Denizde Hazine Avi

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında babacakka tarafından paylaşıldı.

1. babacakka

babacakka Murat Turan

Favori Kamış:
    OLTA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    YAYIN 12 kg,LEVREK (DENİZ)2-3 kg
    Hadi bakalım arkadaşlar size bir anımı daha anlatmak istiyorum.Mersin limonluda bir yazlığımız var.92 yada 93 yazıydı.o bölgeyi bilen arkadaşlar hemen hatırlayacaklardır,yazlıkların bitim yerinde yaklaşık birkaç km lik taşlık bir alan var.o bölge bizans döneminde liman olarak kullanılmış ve yanlış hatırlamıyorsam 80 li yılların sonuna kadarda askeri koruma altındaymış.sonra o bölgeden askerler çekilmiş ve serbest olmuş.kıyıda liman dediğim yerde derinlik 10-12 metre arası ve oralarda öylesine dalıyorum.kıyıda kardeşim de beni izliyordu.aklımda şimdi karşıma bir küp falan çıksa ne yaparım diye düşünürken bir de ne göreyim...dipte küpün ağzına benzer birşey var ve içi hafif hafif ışıldıyor..tabi bende adrenalin karşıma 100 kg lik akya çıkmış gibi arttı.kalbim yerinden fırlayacak gibi atıyor..neyse uzatmayalım.derinlik benim limitimi zorlıyan bir yerde.zıpkını kıyıda bekleyen kardeşime verdim,olaydan bahsettim tabi o da heyecanlandı.benim hazine dipte o kadar kötü bir yerdeki anlatamam.kayaların en dibinde ve etrafı deniz kestanesi dolu.tabi eldiven falan hak getire.sonunda define var ya bütün bunları hiç düşünmeden dalmaya başladım.kumun içinde benim hazine küpünün sadece ağzı gözüküyor ve ben daldığımda elimi değdirmeme 1-2 metre kala nefesim bitiyor.tabi bunda artan adrenalime bağlı sık sık nefes almamın da etkisi var.ben de baktım böyle olmıyacak hava da kararıyor.dalışı istemeye istemeye ertesi güne bıraktım.kardeşimle define hayalleri kura kura eve vardık.evde karar aldık kimseye bişey belli etmicez ama bizim 32 dişimizde gece boyunca gözüktü tabii.evdekiler kıllanıyor ama biz bişey belli etmiyoz.neyse o gece sabah bir türlü olmadı.hani yeni bir mera keşfedersiniz ve geceden herşeyi elden geçiripte dalmak için sabahı zor edersiniz ya bizdeki de o hesap.ertesi sabah erkenden yola çıktık.heyecanımı yatıştırmaya çalışarak dalmaya başladım.her dalışımda elime dikenler batıyor ve santim santim ben küpün çevresini açıyordum.neyse şimdi bile gülüyorum biraz çevresini kazınca tahmin edin bakalım bizim küp ne çıktı.1950'li yıllara ait bir konserve kutusu:))) evet konserve kutusu.tabi kardeşime bunu söylediğimde inanmadı sanki ondan saklıcam aldı maskeyi velet birde kendi baktı..tabi biz acayip bir hayal kırıklığı yaşadık.ama denizinde güzel tarafı bu değil mi arkadaşlar o maviliğin içerisinde hiç beklemediğiniz anlarda sizi ne süprizler bekliyor.sağlıcakla kalın arkadaşlar... Rastgele..

2. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    murat, yazdığın için eline sağlık çok hoş bir anı

3. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Çok güzel bir anı kardeşim.eline sağlık;)

4. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    güzel bi anı inan zevkle okudum

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Güzel bir anı paylaştığın için teşekkürler.

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok guzel yazilmis cok hos bir ani. Helal olsun dostum. Keyifle okudum.Dahasini bekleriz.Sende kaliteli oykulere donusebilecek bir hazine var.Kal saglicakla...

7. babacakka

babacakka Murat Turan

Favori Kamış:
    OLTA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    YAYIN 12 kg,LEVREK (DENİZ)2-3 kg
    cok teşekkürler,, siz böyle beğenerek okursanız ben de yazarım valla :)

rastgele..

8. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    gerçekten güzel bir yazı olmuş...

O bölgeyi bilirim birkaç yaz geçirmiştim orada önceden.

Valla açıkcası yerinde olsam o konserve kutusuna ben define gibi bakardım :)

Sonuçta 50 yıldır orada duran bir konserve kutusu. Kim bilir kimin rıskıydı o! Hangimizin dedesi o konserveden yedi :) :)

9. deePblue

deePblue na

murat abi çok güzel bir paylaşım olmuş :)
    merakla sonuna kadar okudum ama çıka çıka bi konserve çıktı :p
    torunlarınıza bile anlatacağınız çok güzel bir anı var yaşantınızda..ne güzel.