Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. kasaka

kasaka savaş

ben de güredenim.bu yıl henüz denize çıkmadım. tatlı suda idare ediyoruz.ama geçen yıl ne olduysa yaz boyu hiç çupra alamadım.birkaç küçük mırmır o kadar.dediğin yerlerin hepsine de gittim.bu yıl başladıysa nerelerde var ne var. bi haber verin.teşekkür ettim.

2. deePblue

deePblue na

bayramda(ekim başı) çanakkaleye doğru bir aile gezisi planlıyoruz :) izmirden kara yolu ile dikili-altınova-ayvalık-gömeç derken verelini çanakkale..bu güzergah balık verimi açısından son derece verimli gibi duruyor:rolleyes: durum böyle olunca bagajda malzemeler mutlaka olacak.sizlerden öğrenmek istediğim bu malzemelerin yanında mayo-deniz gözlüğü vs. bulunsun mu :) ilk defa bu mevsimde o taraflara gideceğim bu sebeple deniz suyu sıcaklığı hakkında bilgim yok :eek: denize girilebilir der misiniz ekim başında? gideceğim yer antalya olsa idi hiç düşünmezdim ama ege olunca işler değişiyor.

3. MondiSinan

MondiSinan sinan ersöz

Favori Kamış:
    kol kuvveti marka zıpkın demirine telle bağlanmış çatal (yaş 11)
    En İyi Avı:
    çatallı zıpkınla dalarak 50 cm'den 2 kg ahtapot
    bence girilir... denizler daha geç soğuyor, zaten ekim yazsonu sayılır... 22-23 oC civarında olacaktır sanırım... ben olsam girerim, kaçmaz

4. MAKER

MAKER mustafa 67

Favori Kamış:
    BLACK HAWK
    En İyi Avı:
    TORİK 9,3 KG
    Slm arkadaşlar

Hafta sonu Foça da şansımı deneyecem kıyıdan çipura yakalayabileceğim biyer bilen varmı ?
    teşekkürler

5. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    En iyi av henüz avlanamamış olandır.
    Ben hiç denemedim fakat herkes Sazlıca plajını öneriyor.Oradan çok iyi avlar alan tanıdıklarım var.(E.Foça , Y.foça arasında.) iyi şanslar.

6. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    gunaydın.
    ben 2 yıldır yenı focada yım .yenı foca ıcersınde merkezde lımanda gece levrek,cupra mırmır alma sansın var.bunun dısında eskı ıle yenı foca arasında bulunan tum kıyılardan balık alma sansın yuksek.bu kıyıların hepsı ozel plaj olarak kapatılmıs durumda yalnız kısın calısmadıkları ıcın bekcılerle gorusup 5 ytl verıp ıcerı gırebılırsın.balık olma ıhtımalı yuksek

7. der3uzy

der3uzy Ekrem

çanallake geyikli yardım!

bayramda kısmetse çanakkale deyim arkadaşlar, malzemeleri internetten tamamladım, boru kurtları, sülünezler tamam, at-çek için bir iki zargana yavrusu biçimli sahte yem de aldım kıyıdan onunla iş yapabilir miyim?! tşkler

8. buz_beyazii

buz_beyazii mustafa önder

Favori Kamış:
    kalbastar
    Favori Makine:
    tava
    En İyi Avı:
    yayın 15 kğ
    izmir bölgesi

kuşadası tarafında nerelerde avlanabilirim çipura nerelerde çıkar

9. wonder

wonder önder

bende izmir sularında yeni yeni ava çıkacağım fakat bu balığı tanımıyorum veya tanıyorum ama izmirdeki ismi farklı tanıtabilirmisiniz bu balığı rica etsem:rolleyes:

10. orcun_genc

orcun_genc orcun genç

Favori Kamış:
    albastar nature
    Favori Makine:
    albastar sılverstar dam
    En İyi Avı:
    gronyos 15kg
    Abilerim Bnde Izmir Urkmezde Ikamet Edip O Bolgede Avlaniyorum Tekneyle.o Bölge Hakkinda Bikgisi Olanlarin Cevaplarini Bekliyorum Saygilarimla..........

