denizli ışıklı gölü ve yapraklı barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mehmet020 tarafından paylaşıldı.

1. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    bu bölgelerde avlananlar varsa avlak yeri olarak gölün yada barajın nerelerini tercih etmeliyim. ayrıca burlarda hangi balık için nasıl yem kullanmalıyım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. mehmet kardeşim şu mevsimde tatlısu yasağı var..

sirkülere bir göz atmanı tavsiye ederim öncelikle.. bulamazsan imza

ayarlarımda var:)

3. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    benim amacım bölgeler hakkında bilgi edinmek sirküleri sürekli takip ediyorum zaten ama balıkçılık konusunda yeniyim ve teknikleri öğrenerek bilincli av yapmak için daha önce avlanan kişilerden yardım alarak yem ve yemlemeyi nasıl ayrıca neresinde balık tutabileceğimi öğrenmek istedim. yinede tesekkürler.

4. ozan

ozan Ozan

Yapraklı sizlere ömür ne su nede balık var istersen git zaten ortada bi avuç su kalmış neresine istersen orasına atarsın biraz yüklenirsen karşı kıyıya bile olta atman mümkün

5. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    ne zaman gittin kardeşim demekki o kadar kötü:(

6. mustafaeren20

mustafaeren20 mustafa

Favori Kamış:
    daiwa-okuma -banax-shimano
    En İyi Avı:
    turna 4,5kg-sazan 4kg
    ışıklı gölünde sazan türü balık yasağı 15 haziranda bitiyor burada sazan için solucan ve küspe kullanıyoruz.yer olarak her taraf uygundur.gelirseniz bucak köyü ile kapılar arası (menderessin çıkış noktası)genelde.

7. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    turna içinde 15 haziran yasak sonumu.ayrıca turna avını kenardan yapabilirmiyim kullanacağım malzeme yani misina iğne nasıl olmalı.

8. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    mustafa abi ayrıca benimde anne tarafı çivrilli halen yeşilyakada akrabalarım var ve gelir giderim.

9. mustafaeren20

mustafaeren20 mustafa

Favori Kamış:
    daiwa-okuma -banax-shimano
    En İyi Avı:
    turna 4,5kg-sazan 4kg
    mehmet020 bende yeşilyakalıyım ama çivrilde duruyorum.turna için kenardan genelde at çek yaparız.turna avı şu an amatör balıkçılara serbesttir.turna için genelde süngüllü köprüsü mevkine gideriz ve kenardan 2,10cm dolgu kamış kaşık veya yozuri balık örgü(ipek) ip kullanırım.

10. yatagan20

yatagan20 erkan kaya

Favori Kamış:
    albastar RR60
    En İyi Avı:
    sazan 10 kg
    bende denizlideyim.yapraklıdan iki yıldır verim alamıyoruz.su miktarıdaçok az.ayrıca oradaki köylüler su ürünleri koperatifi adı altında temmuzdan itibaren her noktayı ağlarla kaplıyorlar.haliyle olta balıkçısıda hava almaya gitmiş oluyor.ayrıca sazan için kendi yaptığım küspeyi kullanıyorum,piyasadan satın almıyorum.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2007
  11. kokucuhalil

kokucuhalil HALİL BASBUG

slm

bu hafta yapraklı barajındaydık 22 olta attık ama elımız boş donduk anca 6-7 tane tutabıldık
    :confused:

12. ilyas2035

ilyas2035 İLYAS

benin cocukluğum ışıklı barajı da geçti aynalı sazan kadife sarı sazan turna nadirende alabalık cıkıyor son yılarda israil sazanı peydah oldu genelde toprak kurdu kulanıyoruz turna içinde sahteler

13. RainboW

RainboW Sertan

Yapraklı Barajı'nda son durum :)

Kaç olta var sayamadım...

14. Esox

Esox Sedat Demir

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 180 5-25 gr **Caperlan Illicium 10-30gr 240
    Favori Makine:
    Daiwa Regal 3000 5İA
  15. nemesis20

nemesis20 halil

Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    4000.gr aynalı sazan
    yapraklıda balık adına israil sazanları fink atıyor sevgili dostlarım sizlerden cok değil bir kaç sey istemek durumundayım . kim olursa olsun yasaklara uymayan birini gördüğünüzde uyarın uyaramasanızda jandarmaya haber verin .100gr lık yavru sazanları bişey sanıp alıyorlar .BUNU DÜN YAPMALIYDIK HEP BERABER , ŞUAN BURADA BUNLARI DEĞİLDE BEREKETLİ GEÇİRDİGİMİZ AVLARI KONUŞUYOR OLURDUK.

16. Umut Katipoğlu

Umut Katipoğlu Umut Katipoğlu

Favori Kamış:
    Cormoran 180cm Spin Kamış 5-25gr Atarlı
    Favori Makine:
    Effe Delta DT3000 5.2:1 Devirli 7+1 Bilyalı
    En İyi Avı:
    550gr Sazan / 350gr Kasna / 400gr Çupra
    Konu 2007 Raporu oldukça eskiymiş ama madem sonradan hortlattık güncel bilgileri paylaşmalıyız arkadaşlar. Bende ara sıra Denizliye gidiyorum. Sanırım Merkeze yakın diye en çok tahrip edilen yer burası. Burada sadece bilinçli sportif avcılık yapılmalı kanaatindeyim. Ancak çok hasarlı gelen yada 1 tane tadımlık almak gerekli. Limitlere kanti suretle uyulduğu ve ağ atılmadığı sürece bence popülasyon tekrar canlanacaktır. Ancak merkeze bu kadar yakın bir yerde nasıl denetim olmaz ona şaşırıyorum. 22 olta olayını görmekte işin ne noktada olduğunu gösterir. Ayıptır yazıktır günahtır. Bireysel olarak bir kişinin 2 taneden fazla olta kullanmasına karşıyım. Kendim tek oltadan öteye geçmeden at çek ile avlanmayı tercih edeceğim. Saatler boyu illaki o balık gelecek mantığı ile bu barajda balık avlanmaz. Heveslerimizi bol bol balık bulunan barajlar yada İsrail sazanları üzerinde gidermeliyiz. Işıklıda İsrail harici ne çıkarsa doğaya iade sözü veriyorum.