım deniz çarşaf gibi dümdüz olduğu zaman balık tutma şansı azalıyor.heleki denizin dibi cam gibi gözüküyosa şans dahada azalıyor ben bunu çok test ettim.çok hafifte olsa bi çalkantı bile balık almanıza yardımcı olur.dalgalı denizde ise (b.çekmecede lodosta) lüfer zamanında tabiki almamak imkansız.dalgalar iskelenin üstüne vururken lüfer aldığımı biliyorum.teşekkürler.bol balıklar.