Dün Akşamki Traji Komik Balik Avimiz

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında rastgele1985 tarafından paylaşıldı.

1. rastgele1985

rastgele1985

Favori Kamış:
    tırıvırı ve ağ hariç tüm olta malzemeleri
    En İyi Avı:
    sazan 8,5 ve gümüş balığı 850gr
    sevgili balik avcıları dostlarım. Yozgatda balik sezonu açıldı biz dün akşam Yozgatın .......... Göletine balik tutmaya gitmiştik hava karanlık olduğundan 15-20 kadar oltamızı gölete atmıştık sabaha kadar yemledik tekrar atdık ama hiç balik tutamadık:( hava aydınlanınca bi baktık ne görelim olta atdığımız yerin önüne Ağ germişler balıklar ağ'dan geçememişler...
    neyse şu an uykusuzum:(
    haftaya cmrt acısını çıkartacam....:eek:

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Hakikaten traji komik dedikleri bu iste...Keske suya girip cekseydiniz aglari. :mad:

3. turna

turna

Arkadaş göletin adını niçin yazmıyorsun ?yoksa sırmı?

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hakikaten göletin adını neden yazmadınız acaba?İlginç!!!!

5. Geçmiş olsun birdaki sefere iyişallah :).. arkadaşların sorusunu tekrarlamakla beraber kaç kişiydiniz;) ?? 15-20 olta göl balıkcılığı için fazla ,bu yüzden tepki toplaya bilirsiniz..

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    hakkaten trajı komik aynı buna benze olay buyuk cekmecede bana oldu orda bır kopru var herkes koprunun bir tarafında bizde bos diye diger taraftan attık daha dogrusu atamadık oltayı sallıyorsun suya dusmuyor cek takım koptu birdaha boyle 3-4 takım gitti en sonunda koprunu diger tarfından birisi geldi fenerle telleri gosterdi koprunun yanında gerilim telleri gecıyor cok yakın ve cok alcak buda bize kapak oldu boş diye her buldugun yerden olta atma!!!diye

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Ben bu yüzden olta atacağım yeri gündüz gözü ile görmeden olta atmam.Aynı şekilde bende kanalda yosunun üstüne attığım oltaları sabaha kadar beklemiştim.Bu da bana ders oldu.Gözümle görmeden gündüz gözü yerleşemeyeceğim yere olta atmam

8. simendifer

simendifer Sennur

Evet bu konuda Melih Reis'e katılıyorum... 15-20 olta bence de fazla... Bana sorarsanız, kaç kişi ava gittiğinizi yazmalısınız... 36/2 nolu sirküler gereğince bir amatör balıkçı ancak 4 olta kullanabilir ve her oltadaki iğne sayısı da 6 adedi geçemez... Şayet sirkülere uymayan bir av yaptıysanız, av pek de etik olmamış diyebiliriz. Ancak sirküler hakkında ne kadar bilginiz var onu da bilmiyorum... Eğer sirküler hakkında bilginiz yoksa bundan sonra sınırlamalara uyarak avlanacağınızı temenni ediyor ve size 36/2 nolu sirkülerin, yaptığınız avla ilintili linkini veriyorum, sevgiler...

İç sularda amatör avcılık
    Madde 11

yaptığınız av hakkındaki sınırlamalarla ilgili bölümdür

http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler.php#bolum5

İmza ayarlarınızı yaparak isim ve doğum tarihinizi yazmanızı rica ederiz.

9. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    Arkadaşım suç ağ gerenlerde değil.Bence kesinlikle sende niye toplamıyosun ağları...Koy ver gitsin yaaa...Boşmu dönülür oradan...

10. rastgele1985

rastgele1985

Favori Kamış:
    tırıvırı ve ağ hariç tüm olta malzemeleri
    En İyi Avı:
    sazan 8,5 ve gümüş balığı 850gr
    Himmmm

BOŞ DÖMEDİK ARKADAŞIM EVE DÖNERKEN BALİK SATIN ALDIK