Denizli'den Merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında olcay tarafından paylaşıldı.

1. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Denizli'den merhaba arkadaslar.

Ben Olcay Türköz. 1977 Denizli dogumluyum. Denizli'de bir mermer fabrikasinda Dis Tic. Satis Md. yapmaktayim. İ.Ü.F.F Astronomi ve Uzay bilimleri bolumu mezunuyum. 2 yillik evliyim Allah nasip ederse Ocak 2007'de ikiz cocuklarim olacak. (Biri kiz biri oglan nasipse)

Simdi size kisaca neden burda oldugumu anlatayim. Aslinda uzun zamandan beri amator balik avi icin icimde bir heves vardi ama maalesef is hayati ve gunumuz sartlarinda Denizli'den ulasim olarak da zahmetli oldugundan bir turlu niyetlenip baslayamadim. Ta ki 2 hafta once esimle beraber Bodrum Akyarlar'da TEK sitesine 1 haftalik tatile gidinceye kadar.

Baslangic icin 1 sene kadar once aldigim 3mlik kamis ve adi bile belli olmayan orta karar makimemi de yanima almistim. Bodruma giderken Milas'a ugrayip biraz malzeme de almayi ihmal etmemistim. Turgutreis'ten canli mamun aldim cipura ve levrek amaci gutmekteydim. Bulundugumuz siteye ait iskelenin altinda gece isiklar yanmakta ve acikta yayilan mevsimine gore kucuk gopez, sardalya vs gibi baliklar burada gece yatagina gelmekteler. O kadar da coklardi ki suyun dibi gorunmuyordu. Bu ortami tabi surekli ziyaret eden kabadayi levrekler ve turnalari denize donuk projektor sayesinde keyifle izlemekteydik. 5gun boyunca gece Cipura, gopez, kalamar (kalamar oldugunu tesbit edince hemen bir rapala aldim) yakalandi. Turnalar (sanirim barracuda da diyebiliriz) icin gerekli techizatlarim olmadigindan deneme sansim olmadi. Mukemmel eglenceli balikli geceler gecirdik esimle beraber.

Gecen haftasonu da Denizli Gokpinar barajina sazan icin (tatlisu icin ilk deneyim) gittik. Hep kucuk sazan ciktigi icin geri atmak zorunda kaldik.

Iste o gunden itibaren beni bir ilk heves sarmis durumda. Burada bulunma nedenimi kisaca anlattim arkadaslar. Uzun bir yazi oldu sonuna kadar okuyanlara tesekkur ederim. Denizli ve cevresinde beraber deniz-tatlisu avi yapan arkadaslarla tanismak ve avlanmak isterim.

Hepinize saygilarimi sunarim...

Olcay Türköz

2. Akın52

Akın52

aramıza hoşgeldin rastgele:)

3. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Balıkta aldığın keyfi burda da alman temennisiyle , hoşgeldin Olcay.

4. Aramıza hoşgeldiniz,
    İkizleri şimdiden kutlarım. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

5. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim Ahmet Abi...

6. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Vay Hemşerim Hoşgeldin. Aslen ben de Denizliliyim. İş güç vs. İstanbuldayız şimdi. Denizliye gelmelerimde ara ara balık yaparız seninle. Aramızda her daim bulunman dileklerimle ...

7. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Cok tesekkur ederim. Sen Istanbul'da sanslisin valla bogaz deniz balik konusunda. Yok lufer yok cinekop zamani falan takiliyorsundur. Denizli'de biz ne yapalim ama di mi?
    Geldiginde haberini beklerim gorusuruz insallah...
    Saygilar...

8. olcay aramıza hoşgeldin..:)
    ikizlerini şimdiden kutlarım bende allah analı babalı büyütsün..:)

9. hoş geldin olcay...
    ikizlerini kutlarım. analı babalı büyüsünler inşallah.

10. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Iyi dileklerini ileten tum arkadaslarima tesekkur ederim.
    Nasipse evlat sahibi oldugumda da sizlere haber veririm...

