DİL BALIĞI FLETOSU

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    3-4 YILDIR,marketlerde,balıkçı tezgahlarında,seyyar balıkçılarda dil balığı diye satılan fleto balıkların aslında akvaryumlardada beslediğimiz,köpek balığı da denilen pangasius olduğunu biliyormuyuz.

işte meşhur dil fleto

Akvaryumdaki pangasiuslar

Ayıklanmayı bekleyen pangasiuslar

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Bir o kalmıştı üstadım bunuda duyduk daha bakalım neler duyacak neler yiyeceğiz.

3. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    şimdiye kadar almadım zaten bundan sonrada almam

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Ali abi sizin barınağın kahvesindeki akvaryumda bu balıkların dev gibileri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Birini araklayıp da fileto yapsak mı:)

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    evet var halada var neden olmasın aretim gözünü diktin galiba balıklara. Ben sana dil balığıda bulurum sen yeterki iste üstad.

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Balığın tüm dünyada pazarı var,yeniyor,gayet lezzetli.Sıkıntılı taraf balığın dil balığı diye satılmasında.Cinin biri'' lan bu balığa dil balığı diyelim ,bizim millet pangasius falan anlamaz'' demiş,patladı gitti bu isim.Koca firmalar etiket koyuyorlar dil fleto diye.Bazıları uyarılara kulak asıp panga fleto yazsalarda parantezde dil yazıyor.

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Dil balığı zaten fileto şeklinde bir balık. Bende başlığa bakıyorum filetonun filetosu nu göreceğimi sanarak:D

8. mehmetsahin

mehmetsahin mehmet şahin

En İyi Avı:
    Levrek 14 kg
    Dil Balığı

Aslında resmedilen balıklar akvaryum camiasında köpekbalığı diye adlandırılmış olsalarda aslen uzakdoğu ülkelerinin büyük nehirlerinde yaşayan ve devasa boyutlara ulaşabilen bir tatlı su balığından başka birşey değildir.Köpek balığına benzerliği yüzünden akvaryumlarda bu isim ile anılmıştır.Akvaryum boyutları ne kadar büyürse , bu balıklarında boyutları o ölçüde büyümektedirler.En büyükleri uzakdoğuda ''Mekong'' nehrinde yaşamakta olup boyları 2 metreyi aşıp takribi 200 kiloya kadar ulaşabilmektedirler.Ticari değerleri yüksek olup işin doğrusu da lezzetli bir balıktır.

9. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Vallahi onu bunu bilmem ama bu yaz antalyada kaldığım otelde dil balığı fileto yedim.Ve yemesini en sevdiğim balıklar sıralamasında kalkandan sonra ikinci sıraya yerleşti kendisi.Eğer bu balığın filetosuysa bile tadı muhteşem gerçi sıradan bir otelde kalmadım ama burası Türkiye dil balığı diye bunuda yemiş olabiliriz:D :D :D

10. heraklitus

heraklitus GÖKHAN

Favori Makine:
    Ryobi Kobe 4500
    Çok merak ediyordum dilbalığınıda, hiç yemedim daha.Bu haberden sonra zor.:=).Bir arkadaşımda 7-8 ünlük gemi turlarında habire millete köpek balığı yediyoruz demişti:))Kendisi şef..Tabi çoğu balığı ney olduğunu söylüyoruz demişti:)

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Bizim akvaryumda bu balılardan bi 7-8 tane var görünüş ve akvaryumda olmaları nedeniyle yenecek bir balık olduğunu düşünmüyorum. dünyada ne olursa olsn ama ben yemem diyerek. anlamadığım bu cüsseyi bu şekilde nasıl fletolayorlarda bize yediriyorlar. ki ben zaten yemedım kapalı kutuda ama yinede yaşam şartlarını gördükten sonra zor diyorum gerçeği varken çakmasıyla ne işimiz var

12. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Gerek dil balığı gerek başka balık olsun, balığı komple almak gerekir. Ya kendiniz evde temizleyin ya da gözünüzün önünde balıkçıya temizlettirin. Eğer fileto ya da parça balık alırsanız köpekbalığı, vatos ya da buna benzer acayip balıklar yeme olasılığınız çok yüksektir.

13. enginköp

enginköp engin köprülü

Daha önceki bir konuda yazmıştım. Birgün İzmir mavişehir balıkçı barınağının hemen ilerisinde 2-3 saatlik boş vaktimi değerlendirirken 2 olta atayım demiştim.Oradan aldığım parmak kalınlığındaki boru kurtları ile salladım oltamı suya...
    3 adet irice boylarda çiçina dediğimiz vatozgillerden olan balığı yakaladım ve üçünü de suya iade ettim.Yandaki adam en sonunda yanıma gelip hayırdır yemiyorsun galiba onları dedi. yoooo yemiyorum tabiki dedim.
    Adamın anlattığına göre barınaktaki uyanık balıkçılar bu çiçinaları bir güzel temizliyorlarmış.Kanatlarını kesince tam ortada löp eti çıkarmış ve kılıç balığı diye mavişehir barınağına gelen insanlara satıyorlarmış :eek: idk

BU yüzden normaldir bu olay hatta bende İzmir'de defalarca yedim o etten ama şunu söylemeliyim. ızgarada ve şiş şeklinde gerçekten harika oluyor :hungry: hooked