denizli ışıklı gölüne turna avı...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mehmet020 tarafından paylaşıldı.

1. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    bu hafta ilk defa turna avına gideceğim. aslında çokta umutlu değilim çünkü avlak bölgesini tam bilmediğim gibi turna avınıda dediğim gibi ilk defa gideceğim forumdan baya bi bilgi topladım bakalım uygulama nasıl olacak. sizlerdende bilgi ve tavsiyelerinizi istiyorum, hani şöyle ufak tüyolar. hem bölgeyi tanıyan varsa neresine gitmem gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Mehmet kardeş,ışıklının metini çok duydum hatta bir ara hazırlık yapıyordum gitmek için ama kısmet olmadı.Forumda epey bilgi var.Tabi daha çok yardımcı olacak arkadaşlar vardır.Şimdiden rastgele sana,bekliyoruz burada fotoları.Özellkle bölgenin fotolarını da çekersen çok memnun oluruz.

3. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    rastgele fotoları bekliyoruz

4. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    mehmet kardeşim sanırım hafta sonu itibariyle ava gittin :) biraz geç kaldık galiba. ilkler herzaman güzel olur seninde güzel anlar geçirdiğinini düşünüyorum. umarım keyifli ve başarılı bir av olmuştur.

5. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Kardeşim merakla avının sonucunu bekliyoruz..Neler yaptın bir anlatsan bize..İlk av hani bereketli olur...

6. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    merhaba kardeşlerim bi avdan daha hayırlısı ile döndüm. ama pek umduğum gibi gitmedi av, nedeni evdeki hesap çarşıya uymaması ben giderken kaşık, meps, rapala ile gitmem gölün hemen hemen her yerini gezdim. ama hiç sonuç alamadım çünkü yosun oldukca fazla ve avlanmak gercekten zordu. kullandığım kamış 3,50 olduğundan çok kısıtlı yerlerde suni yem ile şamandıra kullanabildim. eğerki giderseniz direk olarak seraserli köyündeki baraj kapaklarının hemen önüne gidin çünkü yosunsuz ve avlanılacak tek yer. ama benim geldiğimdeçoktan heryer avcı arkadaşlar tarfından kaplanmıştı bende başka yerlere gittim gölün hemen kenarında küçükte olsa bi dere vardı. sekiz adet sarı sazan yakaladım. tabi aynen iade ettim. nasip bir dahaki turna avına. resimleri ilk fırsatta ekleyeceğim. ama yinede güzeldi. heleki mangalı yakacak ateş bulamamız yokmu, günün en önemli olayı o oldu. bende amca oğluda sigara içmiyoruz, içmemekte zararlı be yoksa unuturmuyduk atesi...

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  7. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    Bende ilk avımda hüsrana ugramıstım cok kötü bi duygu :(

8. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    inanki öyle çok umutlu ve heycanlı yola çıkmıştım. belki komik gelecek ama hevesle o gece uyku bile tutmadı. hep resimlerde gördüğüm turnayı yakalayacağıma o kadar emindim ama nasip olmayınca ne yapsak boş. sizlerdende yeni yerler hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

9. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Amatör ruhu işte bu gece uyku uyuyamazsın en büyüğü bana gelecek dersin daha neler neler yinede iyi av olmuş herşey bir tecrübedir balıkları bıraktığın içinde teşekkür ederim ama dikkalli ol bir dahaki sefere sazan yakalıyor diye ceza yiyebilirsin benden uyarı gören biri senin bırakacağını bilemez.

10. palukcu

palukcu

üzülme be arkadaş

Biz usta palukcu geçiniyoruz.
    Acemi arkadaşları aldık giittik turnaya .İlk önce balabana gittik orda bi şeyyok sonra Arnavutköy tarafına gittik.
    Ben biliyorum balık var ama saat akşam 6 ya kadar tık yok.akşam altıda acemi arkadaşlardan biri bi turna aaldı.
    Ben o ara silikonların hepsini taktırdım.bi tane arkadaşın silikonu vbardı onu taktım.Heryter yosun ama araalardan atıyorum.Tam turna vurdu gibi geldi ama ben yosundur dedim.
    İkinci vurmasında oltamı koparıp gitti.
    Kaşıksız kaldım.kopuk bi silikon vardı onu aldım.lüfer kancası taktım.uydurma biş silikon yaptım.
    Attım silikonu silikon suyun üstünde geliyor.
    Bi baktım 5 mt kala bi turna dalldı.ama benim uyduruk oltaya takılmadı bile.
    Arkadaşlar geldi.gidelim dediler.gelin buraya atın ben kaçırdım dedim.
    Diğer acemi arkadaş olta atmaya başladı
    1- 2 derken 1 saatte 3 turna aldı.
    maçın sonucu
    2 usta:0
    2 acemi:4
    hezimet abi
    ben ağlamayayımda kim ağlasın.

11. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    ya erdal abi senin şu anlattığın içime su serpti hem acemi turna avcısı olduğuma sevindim, hemde usta olamdığıma harbiden ne olmuş bee valla ben kahrolurdum. kesin sopayla dalardım o turnalara...

12. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Nasip abi. Acemi şansı iyi olurmuş :D

13. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    osman abi forumda dikkatimi çekti ankarada ki arkadaşlar turna avına gidenlerde çoğunlukta. sizlerin de yer ve avlanma tavsiyelerinizi bekliyorum. mesafe önemli değil ucu balığa çıksında...:D

14. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

ilk iki resim gölü besleyen suyun geldiği yer son resim ise sazanları yakaladığım ama bıraktığım yer.

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  15. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    Abi burda en cok canlı yem iş yapar bence

16. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    mehmet birde şu yakalayıp bıraktığın sazanların resmini koysaydın da görseydik,nasıl büyükmüydü sazanlar..?:)

17. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    yok yav 20 cm falan ortalama zaten çıkardığım gibi suya geri bıraktım malum yasak başımız ağrımasın. ama kadife de var o bölgede

Son düzenleme: 5 Haziran 2007