denizli yapraklı barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. mehmet020

mehmet020

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rekor yok daha
    EN SON EKİM AYINDA GİTMİŞTİM. DOĞA VE GÖL OLARAK GAYET GÜZEL IŞIKLIDAN DAHA AZ YOSUNU VAR EN AZINDAN. BALIK KONUSUNA GELİNCE AYNALI SAZAN VE ALABALIK GÖLDE MEVCUT ANCAK GİTMEDEN ÖNCE SİRKÜLERE BAKMANI ÖNERİRİM MALUM SAZAN İÇİN YASAK ZAMANI. BENİM GÖRDÜĞÜM KADARI İLE BALIK YAKALAYABİLİRSİN AMA BAZI ARKADAŞLAR DAHA 20 CM OLAN BALIKLARI GERİYE BIRAKMAK YERİNE BOŞUNA GELMİŞ OLMAYAYIM DİYEREK TORBAYA ATIYOR. BU YÜZDENDE YAKLAŞIK 5 DEFA GİTTİM HİÇ KİLOLUK SAZAN TUTAMADIM. BEN YİNE GİDİYORUM YAPRAKLIYA, ÇÜNKÜ GÖL KENARINDA ÇEŞMELERİ, MANZARASI, HAVASI, BENCE ÇOK GÜZEL EN AZINDAN KAŞIKLAR İLE ALABALIK YAKALAMA İMKANIN OLUYOR.

2. cengaverdurmus

cengaverdurmus Emre MERMER

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    1,5 kilo kambur sazan (kara sazan da derler namına...)
    Geçen sene yapraklıya birkaç defa gitme şansım olmuştu.
    Bu sene çivril tarafında çalışıyorum.
    Çivrilden arkadaşlarla tanışmak isterim. Işıklı'nın çok methini duydum ama daha kendisini görmek nasip olmadı.

Selamlar...

3. Zeybekaga

Zeybekaga Engin

Favori Kamış:
    Alba Star
    Favori Makine:
    Alba Star
    Baraja giderken gölhisar da bir markete uğradık adamın ilk sorduğu soru denizlilimisiniz. Evet yanıtını verdikten sonra zaten hep genelde Denizlililer oluyor dedi. :D

4. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Mitchel atlantis 390.lineaeffe oyster 390 albastar leo 350
    Favori Makine:
    Mitchel armada 7000.Lineaeffe rapid carp 65 albastar kk 70
    En İyi Avı:
    10 kg aynalı sazan 17 kg yayın 3.5 kg alabalık
    çok bilir onlar. marketciye dedim cok bilirdiye:) bir kere yapraklı barajı denizlinin degil burdur ili gölhisar ilcesine ait baraj kuruluş amacı sulama barajı gölhisarve denizliye bağlı acıpayam ovasının sulanması amacıyla kurulmuş baraj temelini rahmetli turgut özal atmıştı baraj gölhisar ovasına yetersiz geldigi icin guluman barajı yapıldı o barajda burdur ili denizli ili sınırlarının ayrıldıgı yerde burdur a baglı yapraklı barajından daha yakındır gölhisara yapraklı barajı gölhisardan 35 km uzaklıktadır guluman barajı 20 km uzaklıktadır guluman barajı dedigim belkaya barajı olarak geciyor yapraklı barajı denizliye 130 km uzaklıktadır guluman barajı 75 km uzaklıktadır.guluman barajı bir kac yıl önce su tutmaya başladı bir kac sene icinde büyük balıklar cıkmaya başlar.
    http://www2.dsi.gov.tr/bolge/dsi18/burdur.htm

5. boziy

boziy Serkan

Favori Kamış:
    henüz yok
    En İyi Avı:
    700g aynalı sazan
    Yapraklı barajına arkadaşlarımla geçen hafta gittim, gitmeden önce herhangi bir yasak olabileceği düşüncesiyle internetten yasalara ve sirkülere baktım. Buna rağmen askeri anonsla gece av yasağı uygulanması gerçekten ilgiçti. Bilmiyorum bu sadece bize mi denk geldi? sonuç olarak sabahtan yakaladığımız 2 adet 700-800g lık balıkların dışında bir şey yakalayamadık, keşke yasak olduğu ilgili yerlerde belirtilseydi de boşuna akaryakıt yakıp zaman harcamasaydık.

