Denizden mecburi ayrılış

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    Çok üzüldüm geçmiş olsun vedat bey.. sizin gibi bir insani denizden alıkoymak kolunu bacağını kesmekle bir olsa gerek. umarım yapanlar bulunur ve cezasını çeker.

2. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Gerçekten üzüntü verici bir durum. İnşallah o motorla denize çıkarlar ve bir dahada geri dönemezler.Derin sular mekanları olsun.

3. İstinyeli

İstinyeli Uğraş

Geçmiş olsun üstad. Üzüntünüzü paylaşıyorum ve böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Kendi teknem soyulmuş gibi hissettim. Tekrar geçmiş olsun.

4. patriotFB

patriotFB hakan

motor nedirbılmıorm ama yenı bır motorsa distributor fırmaya basvurup tum bayı ve servıslerıne motor no gonderılmesı ıstenebılır yapıyorlar bole bır uygulamayı ..belkı sans olur..
    Çanakkale de bu yaz bende hırsızlıga rastladım bıga taraflarında bır gece de 7 dıstan takma gıtmıstı ertesı gunde bız ordaydık..bı abımızın motoruna ılk calıstırma yapıorduk..cok yazık walla...:mad:

5. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 450 BX-G 3 PARÇA
    Favori Makine:
    shımono exage-ryobı epplause-shımono power aero fılegentd.
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    üzerinde Kul Hakki Olan,ölmeden önce ödeyip Helalleşsin çünkü Ahirette, Altinin, Malin ,değeri Olmaz.o Gün,hak ödeninceye Kadar, Kendi Sevaplarindan Alinir, Sevaplari Olmazsa, Hak Sahibinin Günahlari Buna Yüklenir. Hadis-i-şerif. Vedat Baba Insanin Emeğini Hiçe Sayanlar Ve Bundan Kalp Olarak Hiçmi Hiç Rahatsizlik Duymayanlari Allah, A Havale Ediyorum.geçmiş Olsun.

6. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    vedat amca çok üzüldüm geçmiş olsun :( :(

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    dünyada söylenebilecek bütün sözleri söylemek istiyorum ama malesef burada söylüyemiyorum inşallah en kısa zamanda yakalanıp cezalarını çekerler ama burada çekecekleri ceza öbür tarafta çekeceklerinin yanında çok hafif kalacağından eminim:mad: :mad:

8. serkanbey78

serkanbey78 serkan

Favori Kamış:
    3 adet olta (üzerindeki terimleri çözemedim)
    En İyi Avı:
    13 cm istavrit
    çok geçmişmiş olsun vedat bey, gerçekten çok üzüldüm, müthiş raporlarınızı takip eden birisi olarak o pislik heriflerin inşallah yaptıklarına pişman olupda geri getirmeleri temennisi ile Allaha havale ediyorum. üzme kendini be baba.

9. Wetblue

Wetblue CUMHUR

Favori Kamış:
    DAIVA ST.9070 + ALBASTAR-Target 1,80 Two Piece
    En İyi Avı:
    Lagos 7,5 kg.
    Bende....

Vedat bey merhaba

Üzüntünüzü paylaşıyorum, umarım motor bulunur. Yazılarınızı ve tavsiyelerinizi zevkle okuyordum aslında bu olay sadece sizi değil biz sizi izleyenleride etkileyecek. :(

10. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Vedat abicim geçmiş olsun,
    umarım bu son olur... :(

ben içten çin malı chang-fa 10 hp dizel bir motor takdırdım,
    hem yakıtı hem de kendisi ucuz 4 senedir de sorun çıkarmadı
    tavsiye ederim.

ne kadar kötü söz söylesek de bunun önüne geçmek imkansız,
    esas faturasız motor alanlar buna çanak tutuyor.

FATURASI OLMAYAN MOTOR VE TEKNELERİ ALMAYALIM,

HIRSIZLIĞIN ÖNÜNE GEÇELİM ...

11. nihatkr

nihatkr Nihat

Favori Kamış:
    Kesinlikle El Oltası :) ve TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 8000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    Bir yakalayabilsem
    Sevgili abicim geçmiş olsun. Bunu yapalar o pervanenin arasında kalsın. Kendilerininde en sevdikleri parçası çalınsın.

Motor numarasını disbiritore bildir abicim. kısmet bu bellimi olur. Gerçi bunlar motoru hemen elden çıkartırlar. geçmiş olsun abime.

12. ex.

ex.

Favori Kamış:
    OLTA,KIYI BALIKÇISIYIM
    En İyi Avı:
    KOFANA 1250 gr
    Şimdi bu şerefsizleri yakalayıp ellerini kesmek gerek desem yasalar buna engel ama bazen hakaten bu ve bunun gibi bir takım mahluklara insana özgü yasaları uygulamak hata..Sen denizcinin motorunu çaldığın zaman onun ciğerlerinide yakmış oluyorsun..Vedat abi allah yardımcın olsun diyecek söz bulamıyorum butür olaylar bence son ekonomik krizden sonra daha da artacak.

