Dikilitaş Ankara göleti 14,09,06

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında oguzcan tarafından paylaşıldı.

1. oguzcan

oguzcan

Favori Kamış:
    OLTA ZIPKIN
    En İyi Avı:
    SAZAN USKUMRU ÇİPRA MERCAN
    Dün akşam (13,09,06) 18:00 suları dikilitaş göletine balık tutmak amacıyla geldik (55 km) Dikilitaş köyüne geldiğimizde köyde hiçkimse gözükmüyodu açıkçası biraz ürktük. Biraz köydışına doğru geldiğimizde 6 yaşlarında iki çocuk bizi karşıladı,gölün tariflerini aynen aktarıyorum ( Abiiii düz gitceeeen sonra böyle gitcennnnn sonra köprüyü geçceeen böyle gitceeeeen :) çocuklar çok sevimli ve şekerdi biz bu koordinatlara dayanarak göleti biraz zor bulduk.Yaklaşık 10 kadar vatandaş balık tutuyodu sevindik balık var diye Turna ve Sazan olduğunu söylemelerine rağmen biz hiç balığa rastlamadık zaten araştırmamız sonucu kimseninde balık tutmadığını gördük O mevkiye gitmeyi düşünenlere ufak bir bilgi......RASTGELE

2. pro-mark

pro-mark

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 1 kg
    haftaya inşallah

Gerçekten çok övmüşlerdi o göleti yaa...Bu haftasonu olmasa da önümüzdeki hafta sonu yatıya biryerlere muhakkak gitcez.İnşallah o zaman hevesimizi alırız.SEVGİLER devroma

3. oguzcan

oguzcan

Favori Kamış:
    OLTA ZIPKIN
    En İyi Avı:
    SAZAN USKUMRU ÇİPRA MERCAN
    teşekkürler

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim
    Zaten ank ve çevresinde artık balık olmadığı düşüncesine kapılmaya başladım
    Bi organizasyon yapıp yatılı balığa gitme düşünce güzel katılıyorum kamarooom

4. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Bizde 2 hafta önce gittik dikilitaşa geçen senelerde bir iki sefer turna aldığımız yerlere botla açılıp at-çek imizi yaptık olmadı canlı yemlerimizede 1 tane bile turna vurrmadı.Ama sazan yok değil olanlarda avuç kadar:) :) gerisini bilinçsiz avlanma ve ağ atılmaları bitiriyor dikilitaşta artık turna bitti biticek:(

5. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    abi dikiltaş artık ölü ağ atanların yüzünden gölette balık filan kalmamıs eskiden susmayan ziller şimdi cın bile demiyo gidecek olanlara şiddetle tavsiye etmityorum......:(:(:(:(:(

6. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Biz geçen yıl Dikilitaş'a gitmiştik.Sazan avı için....

Sabaha doğru avlağa vardık.....

Hemen oltaları attık....

Akşama kadar ziller tık bile demedi.......

Yanımızda yaşlı bi amca vardı,Adam yanımızda 5-6 tane 3'er kiloluk sazanları çekiverdi.....

Sonra oltalarını toplayıp evine gitti,Bizde hemen onun avlandığı yere geçtik ama yine tık yoktu,yani eve boş döndük.....

Bu ne hikmetse hiç bir şey anlamadık yemimiz takımlarımız hepsi adamla aynıydı ama sonuş hüsran işte........

Zaten o adamdan başka balık yakalayanda görmedik.......

Bu senede bir sefer gittik.....

Sadece israil sazanı geldi....

Gelenlerde küçüktü zaten........

Yani anlayacağınız Dikilitaş'ı bitirdiler......

Bende Emrecan abi gibi gitmenizi tavsiye etmiyorum......

Sazan avına gidecekseniz Kırşehir tarafına gitmenizi tavsiye ederim.....

Saygılar.

Son düzenleme: 16 Eylül 2006