Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. ssürmeli

ssürmeli Salim SÜRMELİ

Merhabalar .... Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.... Öncelikle rahatlıkla kullanabileceğim ve uzak mesafeye atabileceğim bir kamış hangi özelliklerde olmalı bilgi verebilirmisiniz

2. fechano

fechano Barış

Merhaba arkadaşlar. Bende yeniyim 40-80 gr. atarlı 2,70cm'lik yeni kamışım ve okuma av-45 yeni makinemle bodrum ve çevresinde avlanmak istiyorum.Tecrübe olarak biraz yetersizim ve tecrübeli arkadaşlardan bu çevrede nerede avlanabileceğim , bu mevsimde hangi balıkları ne tür yemlerle avlayabileceğim konusunda beni yönlendirmelerini rica ediyorum.Şimdiden çok teşekkürler..

3. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Evet İzmir Ürkmez, Gümüldür, Özdere de hareket başladı duyurulur.

4. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Bu mesajı biraz açalım gürcan ustam :) Nasıl gelelim,hangi balık,hangi yem,hangi takım vs. :)

Şu patlayan levrek çiftliği haberi doğrumu bu arada? Özdere levreğe doydu diye duydum kemeraltında? :)

5. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Faruk çiftlik Seferihisar da patladı tahmin edersinki o balığın ne kadarı balık ağlarından kurtulup buraya kadar gelir.Zaten gırgırlar havuzun patladığını duymuş çevirmeye başlamışlar zaten sonarlar çalışıyor.Anla işte ha bizim yakaladıklarımız da şansa körfeze girecekte bizi bulacak.

6. aokan

aokan Okan

Favori Kamış:
    Linafee oyster cast 4.5m
    Favori Makine:
    Okuma Boxter65
    En İyi Avı:
    Kaçan balık :)
    merhaba arkadaşlar. yeni bir olta takımı almayı planlıyordum. ama istanbuldan izmir e taşınmam gerekecek. (iş gereği) izmirde de kamış olarak surf tipi mi kullanılıyor? anladığım kadarıyla istavrit ile işleri pek olmuyor orada avlananların. izmir ve civarında avlanmak için kamış seçimi ne olmalıdır. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    teşekkürler.

7. yalı çapkını

yalı çapkını celal

ben neden göremiyorrum bu haritaları bilen varsa yardımcı olur musunuz ben daha yeni üye oldum.

8. gece_kahvesi

gece_kahvesi selo

arkadaşım önerini en yakın zamanda deniycem .çok tşk

9. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Dam Sumo Royal 240 Tele 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    63.700 gr Yayın - Hasanuğurlu
    surf işinizi görür, orası esas surf bölgesi uzak atış yemli sistem avcılık yaygın

10. astra

astra ömer

izmirli arkadaşlar organizasyon yokmu ? haber versenizde takılsak hep beraber

11. kayalarınefendisi

kayalarınefendisi selami kaya

merhaba arkadaşlar

selamunaleyküm değerli ustalar, bendeniz selami kaya sitenize yeni üye oldum yakın bir gelecekte bende ıldırılı olacağım, malum emeklilik, geriye ne kadar zaman kaldığı bilinmez, kalan günleride iyi değerlendirmek lazım diye düşünüyorum, benim tekirdağ yeniçiftlikte teknem vardı, her akşam çıkardık balığımıza, o tarafın sularını ve balıklarını iyi bilirim. fakat ege balıklarına ve denizine çok yabancıyım, umarım buradaki değerli üstatlardan ege denizi ve balıkları ile ilgili birşeyler öğrenebilirim, zamanı geldiğinde en azından biraz bilgiye sahip olurum. herkese selamlar saygılar ederim. hoşçakalın...

12. aokan

aokan Okan

Favori Kamış:
    Linafee oyster cast 4.5m
    Favori Makine:
    Okuma Boxter65
    En İyi Avı:
    Kaçan balık :)
    Bilgiler için teşekkürler.
    kamış ve makina bilgileri ismimin altında yazıyor.
    bu hafta sonu İzmirde işim var. cumartesi öğleden sonra ve pazar günü inciraltında takılmayı düşünüyorum. bu mevsimde hangi balığa ve hangi takımla atmak gerekir. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. hatta buluşabilirsek çok çok iyi olur.
    şimdiden teşekkürler.
    herkese rastgelsin.

