diyalog..

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Birahas tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Khakan

Khakan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    İstavrit-İzmarit
    Herkese hayırlı cuma' lar olsun
    Ve hatta şimdiden iyi haftasonları
    (Balığa gidenlerede bol şans ve rastgele)

2. Ercan dur bir soluklan kardeş
    Ne bu hız
    Sen Yurt dışında yaşayan bir arkadaşımızsın ve bu tip olayları seni bile orda hatsız ediyor.
    Peki biz ne yapalım kardeş..
    Bu ülkeyi kim yönetiyor bizde bir türlü anlamış değiliz zaten.
    Gündem de hep aynı şeyler, aynı magazin ve spor programları yada diziler...
    Eskiden ne güzel tek bir kanal vardı.
    Hatırlarım sabah 4-5'lerde babam kaldırır dı MUHAMMED ALİ'nin boks maçlarını seyrettirirdi.
    Şimdi ise dediğin gibi kim neyapmı belli değil.
    Ülkeyi medya yönetiyor. Bizde Seyrediyoruz kardeş...

3. kykh

kykh

slm

En azından sen bunu izlemekten şikayetçisin burda bide yaşayanları düşünürsek tam bir kaovs içindei millet beyrutta bombaların altında yaşıyor kardeşlerimiz çocuklarımız bacılarımız ölüyor öldüğü için şanslı buluyorum gerçi bazılarını param parça halde gördükten sonra:(
    Bizimkilerde burda yok Tarkanın klibi yok sibel canın g strıng i Rezillik içinde para kazanma azmi içindeki toplumumun bir ferdi olarak çok üzülüyorum ve Şehitlerimiizin kemikleri sızlıyordur ben böle düşünüyorum Allah Devletimizi bahtiyar Ordumuzu Muzaffer eyler İNŞALLAH

4. arkadaşlar reytin cihazları kimlerin evinde acaba bunları bulup toplatmak lazım....:)

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Nasil soluklanayim ya Ahmet hocam? Bak gecen kis olimpiyatlari vardi. Bir iki türk kayakci haricinde sporcumuz yoktu. Yanilmiyorsam onlarda son siralarda kaldilar.Ya kücücük devletler bile onlarca sporcuyla katilip sampiyonluklar kazandilar. Benim 70 milyonluk devletimde insanmi yok? Yoksa tesvik mi yok?

Meric ordaki acilari bizlerde paylasiyoruz elbette. Ama tüm dünya malesef su durumda caresiz kalmistir. Buda En basta BM nin ayibidir. Tipki kosovaya gec müdahale ettikleri gibi oraya da gec müdehale söz konusu olacaktir. Dileriz is isten gecmis olmaz.

6. kykh

kykh

Meric ordaki acilari bizlerde paylasiyoruz elbette. Ama tüm dünya malesef su durumda caresiz kalmistir. Buda En basta BM nin ayibidir. Tipki kosovaya gec müdahale ettikleri gibi oraya da gec müdehale söz konusu olacaktir. Dileriz is isten gecmis olmaz.[/QUOTE]

Tabiki paylaşıyosunuz bundan süpe yok zaten kardeşim dileklerine canı gönülden katılıyorum

7. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    10 Eylülde akaryakit almayin.

Arkadaslar, Tüketici Derneklerinin cagrisini bende buraya duyurmak istiyorum. Bir kac gün önce okudugum bir haberi sizinlede paylasmak istedim...

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, dünyanın en pahalı akaryakıtının Türkiye’de kullanıldığını ileri sürerek, tüketicileri “zamlara seyirci kalmamayaö ve 10 Eylül’de bir gün akaryakıt almamayarak bu durumu protesto etmeye çağırdı.

================================================================================
    Ali Çetin, Ankara Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (ASMMMO) bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük de katıldı.

