denizkestanesi

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında kaiser tarafından paylaşıldı.

1. BB1750

BB1750

Favori Kamış:
    Çatal Bıçak
    En İyi Avı:
    Balıkçıdan Çupra.Kilo 10 ytl =)
    benim bildiği kadarıyla ağustos ayında iç kısımlarında yumurta vardır ve çay kaşığıyla çıkarılır ekmeğe sürülür havyar gibi.

2. murana

murana pamir

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    bilgi

bencede deniz kestanesi cok lezzetli bir deniz ürünüdür ben de 1-2 sey söylemek istiyorum ilk başta rengi siyah ve uzun dikenli deniz kestanelerinden bişey cıkmaz o yuzden rengi kahverengi ve kızılımsı olanları var ufak dikenli onlar da bolca yumurta cıkar ben bunları toplayı değişik bir metodla kırıyorum belki alıştığım için elime batmıyor deniz kestanesini elime alıp buyuk ve ağır bir bıcakla başlıyorum tam ortasından vurmaya daha sonra elimde dondure dondure tam bir daire seklinde acıyorum inanın arkadaşlarla birlikte 20-30 tane yiyoruz 1-2 delik oluyor elde o kadar sonra tam yarım acılan deniz kestanesini suay batırıp cıkartıyorum yumurtalar asla dusmez ama pislik gider sonra temzilenmiş deniz kestanesinin içinde deniz yıldızı seklinde 5 kollu yumurtaların uzerine limon sıkıyorum onları toplamk içinde kaşık değil kırmızı saoğan kullanıyorum ve yanında buz gibi bira şimdiden afiyet olsun

3. mahbub43

mahbub43 Mahbub Mehmet Kaya

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    4,80 sinavrit
    Yem olarak kullanmak zor ancak deniz kestanelerini parçalayıp avlandığın bölgeye atarsan (mazmuz) çevredeki hertür balığı hızlı şekilde biraraya toplamış olursun.

4. mahbub43

mahbub43 Mahbub Mehmet Kaya

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    4,80 sinavrit
    Sersemletme konusu sanırım güçlü bir afrodizyak oluşundan kaynaklanıyor.:D :D Ölçülü yenmesi tavsiye olunur.:D

5. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    izmir çeşmealtında karadiken derler.tadı harikadır hiç bir şeye değişmem.hele limon ve soğanla super olur.deneyin yiyen asla vazgeçmez bence.fazla yenildiğinde bazı bunyelerde şişmeler yapabiliyor.ben kovayla yiyorum dokunmuyor. şuan bursadayım izmiri ve karadikeni çok özledim.

6. oz.brain

oz.brain evren

:D valla canım çekti deniz kestanesini türlerini biliyordum ama yendiğini biliyordum ama nasıl ve neresinin yendiğini bilmiyordum en kısa zamanda yiyeceğim

7. Odeon

Odeon abc dfg

denize kiyisi olan avrupa ulkelerinde cok tuketilen ve fiyati tuzlu bir deniz mahsuludur deniz kestanesi. bir ekmek parcasiyla ici guzelce siyrilip afiyetle yenir :)

hatta ulkemize gelen yabancilar bizim sahillerimizde el degmemis deniz kestanelerini gorunce kendilerinden gecip aksama kadar tika basa bunlari yerler :)

8. veliirlan

veliirlan veli

arkadaşlar deniz kestanesini ayvalık'ta sızma zeytinyağı ve limon sıkarak meze olarak yemenizi tavsiye ederim. deniz kestanesi çiğ yenir pişmez.