diyarbakır'dan selam

Konu, 'Tanışalım' kısmında bytime tarafından paylaşıldı.

1. 43_abdullah_91

43_abdullah_91

Favori Kamış:
    3 makaralı-2 fiber-10 sallama
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3 kg
    eyüp abi aramıza hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

rastgele...

2. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Eyüp bey merhaba,

Ben de görevim icabı 1994-1999 yılları arasında Diyarbakır'da bulunmuştum. Tuttuğum en büyük sazanı da (7 kg) Diyarbakır Devegeçidi barajında hamur ve mısır kullanarak yakalamıştım. Tabi aradan çok zaman geçti balıkların tamak zevki değişmiş olabilir:rolleyes:

Ayrıca Silvan yolunda Diyarbakır çıkışında Karaçalı diye bir köy vardı. O köyün muhtarının yaptırdığı 50*100 mt genişliğinde küçücük bulanık bir suyu olan bir gölet vardı. Hataylı bir arkadaşımla o göletin yanından geçerken işin doğrusu balık olacağına bile ihtimal vermemiştim. Arkadaşla bir gün sonra yine hamurla yaptığımız denemede 6 kg civarında bir sazan aldık. Köylüler çok şaşırdılar, gölette balık olduğunu biliyorlardı ama bu kadar büyük balık çıkacağını hiç ummuyorlardı. Tabi haber çabuk yayıldı ve muhtar bizi Valiye şikayet etmekle tehdit etti. (Bu göletin özel mülk olduğunu iddia etti. Halbuki ne bir tel örgü ne de bir uyarı vardı) Neyse birkaç gün sonra tekrar gittiğimizde köylüler bizim büyük balıktan sonra muhtarın 100 metrelik bir ağla baştan başa göletteki bütün balıkları yakaladığını (bu balıkları ne yaptığını hala bilmiyorum) söylediler. Biz yine oltaları attık ve 3 kg civarında bir sazan aldık. (Demekki öyle ağla bütün göleti temizlemek mümkün değilmiş) Bir daha da oraya gitmedik.

Dicle Üniversitesinin göletinde güzel sazan çıkıyordu.

Arkadaşların yukarıda da bahsettikleri gibi Dicle Nehrinde de güzel balıklar var ama nehir çok kirli. O zaman elektrik direklerine attıkları kancalarla suya elektrik vererek büyük küçük bir sürü balığı katlediyorlardı. Zaten akıntıdan dolayı bir çoğunu da alamıyorlardı...

Elazığ Hazar gölü (Sivrice'nin girişindeki göl) ve Keban barajında güzel balık var. Ayrıca Çüngüş ilçesinde Karakaya Baraj göleti var. Oradada adını bilemediğim (yayın değil-uzun çay balığına da sazana da benzeyen pullu bir balık) 100 kg geçen balıklar olduğunu biliyorum...

Şimdilik bu kadar. İyi avlar...

3. Yörük Efe

Yörük Efe

Favori Kamış:
    Şimdilik Olta, Sonra Zıpkın ve Dalış takımı da olacak.
    En İyi Avı:
    Şimdilik Pek Dişe dokunur bir şey yok.
    Eyüp Kardeş; Aramıza ve Ailemize Hoş Geldin==Sefalar Getirdin.
    Umarım araştırdığınız ve aradığınız konular ile tüm can dostları burada bulabilirsiniz.
    Keyifli Paylaşımlar.

4. diyarbakır-gökova

diyarbakır-gökova

Favori Kamış:
    şimdilik olta
    En İyi Avı:
    3kg'luk sazan
    Abi Dicle Üniversitesi göletini rektör kapattırdı.Oraya ördek atıp şahsi avlanmasına açtı.Şuanki durum da aynı sanırım.Rektör değişti ama kafalar herhalde hep aynı kalacak.

5. bytime

bytime eyüb

Favori Kamış:
    4 adet alba star makaralı,1 adet kamış
    En İyi Avı:
    5,25kg sazan,22kg.küpeli,41 kg.hint sazanı
    iyi akşamlar,ali bey verdiğiniz çok değerli bilgiler için teşekkür ederim.devegeçidinde yine büyük balık var ama klasik yemlere(hamur,solucan vs.)gelmiyor.bir de oltalar çok takılıyor.yalnız yılan balığı güzel çıkmaya başladı.bu hafta çınar ilçesinde göksu barajı var,oraya gideceğim.bir de orayı deneyelim.keban yasağı bu hafta bitiyor.inşallah 2 hafta sonra oraya gideceğim.

6. bytime

bytime eyüb

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sivrice'nin girişindeki gölet küçük gibi duruyor ama ebatına bakıp aldanmamak gerekiyormuş demek ki.en kısa sürede orayı da deneyeceğim.

7. bytime

bytime eyüb

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    muharrem abi,iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.bu sitede gerçekten çok kıymetli bilgilere ulaşabiliyorum.emeği geçenlerin ellerine sağlık.

8. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Hadi bakalım hayırlısı. Size bereketli avlar diliyorum. Aslında üniversitenin göletinde av bizim zamanımızdaki rektör tarafından da yasaklanmıştı. (Ama ikili ilişkilerimizin sayesinde bize özel arada izin çıkıyordu...)

9. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Hoşgeldiniz

Aramıza Hoşgeldiniz

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Aramıza hoş geldiniz :)

11. bytime

bytime eyüb

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim.hoşbulduk

12. elbistanlı

elbistanlı gevheri

eyüp abi merhaba bende diyarbakırdayım aslen elbistanlıyız. balık merakımız ortak noktamız ailecek gideriz balık peşinden biara beraber gideriz olmazsa

13. akkılıç

akkılıç

merhaba..ben de diyarbakırdayım.siz hala diyarbakırda mısınız..devegeçidine biz de gittik..kızılkanat kuyruğunu söylüyorlar ..denedik ama kızılkanat kuyruğu ile bişey alamadık şimdilik.devegeçidinde oltalar çok takılıyor dediğiniz gibi.bir de iki de bir kayaların oraya güvenlik gelip burada yasak diyor..başka neresi var burada