Çetin, dünyanın en pahalı akaryatının Türkiye’de kullanılmasının sadeci tüketicileri değil, üreticileri, çiftçi ve akaryakıt istasyonu sahiplerini de olumsuz etkilediğini söyledi. Bu durumdan herkesin şikayetçi olduğunu belirten Çetin, “Akaryakıt istasyonu sahipleri hükümetlerin kendilerini ‘vergi tahsilat memuru’ yerine koymasından son derece rahatsızlar. Çünkü 3 YTL’lik benzinin 2 YTL’si vergiö dedi.Çetin şunları söyledi:

“Çiftçi son derece rahatsız. Çünkü, 1998’de 1 litre benzin 2.4 kilo buğdaya alınıyordu, 2001’de aynı benzin 4.5 kilo buğdaya alındı, 2002’de 6 kilo buğdaya, 2005’te 7.1 kilo buğdaya ve 2006’da 1 litre benzin 8.2 kilo buğdaya alınıyor

Simdilerde yeni bir seyler okuyorum arkadaslar. Internetten bir kac yazida okumustum, sanirim söyleydi. Insanlar arabalarinin arkasina eskiden

sollama beni, sollarim seni.
    Selvi boylum al yazmalim , diye yazilar yazdirirdi. Simdilerde ise moda.

Bu arabada dünyanin en pahali benzini kullaniliyor. yazisiymis...

:( :( :(

Kaynak.... Habertürk. http://www.haberturk.com/newengine.php?haberturk=haber&@=239018

8. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    :D at siseyi don koseyi o kadar:D :D en sevdigim geyik ise ren geyigidir:D :D alakasiz oldu ama burda atis serbest galiba:confused:

Son düzenleme: 4 Ağustos 2006
  9. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Nasıl Olur ?

Benim anlamadığım birleşmiş milletler de nasıl birilerinin ayrıcalığı ve veto hakkı olur..?

Bu haklarını zaten G-8 de kullanmıyolar mı..?

Birileri konuyu anında kapatabiliyorlarsa ne anlamı kaldı birleşmenin..?

10. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Anlasilan askerlik psikolojisinden daha uzun bir süre kurtulamayacaksin Onur... Sana her sey serbest. Istersen sana bir link vereyim :D :D

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Malesef veto hakki her zaman var dostum.

Bizim AB ile olan iliskilerimizdeki gibi. Biri veto ederse vay halimize :( Neyseki biri veto etmiyor.

Veto edicek olanlar birden fazla. O yüzden sorun yok. en azindan simdilik yok. :eek:

12. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    hayrola bugun erkencisin ne is ?avcilar ve atisilar kulubune uyeydim orda kalma bi aliskanlik.:D :D

13. Onur'a dokunmayın
    Onun Serbest Giriş Kartı Var.....:D :D :D

14. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yok be hocam ne ellemesi, baksana adam AB yii bile ikna etmis. Elbetteki giris serbest. Ama baksana her önüne cikana ates ediyor. Bu gidiste, avcilik lisansinida kaybedicek.:D

15. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    eyvallah saolasin bu konuyu actigin iyi olmus kurtlarimizi dokelim espiri yetenegimizi gelistirelim.ved su sozu cok begenirim:eger tipin Kayiksa sudan korkmana gerek yok:D :D

16. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Rüyamda seni gördüm, sonrada uyku tutmadi diyim..,:D
    birlikte baliga gidiyorduk. Sen sirkülere aykiri baliklar avliyordun :D :D :D

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    takilalim baliga anliyomusun bana uyar.ruyanin gercek olmasi dilegiyle sirku disinda tabiki:D :D :D

18. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    beni ruyasinda baliga giderken gorenlerin sansi acilir bunuda anti parantez ekliyim.ozellikle yilan baligi at cek gelir.iyi avlar:D :D

19. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalsin be gardas, ben koca yil baliga gitmemeyi tercih ederim. Yilan baligiymis ,igggggggggg....:D :D Ama dersenki Cipura yada lüfer , bak o uyar bana. :D :D Bildigim cok iyi bir göl var.:)

20. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Onur kardeş Yılan Balığı ve Sen...?

Ne alaka..?

Rüyalar tersine çıkar diye söylüyon değil mi?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.