Edirnede sazan avı???

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AKS tarafından paylaşıldı.

1. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    Ozaman herkeze uyacak bir gün fatih abiyide alıp o keyifi gere gere çatıyoruz mert ve bülent dostlarım. Haberleşelim bu mevzuyu
    Sevgilerler

2. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    ayn yapalım artık yeter yani

3. Gokhann

Gokhann Gökhan ATAMER

En İyi Avı:
    SAZAN 2,5 Kg.
    selamlar

selamlar saygılar herkese yeni üye oldum ve bu ilk mesajım. son ıletıler uzun süre önce yazılmış umarım herkes hala buradadır. Bu yıl nerelerde avlandınız avlak bölgeleri nerlerdir edirne civarı bilgi paylaımı yaparsanız çok memnun olurum.

4. gokturk han

gokturk han MEHMET

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg civarında
    slm. bende bu yıl özellikle sazan için iyi bir avlak arıyorum. eğer bilen veya tavsiye edebilecek abi yada kardeşler varsa paylaşımlarınızı bekliyorum. yoksa bile ben denemeye devam edeceğim iyi bir yer bulrusam merak eden balığa ve doğaya saygılı arkadaşlarla paylaşımımı yaparım. Allaha emanet olun.

5. BuDaKDoĞaNCaLı22

BuDaKDoĞaNCaLı22 hüseyin

En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan
    selam bu yaz edirnede iyi av sezonu geçiren varmı nerelerde hangi balıklar bu sene çok tutuldu paylaşırsanız sevinirim.

6. Edirneli22

Edirneli22 Onur Atılan

Favori Kamış:
    Dede yadigarı en sağlam kamış
    En İyi Avı:
    4 kilo 250 gram Yerli Sazan
    Öncelikle herkese merhabalar demek istiyorum siteye daha yeni katılmış bulunmaktayım.Balıkçılıkla doğduğumdan beri ilgilenmekteyim dedemiz babamız bizi hep nehir ve göl kenarlarında büyütmüştür.herneyse.."BuDaKDoĞaNCaLı22" arkadaşımın sorusuna cevap vermek istiyorum geçen yaz edirne'de tunca nehrinde cok sazan yakaladım.Kendime güzel bir yer belirledim başlarda balık alamasam da inatla aynı yere gitmeye devam ettim avlağımı bolca yemledim kimi zaman sabahlara kadar vaktimi avlağımda gecirdim cok küçük 2 tane de yayın yakaladım yaz boyunca tabi geri saldık.4-5 kiloluk yerli sazanı kıyıya kadar getirdiğimiz halde acemi bir arkadaşımın kepçeyi hatalı kullanması üzerine kaçırdık üzülmedik avlağımızı bırakmadık sürekli gitmeye devam ettik güzel ve verimli bir yaz geçirdik yalnız yazın sonlarına doğru avlağıma insanların ağ cektiklerini gördüm kavganın eşiğine geldik..Bütün yaz boyunca cabalamama rağmen alamadığım kadar iri yayın ve sazanları gözlerimin önünde götürdüler..daha sonra avlağım berbat verim vermeye başladı ve yaz sona erdi okullar açıldı ve istanbula geldik..biraz uzun yazdım ama umarım anlayışla karşılarsınız herkese iyi günler dilerim

7. BuDaKDoĞaNCaLı22

BuDaKDoĞaNCaLı22 hüseyin

En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan
    edirneli22 arkadaşım güzel cevabın için teşekkürler. bende geçen yıl tunca nehrinde avlandım. balık yapıyor ama istediğim büyüklükte değil.meriç nehrine gttim bi kaç sefer her yer öyle bir parsellenmiş ki arabayla git git beni bosna köy köprüsüne kadar götürdü. birde nehrin debisinin az olması olta atacak yer yok gibiydi. meriç nehri geçen yıl benim için çok iiyi geçmedi diyebilirim. bir kaç haftasonuda kendi köy barajımız budakdoğanca göletine gittim oradada balık avı karadan 30-40 metreye kadar uzanan yosun balçığından istenen zevki heyecanı alamadım diyebilirim. birde havsa sinit barajına gittim kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer boş gelme şansınız zor balıkların boyutlarıda tatmin edici. ayrıca gerekli yemlerini alırsanız yayın balığı yakalama şansınızda yüksek.sizlerinde geçen yıl gittiğiniz barajları ve balık durumları paylaşırsanız burdan birbirimize en güzel yardımı yapmış oluruz diye düşünüyorum. önümüzdeki yıl şeytandereye gitmeyi düşünüyorum giden arkadaşlarım balık durumunun iyi olduğunu söyldi.herkese iyi günler dilerim biraz uzun oldu sanırım :)