13. Lear

Lear

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    ilk tuttuğum balık lapin
    vedat abi geçmiş olsun

mal canın yongasıdır derler senin canını acıtanların Allah daha fazla canını yaksın inşallah.Gien motorun yerine yenisi gelir ama sağlığın yerine gelmesi daha zor o yüzden kendini üzüp de sağlığını kaybetmemeni diliyorum. Elde olmadan insanın canı sıkılsa da inşallah çok fazla kendini üzmezsin Vedat ağabey.

14. Çok üzüldüm inşallah başka bir yerden daha iyisi gelir.allah bi kapıyı kapatır öbürünü açar.

15. DeuVE

DeuVE HALİT

geçmiş olsun .. :mad:

16. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

abii geçmiş olsun

allah o serefsizlerin belalarını verir inşallah

17. Ayvalıklı

Ayvalıklı Zekeriya

En İyi Avı:
    Levrek 6880 gr.
    Çok gecmis olsun! Umarım çalanlar yakalanır ve motorunuzu geri alabilirsiniz! Sizin adınıza cok uzuldum!

18. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    Hayırlı ise olsun

Geçmiş olsun Vedat Bey kardeşim.Onda da bir hayır vardır. Bütün tedbirlerinizi aldığınız halde böyle birşey başınıza geliyorsa lütfen hayra yoralım.Küfür ve ceza bize hiçbirşey maalesef kazandırmıyor. hepimiz için neyin iyi neyin şer olduğunu bilmiyoruz, Allah hayırlar versin.Şu an tahminen 75 yaşında olan eski balık avcılarından bir ağabeyimiz var. kendisiyle balık avı hikayeleri ile çaylı sohbetler açıldığında çoğu zaman çok günahımız var iİyasçım çook der. Ağabey her seferinde böyle söylüyorsun,bu kadar nedamet neden hala serzenişlerimde bulunduğumda, Pişmanlığım her söylediğimde daha da artmıyor bilakis sadece gerçekleri sonradan aştığıma üzülüyorum,Keşke daha önce bazı şeyleri idrak edebilseydim, zamanın bu kadar kısa olduğu ve yılların bu yaşta olan ihtiyarlığıma beyaz kıllarımın siyahlarından daha çok olup,Kuvvetimin eski performansıma yenik düşebileceği gerçeği ile yüzyüzeyim.Öldür,Öldür,Öldür can al hırslarım beni herseferinde yenmişti, nereye ne zamana kadar belki o zaman şimdi evet o canlılardan balıklardan, Deniz böceklerinden, Kalamarlardan, Ahtopotlardan,yem olarak kullandığım hayvanlara kadar özür mi dilyorum acaba diyor. Onlar bana kan,hücre,doku, vitamin,kuvvet oldular,banim içimdeler,Onları benim gibi bir canlı olarak görüyorum.diyor. Evet o ağabeyim böyle söylüyor. Benim akli mantığıma göre o da hayırdır diyorum. Ondan dersler çıkaran biz de bizim için hayırdır diyorum.

19. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Duyarlı yaklaşımınız için teşekkürler. Hayırdır inşlllah hayırlısı olsun. diyelim ancak bu mantıkla yurursek eğer Kötülere nasıl olsa cezalarını bulurlar. bekleyelim. tevekkül edelime geliriz. O zamanda bugünkü durumlar alenen dahada yaşanır ve hepimizin birşeyleri çalınır gaspedilir. Kötülere taviz verirsek o zaman işe biz insanlık değerlermizden taviz vermeye başlıyoruz demektir.

Çalanın hiçmi Suçu yok. Benim emeklerim helal parayla aldığım makınam çalındı gitti. ne olacak. hayırlısı olsun. demek biraz bana cazip gelmiyor maalesef. gelmeyecekte. Balıkavı sitesi. insanlar yem yapacaklar. yemler kullanacaklar canlı zarganalarla balıklar tutma gayreti içinde olacaklar.

Kaosun olduğu yerde Şiddet ve kavga vardır. Bizde bu kaosun içinde olmamaya gayret ediyoruz. Ya iyiler birgün kovacak kötüleri, yada bizler kötülere hakim olacağız.

Hukukun üstünlüğüne olan inancımız değerlerimiz, sadece bu kadar basit anlatılmasa gerek diye düşünüyorum. Balık avına gönül veren insanların ana gayesi temelde amatörde olsa balık tutmaktır. ve tabiiki bu balıklarda ölecektir.

Başımıza gelen herşeyi bu şekilde yorarsak. vah halimize....

Kanun var, Nizamlar var, uygulanacak tebliğler, yönetmelikler var.

Bizim malımızı çalan adam bu emeği sattı ondan belkide bir rant elde etti haksız edinim. biz ise bundada hayır vardır diyeceğiz. Yok bence böyle birşey Cezasını çekmeli. kanun gücüyle çekmeli. daha sonrasımı ? Oda Artık Allah ile kendi arasında kalmalı.....

Sevgi ile kalınız.

Değerli Üstadım Arkadaşınız ve size maalesef katılamıyorum. Herşeyde bir hayır vardır tamam ama. bu hayırın hayırlara vesile olmasından yanayım şerre değil...

20. m-a-v-i

m-a-v-i Yasin

Geçmiş olsun...

Vedat abi geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm. Umarım suçlular en kısa sürede yakalanıp hak ettikleri cezayı görürler.