6. md_2705

md_2705 Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Alumina Spin Kamış 210cm 5-25GR
    Favori Makine:
    Spro Passion 710 6+1 BB Alu Spoel, Shimano Exage 4000 FC 4XSSS+1
    En İyi Avı:
    Alabalık 30 cm.
    Selam Denizlili dostlar...Hedef balığım alabalık...Denizli ve çevresinde bu balık için gidebileceğim yerler neresi acaba? Ve mesafeleri nedir?

Bereketli avlar dilerim...

7. deePblue

deePblue na

duyumlarıma göre yapraklı barajının işletmesi bir kooperatife geçmiş..
    en güzel haber ise her avcı 2den fazla olta ile avlanamayacak.
    umarım gerçek bir haberdir..
    yavaş yavaş medenileşiyoruz...sanırım.

8. md_2705

md_2705 Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Alumina Spin Kamış 210cm 5-25GR
    Favori Makine:
    Spro Passion 710 6+1 BB Alu Spoel, Shimano Exage 4000 FC 4XSSS+1
    En İyi Avı:
    Alabalık 30 cm.
    Verdiğin haberler güzel...Yapraklı barajını bilmiyorum, hiç gitmişliğim de yok ama bu tür şeylerin olması çok güzel...Yukarıda okumuş olduğum bilgiler beni çok üzmüştü...İnşallah daha da iyi olur...

9. vexi

vexi Abdullah

Selam arkadaslar , bu baraj koop tarafindan isletildigi icin sıkı denetime tabi. Geceleri jandarma baraj kenarinda balikci birakmiyor.. Koylunun tavırlari da cok sicak degil. En son gittigimizde 1 gece 2 gun kalmamiza ragmen 4 adet 700-800 gr lik sazan dan baska bisey tutamadik. İnsallah denetim ise yarar ve bu yil goldeki balik sayisi tutulabilir duzeye gelir

10. Bayram Ozer

Bayram Ozer Bayram

yapraklı barajı sportif olta balıkcılığı koruma yaşatma derneği başkanı bayram özer sorunuz olursa her konuda yardım cı olurum arkadaşlar..

11. gurcan74

gurcan74 gürcan

yapraklıyı bitirmişler....cyr

12. 141995osman

141995osman OSMAN

Favori Kamış:
    FASAFISO HEPSI
    Favori Makine:
    SEN BALIKCIYSAN HEPSIYLE YAPARSIN
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 2.5 KG
    iyi kide geldın tek sorun kooparatıfın agları ve kacak aglar baska hıc bır sey yok

13. 141995osman

141995osman OSMAN

Favori Kamış:
    FASAFISO HEPSI
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 2.5 KG
    gecen sene sezon acıldıgının ertesı gunu oraya gıttık yıllardır 1 2 kg balık tuttugumz yapraklı bu sene bom bos tu gerı donerken kooparatıfın mı bılmıyorum ama agla yakalanmıs onlarca balık vardı yaklasık 1kg olanları 10 lıradan 2 3 kg olanları 20 lıradan satıyorlardı yol ustunde elın bos donmektense 2 3 balık aldık ordan adamlar acık kasa transıtın arkasına atmıs balıkları blkı 30 40 tane balık vardı bız bıde aksam ustu donduk daha sattıklarını da saymıyorum sızce bu normal mı

14. ozan

ozan Ozan

kimler acaba? 40ar 50 şer kasnakla ava gelenler, gece iç lastikle ağ serenler olmasın

15. gurcan74

gurcan74 gürcan

valla ben bitirmedim :)
    ama dediğin gibi, malesef ağ atanlar..
    ama bu ağ atanlar bölge halkı oluyo...
    öyle Denizliden gelipte ağ atan varsa YUH derim..gerçi bilinçsiz insan çok...vardır malesef.... :(

16. 141995osman

141995osman OSMAN

Favori Kamış:
    FASAFISO HEPSI
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 2.5 KG
    valla bn denızlıden onca adam tanıyorum hic biri ag sermıyo gürcan abı nın dedıgı gıbı denızlıden 120 km yolu adam tıcaret ıcın deıl sadece keyf ıcın gelırler mantıklı dusun sadece yol parası gıt gel 100 lıra gecıo adam 200 lıra balık satsa bıle 100 lıra ıcın o zahmete gırmez