E.Foça'dan balik bahane ortam sahane raporu:)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Oysa ne buyuk heyecan vardi, gunler oncesinden. mercanlarin efendisi, (ama en mutevazi efendisi) burak(steelrock) bizimle olacakti. mustafa abi (celen.mustaf) birlikte turnuvalara bile katildigi ekurisi ile bizimle olacakti. yeni uyemiz, arkeologumuz gokhan (gökhan coskun) ile tanismis olacaktik.

manisa'dan arkadaslarim sali gununden baglamislardi bu pazari, birlikte olmamiz kacinilmazdi. onlari da uye olmaya ikna etsem en kisa surede, iyi olacak:) aslinda ilk plana gore gülgün, akin74 ve esi de bizimle olacaklardi ama haftaici hersey farkli gelisti. ne olursa olsun ben pazar foca'da olmaya kararliydim.

velhasil, uykusuz cumartesi gecesini takiben (hayir guven hocam, makina falan seyretmeden gecti cumartesi gecesi, takim yaparak ve burada oldurseniz soylemeyecegim, cunku soylersem zaten ne kadar oldugu tartisilir karizmamin direkt sifirin altina dusecegi bazi isler yaparak gecti) sabah 5:00'de bornova'dan yola cikildi.

foca'da her zamanki duragimiz olan corbacida mustafa abi ve ekurisi caglar abiyle bulusuldu, hemen arkasindan ise ismini bildigimiz, henuz cismini gormedigimiz gokhan bize katildi.
    okan soybayraktar'la karsilastik selamlastik, sirtici ve cozucu cem'le karsilastik, selamlasamadik, onun disinda da bircok tanidik balikci simanin foca'da olmasi, o gun foca'da buyuk bir av yogunlugu yasanacaginin gostergesiydi.

teknemizi bulduk. ali ve ayca kaptanin teknesi de kendileri de cok hoslardi. hosluklari, guzel tavirlari butun gun bize eslik etti.

balik konusuna cok girmeye gerek yok,:D ne arslan burnu kaldi ne fener'i, focayi tarayip durduk ama netice bol gunes, bol manzara, bol muhabbet, bol keyif..
    12 saat suren avimiz karagozler, gopezler, hatta sondan bironceki avlagimizda saldirisina maruz kaldigimiz isparozlari livarlara doldurmakla gectiyse de mercanlarin efendisi kayda deger bir mercan almayi bildi gene de...yanilmiyorsam o resim mustafa abinin makinesinde, aksama buraya girer sanirim.

aslinda uzun uzun anlatip, guzel bir rapor verebilirdim, ama malum pazartesi is yogunlugu, tacizlere :) dayanamayip, raporu acmis olayim, resimler ve detayli bilgiler arkadan gelsin.

steelrock:

gökhan coskun:

2. simendifer

simendifer Sennur

İzmir coşmuş :) Tebrikler arkadaşlar :p Da, şu balık fotoları nerde ??? Kupes, mercan falan çektiğinizi biliyorum, saklamayın :mad: Çıkarın çabuk balıkları :p Balıksızlıktan hayıflananlara bakın, aradığımda arkadaşın biri öyle demiyordu ama, "hah, tam da seninle konuşurken kupes çektim bak gördün mü?" diye hava atıyordu evde tıkılı kaldım diye :) Çıkarın balıkları çıkarııınn, sabahtan beri bu konuyu bekliyorum ben açılsın diye :)

3. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Merhaba onur, okan sabah'tan sizinde foça'da olduğunuzu söyledi bize, ben sizleri göremedim ama güzel bir gündü. Balık olmasada, o denizde yunuslarını yüzerken görmek bile hoştu. İyikide balık avına çıkmışız, bu raporlar geldikçe, güzel bir gün, güzel bir ortam, kaçırsaydım herhalde çok üzülürdüm.

4. AKIN74

AKIN74

Arkadaşlar fethetmişsiniz Foça'yı hepinizi Tebrik ediyorum....:)

Onur ama öyle balık yoktu gezdik deme inanmam çünkü, çıkarın bakalım balıklı fotoğrafları, bekliyoruz...:D

5. simendifer

simendifer Sennur

İnanma Akın, tuttular ben biliyorum :) Telefon etmiştim balığa çıkacaklarını bildiğim için, ben telefondayken bile balık çektiler :) Tesadüf olmaz bu kadar, kesin her saniye balık çektiler bizden saklıyorlar :p

Çıkarın balıkları çıkarııınnnn :D

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Tebrikler Foça Fatihleri..:) Gün muhteşem geçmiş biliyoruz. Ildırı'dan haberlerinizi aldık Mutlu aradığında.. Ama artık çıkarın şu lidakileri filan ortaya canım..:):)