13. volvotruk

volvotruk mustafa

Favori Kamış:
    sıradan piyasa malı ancak iyi bişey almak isterim
    Favori Makine:
    şimdilik yok
    En İyi Avı:
    o kadar iddalı bir balık avlamadım henüz
    slm arkadaşlar

bende yeni başladığım bu keyifli yolculuğa fakat affınıza sığınarak sormak istiyorum 2 ay evveline kadar tersane ve bostanlı arasında çipura ve lidaki çıkıyordu 2 aydır tık yok mevsimi mi kaçırdım yoksa daha zamanımı var beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden herkese bol balıklı günler dilerim rast gelsin inşallah....

14. redarq

redarq AHMET YILDIZ

Favori Kamış:
    4mt
    Favori Makine:
    shakespeare benimle yaşıt babadan yadigar
    En İyi Avı:
    çinekop 150 gram :)
    arkadaşlar 1 haftalığına didim akbük egidicem o bölgede bu mevsimde ne tutabilirim acaba ve negibi bi hazırlık yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

15. YENIKAPILI

YENIKAPILI Haluk GÜLÖREN

Favori Kamış:
    Daiwa ve Mitchell
    Favori Makine:
    Mitchell
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4,650 kg ( Fransada ) - Levrek 1,200 kg ( Ege )
    Evet İzmir Ürkmez, Gümüldür, Özdere de hareket başladı duyurulur.

Gürcan kardes senin kullandigin veya o civarda kullanilan takimlardan bahsedersen memnun olurum . Yola çikmadan hazirligimi rahat yapabilmek açisindan kismetse temmuz ayi baslarinda oralarda olurum . Yola cikmadan mesajima cevap alabilirsem memnun olurum .
    Ha birde unutmadan söyleyeyim her türlü organizasyon bana uyar .
    Bundan sonraki avlarinda sana rasgele..
    YENIKAPILI

16. memolizmir69

memolizmir69 Mehmet

Selam

Daha önce Çeşme Çiftlikköye gitmiştim yalnız oranın sahili biraz kayalık değilmi?

17. naku0632

naku0632 chris yannis

gökova da çapariyle avlanılabilirmi ? çapariye uygun balık varmı? teşekkürler

18. dqn

dqn doğan

Favori Kamış:
    olta
    geçen haftasonu akbükteytim...deniz fena dalga yaptı tadı yoktu kıyıdan..
    ne var derseniz denizde, çupra en başta..onun dışında mırmır, karagöz, mercan (ufak çıkıyor), kenarlarda kefal var...

çipra için yengeç önerilir ama ben bi tane bile vuruş alamadım doğru dürüst..onun dışında boru kurdunun seveni çok denizde:)

yer olarak, caprice otel civarı, limanın ucu ve eski balık çiftliklerinin olduğu yerler..

rastgelsin

19. efebolu

efebolu feza kurutlu

çanakkale ayvacık ilçesi gülpınar beldesi kumbağlar limanı asos babakale arasıdır lıman içinde bol miktarda levrek,kefal,sarpa,mırmır,karagöz çipra kanal kupesi cıkmaktadır.avlanma sardalya,ekmek,karides,teke,göz,mamun,sülünes ile yapılmaktadır.tekne ile cıkıldığında sinarit,kolyos,ıstavrıt,palamut,lambuka,mercan yakalanmaktadır.

20. efebolu

efebolu feza kurutlu

trakonya için

teknenizde mutlaka amonyak bulundurunuz eger bu yoksa kibritin ecza kısmını kullanabılırsınız bu gecici bir süre içindir.trakonya kumluk yerde olur en ıyı yontem papagan pense iletutup ıgneden kurtarmaktır.mumkunse o iğneyi feda edin tekneye almayın.bu balıgı martı ve kedi bile yemiyor.ölüsü bile çarpar dikkat.