Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. efebolu

efebolu feza kurutlu

ıyı bayramlar egede favori balık cupra avlanma yerınıze göre karagöz levrek kefal mırmır trakonya ıstavrıt kolyos ıncır zamanı sinarit alabilirsiniz bol şanslar

2. cimini

cimini .

bu konuya uzun zamandır bir şey yazılmamış. aralık ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde yeni foça civarı başta olmak üzere izmir civarında nerede avlanılabilir? nerede hangi tür balık çıkar ve hangi ekipmanla gitmek gerekir? günün hangi saatleri tercih edilmelidir? yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

3. engin-35-33

engin-35-33 Engin Güzelaraz

Favori Kamış:
    REMİXON TIGER 2.70 Metre, DİSCOVERY 3.00 Metre Surf Tipi
    Favori Makine:
    Kumyang Paragon, Eurofish Excel 50
    En İyi Avı:
    Levrek, 1.250 kilo
    Bende İzmir'de mera arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

4. drztolga

drztolga Tolga

Hepinize merhabalar arkadaşlar.Haftasonu için kıyıdan avlanmak istiyoruz demircili köyü ya da balıklıova civarında tavsiye edebileceğiniz yer var mı acaba ? şimdiden teşekkürler.

5. hanedan

hanedan aziz

En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    arkadaşlar ç.altında güzel taşlar var bildiğim...isteyen olursa koordinatları verebilirim...tabiki gps i olanlara

6. parsun

parsun MUHAMMED

USTA NERESİ BURALAR hihi ZAHMET OLMAZSA

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Aldın hemen kokuyu. GPS var galiba?:D

8. parsun

parsun MUHAMMED

iste çok gzl böylesi daha iyi emeğine sağlık usta böyle fotolarla google earttan yer belirtilirse yardınlaşma ve dayanışma daha iyi olur :D

9. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Balıklıovaya kadar gidiyorsanız bir 30 dk. daha gidin...Karaburun/karareis/ince burun mevkii bu aralar kıyıdan güzel iş yapıyor...Çipura,lidaki,karagöz,gopez çoğunlukta olmakla birlikte evelsi hafta yemli takımlarımıza ahtopot bile geldi :)
    Yem olarak mamun,sülünez yeterli..Rasgele...

10. berk_guren

berk_guren Berk

kusadası güzelçamlıda tekneyle biraz açılın boru kurdu dayanmıcak karagözlere :)) küçük yengeç bulursanız çipurada alırsınız.

11. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    bu eylül ayında izmir'in çandarlı ilçesine tatile gidicem 20 gun kadar. daha once ufak tefek yaptıysamda ciddi anlamda ılk kez denızde balık avı yapıcam.hatta takımları sımdıden hazırladım gaza geldıkce cıkarıp oynuyorum :) bızım sitenin sahili yosunlu. kefal zargana alınıyor ama ben cpra ve mırmır ıcın kumluk bı alan arıyorum. çandalı tarafarında avlanan arkadasların tavsıyesı olurmu acaba bana?

12. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bi dene

Çanakkale yolundan çandarlıya döndükten sonra çandarlıya gelmeden önce bir köprü var. O köprüye gelmeden yol ayrımından sola dön. Toprak yolu takip et. Sahile varacakasın, O sahilin en uç burun kısmanıdan çupra, mırmır alabilirsin. Gece daha verimli olabilir ama sivri sinekler hiç rahat bırakmıyor. Zargana nereden çıkıyor. Ben hiç tutmadım da bi denemek istiyorum. Bildiğin bir yer varsa yazarsan sevinirim.

13. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    dikili taraflarında da önerebileceğiniz ,bildiğiniz avlaklar varmı ?

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Özel bir avlağım yok

Lakin o civarda herkesin bildiği yerleri önerebilirim. Antur'un hemen önünden çupra ve mırmır alabilirsin akşam vakti. İskeleden kaya levreği, levrek, İskelenin dış tarafına olta atarsın karagöz yakalama şansın var. 2 yıl önce çok verimli yerlerdi . 600 - 700 gr karagözler çıkıyordu. Enson gittiğimde 700 -800 gr hayal kırıklığı yakalamıştım:p Neyse şansınıza kalmış artık. Ha bide zargana başladıysa iskeleden çok iyi zargana çıkar. Bol şans...

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Dikiliye gidecek arkadaşım

Poyraz şiddetli denizde çalkantı çoksa Polyak sitesinin önünden yemli yemsiz (at-çek) çok karizmatik levrekler alabilirsin. 2 kg'lık levrekler yakalamışlardı bizim takım geçen kasımda. Polyak sitesini kime sorsan tarif eder, yeterki hava uygun olsun. Hava yatıksa hiç gitme.;)

16. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    Volkan abi tarifin icin tesekkur ederim. sahildeki sitelerin iskelesinden olta atmistim zevk icin.yem kucuk kesilmis sulunezdi.yemi kaptirdigimi dusunup oltayi cekerken ignenin ucunda kalan kucucuk sulunez parcasina atlamisti zargana. sonra zargana takimiyla deneme yapmistim o zaman almistim 3-5 zargana.ama bu gecen sene eylul ayindaydi. bu seneki durumu bilmiyorum bayramdan once gidicem isallah

17. greenpiiz

greenpiiz ibrahim

Favori Kamış:
    Mitchell Premier
    Favori Makine:
    Okuma Marshall
    En İyi Avı:
    15.460KG Trança
    İzmir Gerence ' de bu aylarda gerçekten çok iri çupraların çekildiği çok bakir güzel bir kaç koy var kesinlikle tavsiye ederim . Kerteriz vermem mümkün değil zira arabanın bile zorla girdiği çok bakir yerler .

18. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Eski foçada avlanıp iyi yer bilen varmı (levrek ,çupra,mırmır,sübye,kalamar) için at-çek içinde akşamüstü avlanırken hem..

19. brave76

brave76 mert

Arkadaslar merhaba Ildır körfezinde kara ada önlerinde birçok balık yeri biliyorum ve avlanıyorum ama karaada arkasına hiç gitmedim burasıyla ilgili fikri veya tecrübesi olan varmı.Yardımcı olursanız sevinirim

20. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    Sayfa Sakinleri merhaba, sizlerden ricam tayinim bugün İtibariyle İzmire çıktı. Hangi ilçelerini tavsiye edersiniz Şehir gürültüsünden uzak balığa gidebilceğim, sosyal kültürel çevresi olan sıkılmıyacğımız bir ilçe... Seferihisar dikkatimi çekti ama görüşlerinizi almak istiyorum....