7. Sabah suyunun bitmesine yakın Onur kardeşim aradı aramızda özetle şunlar geçti...
    Onur... Abi naber nasıl gidiyor.
    Ahmet.Valla ne olsun kardeş kerterez değiştiriyoruz. Sizde ne var ne yok.
    Onur... Aynı be abicim. Siz kaç kişiniz teknede.
    Ahmet. 8 Kişiyiz
    Onur... Ozaman sizin için sekiz adet çupra yakalayacım.. :D :D

Eeee Onur'cum nerde bizim çupralar.:D :D

8. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Balık tutmasına tuttuk arkadaşlar ama öyle beklenen balıklar değillerdi,zaten çok fazla da fotoğraf çekmedik inanın :)
    Onur abime burdan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum,bu güzel av planına beni de davet ettiği ve o güzelim kovalardan bana da veridiği için... :)
    Sabah karanlığında siyah poşetin içinde kovayı bana verirken söylediği"rengi sürpriz" sözü beni baya şaşkına çevirsede,gün ışıyınca korkulan olmadı ve kovamın pembe olmadığını anladım :D resimde görüldüğü üzere turuncuydu :)

9. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    herşey ne kadar da güzel görünüyor
    bana bak mercanların efendisi yaza İzmir'e geldiğimde beni de götürme oralara ben sana sorarım o zaman. her yeri iyice öğren abin geliyoooor

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sen iste abicim,yeter ki gel gideriz elbet herbir yere :)

11. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    el oltası,kamış,sahte balık
    En İyi Avı:
    50 kg,benim hanım,balık burcundandır da kendisi
    Hop hooooop,:mad: modellik bana ait,sen git mercan tut Burak'cancağazım.:D :D

12. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Haklısın abicim,ama bak farkındaysan elime almadım kovayı,sadece karenin içinde ;)

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    hepinize laf yetistirecegim, cevap verecegim, bikac detay ekleyecegim ama is cok sıkıstırdı bugun.

balik olmasa da dort basi mamur bi rapor yazmakti niyetim, ama sabahtan beri tacizler bitmedi ki, hadi, hadi diye:)

bu arada balik yok diyorum da livarlar izmarit, karagoz, gopes doluydu, biz baliktan pek saymiyoruz ya onlari, istanbullularin durumunu unutmustum:D

14. simendifer

simendifer Sennur

Allah'dan iş çok sıkıştırmış, yoksa daha neler derdin bilmiyorum :D Ama haklısın bu arada, biz burda açıkta bile mezgit-istavritle idare ediyoruz... Sizin suya attığınız izmaritler bile bizim oltaya vurmuyor bu aralar... Neyse amaan söyletme işte, koy balıkları da seyreyleyelim :D

15. AKIN74

AKIN74

Şennur bunlar kesin bizi yokluyorlar, hani biri bir şey yazsa da şu ince lidakileri piyasa'ya sürsek diye...:D

Adım gibi eminim...:p

16. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Onur'cum güzel bir gün geçirmişsiniz.

ben de oğlanı öğlen dersaneye bıraktım,
    hanım ile birlikte güzelbahçe limanındaki balıkçılardan 1 kg. taze sardayle alıp, urlaya gittik, hava haarika,
    bir güzel temizledim, yağda nefis bir şekilde kızarttık. nefis bir marul salatası bol ekşili, bol zeytinyağlı (roka,. t.soğan, maydonoz)
    açık havada nefis bir öğleden sonra 1 kg balığı götürdük :)
    saat 17,00 a kadar da temiz hava, deniz kokusu, güneşi vücuduma yükleyip şehrin gürültülü ve kirli ortamına geri döndük. :confused:

bu arada Cihangir abimizin bahsettiği çupra, lidakiler (as solistler) sonradan mı çıkacak piyasaya...:)

İstanbul demişken 5-6 cm. kıraçaları bile yakalayıp kovaya atıyorlar...

Son düzenleme: 22 Ocak 2007
  17. Sizler adına çok sevindim güzel bir günde güzel muhabbetler yakışır dostlarımıza:)

Burak kardeşimin fotografında şu dikkatimi çekti;Burak denetlemeye gelmiş komutan gibi duruyo,senin gölgende selam çakıp tekmil veren askere:D :D

18. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Tebrikler,keyifli bir pazarı daha anılarınızın arasına koymuşsunuz..Zaten Onur sen ne diyordun Balık bahane...;)

19. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    eee, mercanlarin efendisi karsisinda selam cakmayana bir hafta disko varmis:)

20. kbülent

kbülent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ıldır levrek 1 kg
    neşeli ve dostlar arasında gecen bir av daha ne istenirki hemde ocak ortasında bu super havalarda.