Didim'e dair...

Konu, 'Bölgeler' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

Sevgili arkadaşlar,herkese merhaba
    Bu kış perşembeden-pazara şöyle 4 günlük non-stop balık avı yapabileceğim bir Didim ziyareti planlıyorum..Yazlığımız var Didim'de..Ama hiç kış mevsiminde gitmedim..Gerek tekne (malum bölgede çok fazla sayıda tekne ile tur şeklinde balıkçılık yaygın) gerekse kıyıdan durmadan dolu dolu avlanmak istiyorum..Didim'i bilen,o bölgede yaşayan forum sakinlerinden ricam bana özellikle kışın kıyıladığını çok iyi bildiğim levrek ve tekneden çipura avları için en uygun 15 günlük tarih aralığını bildirebilirler mi? Ona göre erkenden uçak biletimi almak istiyorum...Ben aralığın ilk 15 günü için gayet verimli diye biliyorum ama emin olmak istiyorum..Şimdiden herkese teşekkür ederim..Herkese rastgele

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    15 Kasım 15 Ocak arası kendine uygun aralığı seç derim. Levrek kıyılar. Çupra da av verir. Yanlız belki bilirsin o bölge de dalton çupralar boldur. Ama yakalaması çok keyiflidir.

3. Uygar Arslan

Teşekkürler Sinan Bey,şu aralığı biz daha daraltacak nokta atışı bir tarih aralığı bilgisi bekliyorum bir yardımseverden:)

4. Uygar Arslan

Bölgeyi bilenin bu kadar az olmasına şaşırdım doğrusu..

5. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Bölgeyi bilmesine biliyoruz hatta karış karış biliyoruz, 40 yıldır balık için oralardayız ama hiç kışın gitmediğimiz için net tarih veremiyoruz. :) İlyas (lorel) ve Aydın ağabey (çimadam) gibi yaz-kış Didim'de yaşayan ve avlanan dostlarımıza özelden sor istersen. Yardımcı olacaklardır... şimdiden rastgele..

6. Uygar Arslan

Saol İbrahim Abi,her iki abimizi de zaten tanıyorum,telefonları var..Tavsiyene uyacağım..Saolasın,teşekkürler..

7. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Rica ederim Uygar. :) Kış vakti kıyılamış levreklerin raporlarını merakla bekliyoruz... tekne ile çıkma imkanın da olacak anladığım kadarıyla, haliyle kofana da olur belki... :)

8. Uygar Arslan

Ah ağzından bal damlıyor abi :) Aydın Abi davet ederse kofana da yakalarız kesin :)

9. Uygar Arslan

İlyas Abi,biletimi aldımmmm :) 8 ocak perşembe sabahı Didim'deyim.
    11 ocak pazar akşam da uçakla dönüyorum..Umarım birlikte bi levrek avı yapabiliriz.Bana 4 günlük araç da lazım,Europa'dan ilgili arkadaşa ulaşmam lazım.Zaten arayacağım seni.. Bu arada Aydın Abi de okuyorsa ona da selamlar
    Saygılar