denizli yapraklı barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    yapraklı b.. b.. yok diyenlere

Evet yok.Komadınız ki olsun.Çuval çuval tuutp götürdünüz.

2. ozan

ozan Ozan

bu konuyla ilgili daha önce bi kaç konu açtım. denizliden gelen ve 50 şer olta serip 25 gr. sazanları çuvallara doldurup çıtır çıtır oluyo diye konuşan bi sürü tiple karşı karşıya geldim. şimdi kooperatif ağ seri vs vs. Yapraklı barajının dibi olduğu gibi çalı, agaç, taş vb. pislikle dolu olduğundan ağ sadece çok sınırlı bir alanda kullanılabilir. geçimini balıkçılıktan sağlayan bu insanlara ağ seriyor diye kızacağınıza bahsi geçen timlerin 3 günlük katliyam safarilerini daha sportmen bi yaklaşımla ve daha bi okuyarak düzenlerseniz ilerde belki tekrar aynı yerlerde balık tutma şansı olabilir

3. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    Koca gölü bitirdiniz ya helal olsun.Ben yılrdır o gölde balık tutmayı hayal ediyordum.demkki bu gidişle olmayacak.

4. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    Yapraklıda tatlı su levreği ve yılan balığının olduğunu Tarım İl Müdürlüğü söylüyor.Siz tutamadıysanız o sizin beceriksizli
    ğiniz...

5. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    Yapraklı Barajı-Gölhisar-BURDUR son durum

Yapraklıda son durum nedir ?yakın zamanda giden var mı?

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Guzel dostum,
    Biraz sakin olun lutfen. Bu sitede ki insanlar gayet duyarlidir. Onlari tanimadan "su golu su dereyi bitirdiniz" demeye gucunuz nasil variyor anlamiyorum. Sen de balikcisin bizi suclayacagina bilgilerini sag duyuyla paylasarak, once aramizdan biri olmaya gayret et. Goreceksin burda ki pekcok insanla dost olacak, bize cok degerli bilgiler sunacak ve belki de cok degerli bilgiler alacaksin.

Lutfen profil bolumune girerek imza ayarlarini yap. Ismini, soyadini(istersen), dogum tarihini, nereden katildigini buraya eklemelisin. Tanisma konusu acmadiysan bir de tanisma bolumunden konu acarsan cok guzel olur.Ailemize hosgeldiniz .Keyifli paylasimlar....

7. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    son durum sazan sezonu acıldı fakat alabalıkdan dolayı sazan kalmadı diyebilirim su sıralar alabalık çok iyi çıkıyor oda dip olta ve solucan kullanıyoruz bu arada su çok fazla sekilde çekilmiş durumda

8. Okullar kapandı yaa bizim hoca çıktı nihayet piyasaya :D :D

9. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    alabalık m ı? hani yok diyorlardı

10. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    Ne tür bir dip oltası kullanıyorsunuz alabalık için?Yemi nasıl takıyorsunuz merak ettim.Ben uzun süredir o baraja gitmiyorum.En son yıllar önce gittiğimde ayanalı sazan yakalamıştım.

11. karahan1538

karahan1538

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4,5 kg turna
    Bu arada asıl uzmanlık alanım turnadır.Alabalık için henüz acemiyim.63 cm.lik turna rekor avım.Kayseri'de görev yaptığım için genelde Kayseri'de avlanıyorum.Burada da alabalık avlakları mevcut ama henüz nasip olmadı.Turna avı da çok zevklidir.Zannedersem Akdeniz ve Ege'de pek yok.Yalnız Eskişehir ve Denizli de bazı göllerde var olduğunu duydum.Turna avı da gerçekten çok zevklidir.Belki deneme şanşınız olmuştur.
    Yapraklı'da levrek ve yılana balığı olduğu da söyleniyor bakanlıkça ama tutan ve gören duymadım.Ama bir zamnalr iyi aynalı sazan vardı.yalnız çok yavru balık takılıyordu oltaya.En son 4 yıl önce gitmiştim.Aslen Gölhisarlıyım zaten.Ama yarın oraya doğru yola çıkıyorum.Fırsat bulur bulmaz baraja uğrayacağım.yanımda ne tür olta götürmemi önerirsiniz?

12. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :) aslında öyle değil balığa gitmeye çalışıyorum ama bu sıralar çok yoğunum tayin işleri ve birde ailemize bir üye katılacak onun heycenı çok fazla en kısa zamanda organizasyonda tanışma ümidiyle siteyi takip ediyorum :) sevgiler

13. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    üstadım ilk olarak sana şöyle anlatayım barajın üst kısmı suyun aktığı yerde akşam üzeri 6-7 ye kadar alabalık çıkıyor bayağı iyi büyüklükte
    kapak tarafına yakın yerde ise 5 de başlar akşam 8-9 bulur alabalık aşağı taraf kapakların olduğu kısım oldukça derin orda şamandıra iş yapmıyor alabalık derinlerde ve dipte dolaşıyor sıcaklarfdan dolayı suyun aktığı yerde çok sığ olduğu için diplere kaçıyor bundan dolayı şamandıra yine iş yapar ama dip tavvsiye edilir
    ben dip atıyordum ilk klasik dip takımı en altta kursun 25 gr lık onun üstüne 2 adet köstek tabi baraj oldumu takılma buyuk dert oluyordu bende bir çözüm buldum dip takımın kursundan itibaren 1 metre ustune kucuk mantar taktım yemler dipte askı seklinde kalıyor zaten alabalık sazan gibi toprağı eşelemediği için fena iş yapmadı o takımımda takılma derdi yok
    üstad sazan yok resmen yok ya
    bende anlamadım alabalıklar sazan yavrularını yiyor ben geçen yıl bu yıl alabalıkların ağzından yavru çıkardım
    hiçmi yok var barajın ortalarında 1-2 tane akşam üzeri zıplıyor :)
    yem solucan iyi iş yapıyor alabalıkta bundan eminim
    bu yasakmı bilmiyorumda yavru çay balığı yakalarsan oda alabalıkta çok iyi iş yapar
    birde geçe hafta arkadaşım yapay balığı attı ve çekmeden bekledi 10 dakka içinde alabalık suyun üzerinde zıplıyordu
    sana bol şans eşlik etmek isterdim ama işler yoğun bu sıralar
    saygıyla kalın

14. ozan

ozan Ozan

demek ki neymiş tarım il müdürlüğüne personel atayan........ bu adamler balık cinslerini biliyormu diye hiç düşünmemiş. eline ilk geçen arkadaş il müdürlüğüne atanınca sirez olmuş levrek yılan olmuş balık.

becereriksizlik konusuna gelince benim herhangi bi balığı yalalamakla ilgili bi sorunum yok. tutmak istediğim balığı gider tutarım ancak bir şartla o suda o balıktan olmalı. (buraya kadarı 1)

ikincisi o kısa mesajlarında hedef aldığın ben isem diğer başlıklarıda bi okumanı tavsiye ederim.

üç o baraja geleceğin günü haber ver yılan balığı ve levrek olmayan bir suda yılan balığı ve levrek nasıl yakalanıyor bir becerikli arkadaşımızı izleyerek öğrenelim.

dört imza ayarlarını yap ki bakalım kimle tartışıyoruz bilelim

saygılarımla

Son düzenleme: 3 Temmuz 2007
  15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ozan sakin ol kardeş bu arkadaş daha o gölde nasıl olta ve iğne kullanacağını bile bilmiyor işkembeden sallıyor işte

16. mustafa_1990

mustafa_1990

Favori Kamış:
    makina+kamış
    En İyi Avı:
    sazan;2.35 kg
    ozan abimiz bu konuda %100 haklı.
    yapraklıda levrek,yılan balığı nasıl tutulur bende öğrenmek istiyorum:D

17. leppard

leppard Karatepe

Favori Kamış:
    Eurofish Powerjig 1.50 m Jig Kamış
    Favori Makine:
    RYOBI Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    1 Kg Çipura + 1 Kg Sazan
    yapraklı son durum

arkadaşlar 08.07.2007 de gittikleri yapraklı seferinden göl için umutlu döndüler.
    Avcı yine çok ama katliam yapan kimse olmadığını sölediler. Kendilerinin de
    yaklaşık 10 parça balıkla döndüklerini söylediler..

18. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Yapraklı barajı ile ilgili resimler yok mu?

19. leppard

leppard Karatepe

Favori Kamış:
    Eurofish Powerjig 1.50 m Jig Kamış
    Favori Makine:
    RYOBI Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    1 Kg Çipura + 1 Kg Sazan
    Yapraklı Baraj Gölü'nde KAMP

Sevgili arkadaşlarım.
    Bu hafta sonu oyumuzu kullandıktan sonra ailemle Yapraklı Barajı Gölü'ne çadırımızıda alarak 3 günlük kamp yapmaya gideceğiz. 4 kişilik bir kamp olacak bu ve kızmızın ilk balık kampı olacak daha kendisi 2 yaşında....

Kendim defalarca Yapraklı ya gitmiş biri olarak ailem ile ilk kamp yapabileceğim
    yer önerisinde bulunursanız minnettar kalacağım.

Malum biliyorsunuz su seviyesinin azlığı sebebi ile bir çok yeri dik ve ağaçlık kısımları çok yukarıda kalmış durumda....

Şimdiden hepinize bol şanslar ve teşekkürler....

m_umek@hotmail.com

Son düzenleme: 16 Temmuz 2007
  20. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak isim, yaş, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız seviniriz.

Bunun yanısıra, bilgi edinmek istediğiniz konu hakkında arama motorunu kullanarak, aradığınız bilgiye ulaşmaya çalışır ve şayet bulamadığınızda konu açarsanız daha iyi olacaktır. Yapraklı barajı ile ilgili olarak daha önce açılmış bir konu ile, konunuzu birleştirdim. Bu konu içerisindeki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Sizden bir ricam daha olacak, bir şey öğrenmek istediğinizde 2-3 başlık açmak yerine, sadece bir başlık açmanız yeterli olacaktır. Teşekkkür eder ve keyifli paylaşımlar dilerim...