Deniz için elektrikli motor

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında balikci55 tarafından paylaşıldı.

1. balikci55

balikci55

Merhaba arkadaşlar ben 2.30 luk glen-sun bot ve 44 yada 54 lbs elektrikli motor almayı düşünüyorum tek başıma açılacağım denizde kullanacağım deniz için elektrikli motor çok tavsiye edilmiyor ama kıyıdan fazla açılmadan kullanmak için 44 lük elektrikli motor yeterli olurmu birde 180 lik marin akü ile kullanacağım yorumlarınızı bekliyorum.

2. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    Almaaaaa
    biraz açılırsın sonra biraz daha açılayım dersin almaaaa
    5bg motor al 2. el olsun al
    aküyü taşıyacaksın şarj edeceksin bir de denize çıkacaksın
    normal motor al
    çok insan alıyor sonra yetmiyor kenara koyuyor.

Şöyle düşün
    sana karada av yetmediği için bot aldın şimdi biraz açılmak istiyorsun ileri de bu da yetmeyecek....

3. recepcep

recepcep Recep Bacaksız

En İyi Avı:
    lahos 4 kg.
    Merhabalar. Kesinlikle Orkun beye hak veriyorum. Aynı düşüncelerle aldım. şimdi evde yatıyor 2 kere kullandım sadece. korkuyorsun açılamıyorsun sonrada keşke diyorsun

4. levrekcan

levrekcan Kürşat

Favori Kamış:
    Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin
    Favori Makine:
    shimano technium 2500 fc
    En İyi Avı:
    levrek 2,5 kg 67 cm 3 kg+ domuz balığı
    2,30 luk bota 44 makina güzel olur.deniz de çok açılmamak kaydıyla.

5. enginköp

enginköp engin köprülü

sakınnnnnnnnnnnnnn banghead
    etrafımda çok insan var alıpta bi kenara koyan!!!
    HEleki karadenizde ( memleketin ORDU yazıyor ) !!!
    Orkun BEy'in dediği gibi kesinlikle düşük beygirde olsa bir benzinli motor işini görecektir.
    Zaten araştır bak... düzgün bir akülü motor + akü + akü şarj aleti kombinasyonu benzinli bir motora vereceğin paradan fazla tutuyor!!!
    öyle yapacağına 2.5 hp bile olsa al bi motor bak keyfine !!!
    2.5 hp tohatsu motor ve 3.20 ahşap taban bot ile kıyıdan 4 - 5 km açıldığımız oldu.3-4 havada bile zorlansada karaya atıyor sizi.

6. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    eğer sahiden kendinizi tutabilecekseniz, gerçekten açılmayacaksanız alınabilir.....bende 15bg 4 zamanlı, bide 54lbs elektrikli var.bu yaz 15 bg i hiç indirmadim, elektrikli ile bedavaya vızır vızır gezdim :) 310 fiber tabanlı botta denizde kullandım, tabii her kullanım sonrasıda güzelce yıkadım.....bu ikinci sezonum, ben memnunum, ama 15 bgimi istediğim zaman kullanabileceğimide biliyorum, onunda rahatlığı var.....yanınızdan hızla geçen teknelere özenmeyecekseniz, kesinlikle kürekle dönebilecğiniz kadar açılacaksanız çok keyifli bir olay.....

7. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    deniz bu. şakası yok. elektrikli motoru ben olsam liman içinde gezmek için alırdım. güvenemem yani açılmaya.pancar motorlu ahşap tekneler bile zorlanıyor bazen. elektrikli motor ne yapar bilemiyorum.

8. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    paraya kıyarsanız Torquedo nun benzinli motorları aratmayacak kuvvette motorlarıda var.....(fuarda trolling motor diyenlere bozuluyolardı :) ) fiyatları yüksektir, ama son noktadır.....çok yoğun kullanımla kendilerini amorti ederler.....

9. balikci55

balikci55

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim benzinli alsam daha iyi olacak galiba kendimi tutamayıp biraz açılırsam orkun beyin dediği gibi iş sakata gelmesin peki alüminyum tabanlı 2.30luk bot denizde ne kadar güvenli olur dalgalardan çok etkilenir mi benzinli motor almama değermi

10. superalli

superalli Ali DİNÇ

MErhabalar,

Verdiğiniz ölçülerdeki bot ile en fazla 2-4 havada çıkmalısınız kesinlikle motorunuzun bakımlarınızı iyi yapmalısınız, ve asla çok yaşlı bir motor kullanmamalısınız. Söylediklerim tecrübe ile sabittir bir çok kere denizde kalmış biri olarak söylüyorum bunları :) Allaha şükür başımıza çok kötü bir iş gelmedi ama yinede denizle şaka asla olmaz. Biraz rüzgarda nerelere gideceğinizi tahmin bile edemezsiniz. Yazdıklarımı göz önünde bulundurup tedbirlerinizi aldığınız taktirde başınız ağrımaz istediğiniz yere gidersiniz. Fakat dediğim gibi macera aramamalısınız hava durumunu iyi takip edip biraz şüpheniz varsa kesinlikle denize çıkmamalısınız. Rastgele