Simdi sudaki evlatlardan edinmemiz lazim. Cok sukur saglikliyiz gucumuz de yerinde alet edevat da var. Suda evlatlar bizi bekler arkadaslar :)

11. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Hoşgeldiniz aramıza =) ALLAH analı babalı büyütsün. sağlıklı uzun ömürler nasip eylesin inşallah

12. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Aramıza hoş geldin Olcay..(Ama ben genede karar vermeden önce birdaha düşün derim..Bak inşallah yakında babada olacaksın bu işler başkalarını ilginden mahrum bırakıyor alimallah..:D :D )
    şaka bir tarafa çok şanslı ve başarılarla dolu bir hayatın var inşallah bu şansın balık tutmada da yanında olur.(bence en şanslı olduğun konu balık avından hoşlanan bir eşe sahip olman..kutlarım seni:p )

İkizler içinde arkadaşlarla aynı temennileri sunuyorum..

13. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    olcay merhaba hoşgeldin ben denizlinin çameli ilçesindeçalışıyorum orda öğretmenlik yapıyorum burda yapraklı barajına ve çaylarda avlanıyorum oldukça keyif alıyorum bir ara beraberistersen avlanırız buarada gökpınarbarajı sazanlar yeni atıldığı için oldukça kuçuk ler baraj da yeni yapıldı biliyorsun yapraklıya gidiyorum ama ordada sazanlar bi tuhafdibimde 3 kiloluk sazan zılıyor ama oltaya takamıyoz ama yine çıkıyor bişeyler ben bu aralarçavdır barajına gitmeyi planlıyorum bakalım

14. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Merhaba Irfan

Tanistigima memnun oldum.

Dusunsene bir kere esimle beraber Bodrum'a tatile gittik. Hemen her gece 4-5 saat beraber balik tuttuk. Ben tek igne ve canli gopezle levrek icin birakma ve cipura icin mamunlu duzenek atiyorum. Esim yanimda kibris takimla kefal icin ugras veriyor. Bu bulundugumuz yerde (hep ayni zamanlarda oluyor bu) kalamar icin de rapala atip dolu cekiyoruz. Gece gec saatlere dogru turnalar kabadayilik etmeye geliyorlar. Boyle bir tatil gecirdik muhtesemdi.
    Esimi bu konularda cok severim. Ayak uydurdu resmen bana ve zevk aldi ugrasmaktan :)
    Darisi basiniza...

15. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Yok be arkadaşım biz o treni çoktan kaçırdık...Kendi zevk almasada ilk başlarda benim balığa gitmeme pek aldırmıyordu ama sanırım bende işi iyice abarttımm ki(saolsun bu site sayesinde:mad: ) konu ''ya balık ya ben '' denklemine gelmiş durumda:eek:

16. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Merhaba Baris tanistigima memnun oldum.
    Denizli'den bir ihtiyacin oldugu zaman her zaman yardimci olmaya calisirim. Eger beraber bi av cevirmeyi dusunursek de gerekli malzemeleri alip gelirim. Ilgili yaklasimin icin ayrica tesekkur ederim. Buradaki dostluklar bu sekilde oluyor anlasilan cok hosuma gitti. Cok samimi bir yaklasim var.
    1 Ekim icin bir pazar gunu av yapmak istiyorum sana da uygun olursa ozel mesaj yazarsin bakariz duruma gore.
    Kolay gelsin...

17. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olur olcay yaparız bişeyler guzel olur

18. ne güzel,
    bende istanbul üsküdar doğumluyum ama aslen Denizli acıpayamlıyım,
    Sitemizde olmanızdanda çok büyük memnunluk duymaktayım.
    değerli paylaşımlarınızla dostluğumuzunda uzun süreli olmasını temenni ediyorum.

19. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mekan konusunda bir fikrin varmı

20. Dolunay

Dolunay

Favori Kamış:
    Sapan
    En İyi Avı: