Denizde Balık Nerede Olur?

Konu, 'Makaleler' kısmında ergen tarafından paylaşıldı.

1. felsefeci

felsefeci Barış Çeviker

Favori Kamış:
    El oltası (özellikle kaşık)
    En İyi Avı:
    Akya (4kglik)
    Sahil ile arkadaki tepeler paralel giderken tepelerin arasında sivri bir çıkıntının denize doğru hamle yapmış olduğunu görürüsen -ki muhtemelen sahil şeridinde bir de burun oluşturmuştur- buranın deniz dibinde de dikine düz bir çizgi halinde kayalar ve/veya deniz dibi tepelik/kayalık oluşumlar olduğunu gösterir. Ayrıca terside kıyıdaki çöküntü, çukur gibi oluşumların benzer durumları bitişikteki su dibi havzasında da oluşturmuştur.

2. memsteak

memsteak Mehmet yıldırım

Favori Makine:
    Line Capacity
    En İyi Avı:
    Akya 9 kilo .
    Çok seviyorum böyle balıkçıları balıkçı dediğin araştırmacı olur.Mesela ben bir Mersin sahile (artık neresi olursa )gittiğimde ilk gün her zaman için denizin derinmi sığmı ,kumlukmu kayalıkmı olduğunu yani aklıma o an gelen her şeyini araştırırım böyle olduğu zaman balığın zevki bir başka oluyor.

3. Halilibrahim ERDEM

Halilibrahim ERDEM Halilibrahim ERDEM

Favori Kamış:
    D-A-M, SX2000
    En İyi Avı:
    Bir teneke dolusu izmarit
    Çevre ve deniz temiz ise suyun dibini görürsün.
    Bulanık suda balık avlanmaz.(Ata sözü)
    Rast gele!

4. Çok güzel oldu teşekkürler.

5. Cranium

Cranium

Sayin Esref Surek ve Namik abilerim,
    Bende bulundugum bolgenin su alti haritasina ulasmak ( bulmak ya da cikarmak) istiyorum. Siz sahip oldugunuz su alti haritalarini tecrubeler ve deneyimler sonucu mu elde ettiniz yoksa hazir bir sekilde mi elinize gecti? Internet uzerinden ya da bulabilecegim baska yerlerde bu tip hazir haritalar var mi?

Bende baliga gitmezden once Google Earth uzerinden inceleme yapiyorum, ama su alti haritasi olarak bir fikir sahibi olamiyorum. ucretli surumu denemedim hic.

Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim, simdiden tesekkurler.

6. cemmeydan

cemmeydan cem

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    Yayın
    Bence tekne balıkçılığında duba vb gibi yerlere tekneyi bağlayıp balık alma şansımız sınırlıdır. Düşününki aynı yere hergün defalarca olta atılıyor. Bizzat yaşadığım olayda ise duba ve gemi arasındaki halata kolay olduğu için teknelerini bağlayanlar tek tük, ben ise biraz ileride nerdeyse kurşun yere değmeden balık yakaladım. Bazen bilinen kalıpların dışına çıkıp kısmetimizi aramakta fayda var diye düşünüyorum.

7. egezeybeği

egezeybeği Sportif BALIKÇI

İzmir-Urla sahillerinde hangi balıkları nerede yakalayabiliriz , yardımcı olabilecek var mı acaba? Bir de çipura ve levrek için hangi iğneler daha verimlidir?
    İlginiz için teşekkürler.

8. senay

senay şenay

merhaba arkadaşlar ben siteye bugün üye oldum bendeki balık tutma tutkusu yeni başladı bu konuda bilgim yok ama en kısa zamanda sizlerinde yardımıyla güzel balıklar tutabileceğime inanıyorum ilk iş kendime güzel bir olta aldım ama kullanmayı dahi bilmiyorum henüz yardımcı olursanız sevinirim

9. emrahim54

emrahim54 emrah

Favori Kamış:
    Albastar Leader 3234/350
    Bence siteyi biraz gez ve oku burda aradıgın her şey yazoruz merak etme oda olmazsa amatör balıkçılık kitabı var 8 tl ordanda ögrenme şansın bu arada armıza hoş geldin iyi paylaşımlar..

10. BuzDevRi

BuzDevRi ÖzaY

Favori Kamış:
    Virax-Korbon 3.90 150-300
    Favori Makine:
    Banax Helicon 5400
    En İyi Avı:
    Sazan 7.5 kg
    selam arkadaşlar karadeniz de levrek avcılığı hakında bilgi istiyorum karadenizli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

11. Yusuf Artan

Yusuf Artan Yusuf Artan

12. auracem

auracem cem kavçak

Bence bu konu oldukça göreceli.Örneğin Yeniköy Kalender orduevinin önünde hemen herzaman mevsim balıkları bulunmakta fakat 50-100m yürürseniz balığın esamesini bulamazsınız(yeniköy çakarına doğru)ancak çakara yaklaştığınızda kıyıdan 20m açıkta tekneler livarlarını doldururken siz istediğiniz kadar oradan atış yapın sadece tertemiz boğaz havası alıp eve dönersiniz:) Aynı şekilde tarabya istikametine doğru yürürseniz cumhurbaşkanlığı köşkünün önünden aldığınız palamutu hemen 30m ilerideki kalender yolu üstündeki burundan alamazsınız.Denizde tabiki balık var ama önemli olan hangi balığı nerede bulacağınızdır.Bu konudaki en güvenilir kaynak da bulundukları bölgeyi mesken edinmiş en az 20-25 yıllık tecrübeye sahip kıyı balıkçılarına danışmaktır.Bu iş bukadar kolay olsaydı her yerden balık tutulur işin ne zevki ne de heyecanı kalırdı.Eğer o balıkçıyı nereden bulucam derseniz de hersemtin mutlaka eski bir oltacısı vardır hiç olmazsa ona danışın.Bu söylediklerim istanbul boğazı için geçerlidir.Saygılarımla.