11. avniatay

avniatay Avni ATAY

Günaydın hafta sonu marmarise gimneyi düşünüyorum büyük ihtimal kızkumuna (çupra mırmır karagöz) için önerebileceginiz başka bölge varmı? Yardımçı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

12. avniatay

avniatay Avni ATAY

Bana yardımcı olacak arkadaş yokmu?

13. buz_beyazii

Favori Kamış:
    kalbastar
    Favori Makine:
    tava
    En İyi Avı:
    yayın 15 kğ
    kuşadası bölgesinde avlanan arkadaşlar varsa yerini tarif edebilirmi izmir/ödemişten mustafa

14. buz_beyazii

Favori Kamış:
    kalbastar
    Favori Makine:
    tava
    En İyi Avı:
    yayın 15 kğ
    rastgele

kuşadası bölgesinde avlanan arkadaşlar varsa yerini tarif edebilirmi izmir/ödemişten mustafa

15. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    acemi şansı 3,5Kg Çipura;Karaburun/Çeşme
    Mustafa
    Kuşadası eski yolu üzerinde Kuştur'a girerken kayalıklar var.
    gece Levrek alanları gördüm.ama bana nasip olmadı.
    gündüzde kıbrıs gibi oltalarla bolca küçük balık çekersin.
    imkanın varsa tekneyle açılır mercan alırsın.

Bence sen direksiyonu özdere-gümüldür tarafına çevir.
    eskisi gibi adada balık çıkmıyor.ben henüz ayağımın tozuyla ödemişe geldim,siteye baktım.gümüldür civarında 1 haftada güzel balık aldım.genelde kefaller vardı.levrek alamadım.

16. melikşah

melikşah ........................

Çeşme ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlar!! 11 Eylül'de Çeşme de olacağım kısmetse.Yaklaşık on iki gün kadar Çeşme de olacağım. Kıyıdan av yapacağım için işin tecrübesini edinmek gerekiyor. O bölgede avlanan arkadaşlar ile av yapmak isterim.Zaten hepimiz bu işe gönül vermedikmii:)

17. BoYaLıK_BaLıK

BoYaLıK_BaLıK Ömer Can Özkan

Favori Makine:
    Albastar Weekend 50R
    En İyi Avı:
    25 cm çipura
    çeşme yakınlarında nerede olacaksın? Beraber av yapmak güzel olurdu. Genellikle boyalık ta avlanırım ben. Çeşmede kıyıdan tutarken yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

18. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    çeşme dalyanköyde limanda yada limanın yakınlarında nerede avlanabilirim, hangi balıklar çıkar ne yem kullanılır.

19. BoYaLıK_BaLıK

BoYaLıK_BaLıK Ömer Can Özkan

Favori Makine:
    Albastar Weekend 50R
    En İyi Avı:
    25 cm çipura
    aslında dalyanköyü pek bilmem ama eğer migrosun biraz ilersine doğru gelince boyalığa avlanmaya gelirsen güzel bir gün geçiceğini söyleyebilirim. Özellikle de "Altınyunus" otelinin oralarda sabah altı gibi çipuralar geliyor kıyıya. Erkenden çıkarsan iyi av alırsın. Yem olarak karagöze sülünes veya boru kurdu, kefela ekmek, çipuraya da boru kurdu ve mamunla gidebilirsin. (Eğer mamunu takıp kıyıya atarsan "Hanos" gelme ihtimali yüksek.) ( Tabi eğer çorbasını seviyosan :D )

20. okara

okara özgür

Hafta sonu Ayvalıkta olucam nereden balık çıkar, özellikle sarımsaklı tarafı olursa daha iyi olur,