Edirnede sazan avı???

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AKS tarafından paylaşıldı.

1. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Evet aynen öyle ,Edirnede nerede otuyorsunuz

2. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Bin evlerdeyim ben yakınız yani görmüşte olabiliriz birbirimizi

3. aragonit122

aragonit122 mahmut

Favori Kamış:
    öğrenci adamız anlayınn
    En İyi Avı:
    yayın 12.5
    arkadaşlar bende gitmeyi düşünoyorum meriçe öğrenciyim edirnede daha buradaki sazanlarla tanışmadın inşallah da tanışmam ama bazılarının tunca meriçe tırıvırı attığını gördüm çok üzüldüm!!!!!!!!!!!!!!

4. samm_et

samm_et Samet ÇELİK

Favori Kamış:
    çapari
    En İyi Avı:
    7 kilo sazan
    hemşerilerim buradaymış :) valla tunca da ne günler geçirmiştik... küspeyle atıp dururduk gelsin sazanlar, aynalılar :) geçginli göleti vardı süloğluna giderken orasını çok severdim şimdi durumu nedir bilmiyorum ama tunca vazgeçilmezimdir :) haydi rasgele

5. serhatyuksel20

serhatyuksel20 serhat yuksel

arkadaşlar selam ben serhat bu günlerde dalaman cayına gidenler varmı orası hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

6. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle bu siteye ilk mesajım. Bende bir edirneliyim 89 dan beri burda yaşıyorum. Trakya İletişimin sahibiyim aynı zamanda Barfly da Cornershop isimli grupta bas gitaristlik yapıyorum. Beklerim hepinizi.

Ufak yaşlarda tunca ve meriçte abilerimizden gördüklerimizle başladı balık merakım. İleriki yaşlarda devam etti iş güç derken pek önem veremedim ama bu yaz fena depreşti bende. Geçen pazar süloğluna gittim kaşık attım kıyıdan zevkine birşey tutamadım ama nişlanlım ve ben çok güzel bir gün geçirdik. Edirnemizdeki göletleri pek bilmiyorum. Eğer bir organizasyonm yaparsak koşa koşa gelirim. Şimdilik bu kadar hadi rasgele:cool:

7. ÖZGÜR EDİRNE

ÖZGÜR EDİRNE ÖZGÜR

Merhaba Arkadaşlar Tatlisu Balik Avina Yeni Başladim. Mümkünse Bilen Arkadaşlara Bi Kaç Sorum Olacak.
    1-tunca Nehrinde Balik Avlamak Istiyorum Burada Hangi Baliklar Bulunur
    2-kamişin Boyu Nekadar Olmali?
    3-kaçlik Misina Ve Kanca Kullanmaliyim?
    4-yem Olarak Ne Kulanirsam Hangi Balik Gelir?
    şamandranin Büyüklüğü Ve Kancalarin Suyun Altinda Derinliği Kaç Metre Olmali?
    5-hangi Mevsimde Hangi Baliklari Yakalayabilirim?
    şimdiden Teşekkürler

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Özgür & Aykut hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar.:)

Sorularınızın cevaplarını ilgililerden alırsınız nasılsa. ;)

Son düzenleme: 21 Mayıs 2009
  9. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    1-Ufaklığımdan beri tunca da tren köprüsü çevresinde avlanırım. Genelde Bulgar tekkesi (israil sazanı) ve kefal var. Çok nadir gümüş ve büyük yayın yada büyük sazan çıkıor
    2- çok uzun yada çok kısa olmasın (2-3,5 arası)
    3- 0,30 dan aşşa misina kullanma derim. Kanca sana bağlı küspeli yada küspesiz küçük kancalar küçük balık alır büyükler küçük ve büyük alır :p
    4- Yem olarak hamur,solucan,çekirge,kuru üzüm, mısır vs.. dip oltası yapsan daha iyi verim alırsın ondan şamandıranı yukarlarda tut. Şamandıranın büyüklüğü kurşunla alakalı çok büyük alma çünkü tuncada meriç gibi güçlü akıntı yok
    5- her mevsimde her balığı yakalarsın tuncada saten çok az çeşit var saydım işte yukarda.
    Görüşmek üzere

10. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Aykut arkadaşımız bölgede kullandığı etkili yemleri, takım şeklini ve ek bilgileri güzelce yazmış eline sağlık, ancak küspeli takımdan kastettiği şey hani sazan avlarında önceleri yaygın şekilde kullanılan mısır yada şeker pancarından mamul küspelerse bunların yeni tebliğde belirtildiği üzere artık kullanımının yasaklandığını hatırlatalım. Ayrıca kendi tekniklerimizle değişik hamurlar deneyip geliştirerek trofe balıkları yakalamayı da başarabiliriz. Bu da bizim diğer avcılardan farkımızı ortaya kor, başarılar ve selamlar..

11. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    Böyle bir mevzuattan haberim yoktu teşekkürler bilgi için. Bu arada bugun tunca nehrine gittim kızıl kanat yakaladım. sanırım eskisinden de iyi popülasyon var nehirde. Sevindirici bir durum bu..

12. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    Bir düzelte yapmak istiyorum. 3 gündür üst üstte tunca nehrine gidiyorum. Yem olarak kuru üzüm, hamur, hazır hamur, solucan kullandım. Makaralı, sallama ve şamandıralı olarak 3 oltam var. 3 gündür sadece 2 tane balık aldım. Balıkmı yok yoksa bana mı gelmiyor??

13. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    :confused: :confused: yakaladığınız balığın cinsi nedir:confused:

14. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    2 mesaj önce yazmıştım üstadım o yüzden gerek duymadım özür dilerim. Kızıl kanat 150 200 gr civarı. Saten saldım geri suya

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    estağfulullah kardeşim özür ne demek :eek:
    ama o balığı salmakla çok iyi etmişsin çünki o balıklar sazan familyası ile aynı dönemde yumurta dökmektedirler ve avcılığı 15 hazirana kadar yasaktır meriç veya tunca bölgelerinde şu an itibarı ile yakalaması serbest olan balık sadece israil sazanıdır oda genelde solucanla yakalanmaktadır:)

16. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    aykut naber tunca bu aralar bulanık şansını meriçte denesen daha verimli bi av olur ;)

17. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    Merhaba mert. ahmet fatih abiyle tanıştık işalla seninlede tanışmak nasip olur;) Neyse tuncanın Sarayiçi kısmına gittim. Akşam üstü israil ve kefal aldık. Yani Tren koprusu mevkiinden daha bereketli. Meriçte bırakma oltası denemedim çok akıntı var ağır kurşun yapmalıyım sanırım ama meriçte kaşık deniyorum ben. Hem çok zevk alıyorum hemde güzel kefaller alıyorum. Bir ara tanışalım dostum da meriçte beraber kaşık atalım:)
    Sevgilerle

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
  18. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    kaşık dediğin zaman olay bitiyor ztn dostum sportif balıkçılık için heryere giderim. fatih abiylede hep bi organizasyon planımız var gerçekleştiremedik hep birlikte inş. bunu yaparız ;) ben yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum bilmediğimiz o kadar güzel yerler varki balık potansiyeli çok güzel olan yerler kafa dengi insan bulamadığım için gidemiyorum aklımdaki yerlere. Dediğin yerleri biliyorum ama tunca oralarda çok bulanık eskisi gibi balık tutamıyorsun daha yukarlara gitmek gerekiyor şehir merkezinden uzak bölgelere çeltik tarlalarının olmadığı yerlere. ben 24 / 48 çalışıyorum hafta içide bazen müsait olabiliyorum bi sabah çıkalım kaşık için çok güzel olur

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
  19. bilent yıldırım

bilent yıldırım bilent yildırim

ben tunca nın ,mericin için de büyüdüm balıkçılığı bu nehirler de öğrendim,muhabbetiniz iyide, insanın canını çektiriyosunuz valla nasıl da özledim nehir de balık tutmayı.:D :D :D

20. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :) abicim buyur gel tutalım meriç güzel yayın yapıyor bu sene duyumlarımız hep olumlu yani. su seviyeside normal pek düşmedi daha atmışsın oltalarını geçmişsin koyu bi ağaç gölgesine üfül üfül esiyor ohh daha ne olsun :D