dikilitaş göleti faciası

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Merhaba arkadaşlar bir ütrlü işlerimden fırsat bulup balığa çıkamıyorum tek cumartesi günüm boş olacağı için cuma günü saat 5:30-6:00 sularında dikilitaş göletine vardım amacım dikilitaşın durumunu öğrenmek ve turna yakalamaktı geceden kamp kurmuş sazancılar :( :( hepsi en az 15-20 arası olta atan
    bir kaç tırıvırı atan allahtan havyar dönemi oldğunundan yakalayamadılar
    etrafı biraz gözledim ve başladım at-çek e kayalık bölgeyi iyi bir taradım ve göletin ucundaki geniş otluk bölgeye kadar sonuç alamadım otluk bölgede boy çizmemle girebildiğim kadar girdim ve 1 tane turna yakaladım yaklaşık 45-50 cm arası ama yakaladığıma sevinemedim çünkü o bölgede avlanan bir sazan avcısı gözümün önünde 4.5-5 kiloluk bir sazanı çekti ve yasak olmasına rağmen koydu livarına diyecek sözüm yoktu ardından ne olsa iyi gidenler bilir gölün karşı ucunda bulunan adacık var onun çevresinde sasime birşey takıldı çekebildiğim kadar çektim de ne göreyim daha önceden atılmış kopmuş bir ağ yığını içinde de ne arasanız var kerevitinden tutun turnası ve sazanına kdar yaklaşık 1 ay dır suda kalmış gözküyordu daha fazla balık ziyan olmasın diye ağı kıyıya çektim ve başka kimse kullanmasın diyede yaktım ardından öğlen 2:00 civarı yola koyuldum yakaladağıum turnayıda geri bırkaıp geldim saygılar

2. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    keşke durumu jandarmaya da haber verseydiniz...

3. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    köprüköyde kaçkere jandarma aradık ama gelmeye bile lüzum bulmuyorlar malesef bu gidişte çocuklarımıza bile tutacak balık kalmayacak

4. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    eğer jandarma görevini yapmadıysa, aradığınız zamanı ve konuyu da ekleyerek jandarma genel komutanlığı'na birdirin...
    Bir daha yapmamazlık edemiyorlar...
    Hatta abartabiliyorlar bile...
    ve mümkünse 156 yı kullanın ihbarlar kaydediliyor...

5. aynalı_sazan

aynalı_sazan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kğ Turna
    Abicim ben hiç gitmedim dikili tasa kısmet olursa gitmek istiyorum.. ama snn anlatıgına göre bosuna gitmemek gerek..ağ atanları çok kızıyorum ya! Ne Anlıyorılar bundan biliyorum jandarma biraz duyarlı olsa bunlar bukadar rahat olmayacak...umarım en kısa zamanda caydırıcı yaptırımlar uygulanır ve bu üzücü olaylar gerceklesmez

6. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    maalesef her tarafta bu tür avlananlar var.ama çözüm genelde cevapsız kalıyor.

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gostermis oldugunuz duyarlilik icin size cok tesekkur ederim. Lutfen jandarmayi aramaya ve yapilmasi gerekenleri yapmaya devam edin.
    saygilar sunuyorum

8. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    aslında tırıvırı satanları jandarmaya şikayet etmek lazım.bunlar bu tırıvırıları sattıkça böyle olaylar daha da artar.

9. 16hayalci

16hayalci

Favori Kamış:
    oltacı
    En İyi Avı:
    20 kg aynalı
    selam arkadaşlar bence et ticareti yapacak arkadaşlar ava yapıcakları masraf yerine gidip pazardan balık alsınlar bari katliam yapmamış olurlar biz balığa gidip çooooookk melemen yedik.elin oğlu 10 cm lik sazan çapaklarına takla atıyor.bence bunlar balıkçı değil adını siz koyun

10. avcızahir

avcızahir ZAHİR TUZ

Favori Kamış:
    shakespeare
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    5.500 gr.turna
    hepinizin sonu gelecek bohçacılar

arkadaşlar tasalanmayın ben de dikmen de yaşıyorum en son geçen avlakta gittim dikilitaşa evet bikaç tırıvırı atan vardı biz ihbar edelim dedik bir süre sonra iki pikap dolusu sivil giyimli kişiler geldi ve herkesin oltasını kasnağını arabasını çantasını arayıp gittiler ve tabiki tırıvırıcıları boş geçmediler yani tırı vırıdan balıkçılara ceza verdiler korkmayın artık içiniz rahat bişekilde gidebilirsiniz.ama en son su çok çekilmişti. şuan durum ne bilmiyorum benide bilgilendirirseniz sevinirim.Bir dostttt....zahir tuz[turnakıran]

11. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Ağcılara avlaklarımız bırakıp geri çekilmek, jandarma bişey yapmıyor nasılsa deyip umutsuzluklara düşmek, bu sayede meydanı tamamen onlara bırakmak hem onları yeni avlakları talan etmek içinde cesaretlendirip hem de yaptıklarını yanına kar olarak bırakmaz mı arkadaşlar?

Bunun yerine daha çok oralarda bulunmak, avlanmasak bile şöyle bir turlayıp gördüğümüz olayları inadına arayarak jandarmayı, bu işe duyarsızlıklarına son verdirenedek çabalamak eninde sonunda rüzgarı bizden yana döndürecektir diye düşünüyorum..