Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Rastgelecek

Arkadasim Davutlara gittikten sonra Guzelcamliya kadar devam et,milli park kapisinda 300m Jandarma kampinin bitisiginden suya gir saat 2 yönunde 150m yuz orda kayayi göreceksin 10-12m sudan sinaritler orada eger zipkin diyorsan,oltaysa Guzelcamli limana git uzerinde Fatih yazan tekneyi bul,Veli Reisi bul benle irtibat kur git onla gidebildigin kadar baliga,ama zipkinsa sakin sakin Kamptan iceri girme ve Guzelcamli liman icinde deneme cok cok problem olur.Gece sakin deneme,Kusadasi ilce jandarma komutani binbasi(Turkiye"de 9ilcede binbasi var)cok sportmen cok buyuk zipkin avcisidir,sportmenlik disina cikarsan hic hic affetmez,rastgelsin sana hepimize

2. Gökten

Gökten

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,parakete,ağ(parekete ve ağ deniz için)
    En İyi Avı:
    turna
    Dalyan'ı tavsiye ederim.Özellikle gece avı için elverişli bir yer.

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Izmir civarinda Organizasyon.

Sevgili site ahalisi, 14 Agustos itibari ile Izmir civarinda olucam artik. O tarihten sonra bir av organizasyonu düzenlemek arzusundayim.Geceleme yapabilirsek daha iyi olur tabiki. Amac hem site ahalisi ile tanismak yeni dostluklar kurmak hemde biraz macera yasamak, Sizlerden ricam, eger katilmak istiyorsaniz elbette, fikirlerinizi almak bir organizasyon tarihi belirlemek. Ister kiyidan istersenizde tekne ile farketmez.Bana soracak olursaniz ben ilk kez gelicegim icin tamami ile cogunluga uyarim. Evet arkadaslar yapalim söyle iyi bir organizasyon ne dersiniz? :confused:

4. Sevgili ERCAN sen sağ salim bi gel, muhakkak bir organize yapar bizim çocuklar hiç merak etme kardeşim.

5. sevgili ercan göcer tabikide bir organizasyon yaparız konu bir şekillenmeye başlasın duruma göre bir çözüm bıuluruz... yer mekan olarak ? sorun deil : )
    sen ilk oncelikle bir gelde : )

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Tesekkür ederim, eger bindigim Gemi batmazsa :) 14 nde ordayim, Keza batacak olursa, bir kac gün gecikme ilede olsa yüzerek gelirim :) evet 14 den sonra yer ve tarih benim icin fark etmiyor o size kalmis ben yer konusunda fikir beyan edemem, bildigim hic bir yer yok. Cogunluk ne isterse o olucak.

7. serkanderya

serkanderya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1363 kg çupra
    Çandarli

arkadaşlar hafta sonu çandarlıya gideceğim sizden ricam burayı bilen arkadaşlar varsa giderken ne tür yem götürmem gerek ve neresinde avlanmamak gerekiyor. yardımlarınız için teşekkürler

8. AKIN74

AKIN74

Serkan Çandarlıda nereye gideceğinde çok önemli ama fix olan boru kurdu ve iri mamun almanı tavsiye ederim, eğer çandarlıya yabancı isen denizköyde şansını denemeni tavsiye ederim.
    Bol şanslar...

9. serkanderya

serkanderya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1363 kg çupra
    abi çandarlıda kale arkası diye bi yer var oraya gideceğim ilgine tşk.

10. AKIN74

AKIN74

Serkan gerçi çandarlıyı biliyorsundur ama kale arkasında ki limana gideceksen liman dışından atma oldukça kayalık ve takımlarını kaybedebilirsin ben kaybetmiştim, liman içinden şansını denemeni tavsiye ederim, özellikle kurşunsuz bedene 2li 3 numara iğne ile Mustad 1523D beyaz çapraz olursa iyi olur, mamun takarak levrek şansını deneyebilirsin.
    Kısmetin iri olsun.:)

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bizim organizasyon kim vurduya gitmesin arada :)

12. zaman bir gelsin orası sorun deil : )

13. Sevgili ERCAN 14.Ağustosta TÜRKİYE'de olacağını belirtiyorsun ve yeni bir organizasyona da imza atmak istiyorsun. İzin süren nekadar TÜRKİYE'de kaç gün kalacaksın bunları belirtirmisin.

14. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Izin sürem 3 hafta kadar yani 6 eylül günü Cesmeden gemiye binmis olucam, 6 eylüle kadar ne yaptiysam o yanima kar kalicak :D Bu süreye birden fazla organizasyon sigdirabilirsem ne mutlu bana. Sirf zamanimin büyük kismini avda gecirmek icin, tatil mekani olarakta cesme ve marmaris taraflarini sectim. Ulasim sorunum yok, aracim var.

15. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    :mad: KARDEŞİM DAHA İKİ GÜN ÖNCE ALAÇATIDAYDIM CANLI YOK CANLI.AMA DALYAN OLABİLİR.RAST GELSİN

16. ARES

ARES

Favori Kamış:
    Big bull marka platin kamış ve diamond makine
    En İyi Avı:
    bir lüfer ortalama 1 kg gibiydi
    merhaba

Akın görüşmeyeli nasılsın. Geçen hafta bende Yeni Şakrandaydım inan öğle bir balık varki. hayran kaldım eğel bir zıpkın alsaydım yanıma baya iyi bir iş çıkara bilirdim. Bu arada Çandarlı çok güzel bir yer. Orda yaşamak isterdim doğrusu

17. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    Izmir Urkmez

merhaba arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ve harika buldum aradığım bir çok şeyi sitenizde buldum ve sizlerin sohbeti cok hosuma gitti burda kalıcı olacağıma inanıyorum balık tutkusu 4 ay once başladı ve bir turlu vazgecemıyorum harıka birşey daha once neden başlamadım dıye uzuldum 4 ay boyunca tatlı suda alabalık avcılığı yaptım fena değildim başarılı buldum kendimi izmir ürkmeze gidecem bır hafta sonra ordan arkadaş varsa bana ordaki durum hakkında ve balıkları hakkında bilgi verecek olan varmı nerden avlıyabilirim diye
    ARTIK TEK VE BUYUK AŞKIM SENSİN DENİZ ve BALIK

18. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    merhabalar barıs bey ben daha önceki senelerde ürkmezde kaldığım zamanlar ipek kumun yanındaki yarım adanın kenarından cok guzel kefaller aldım aynı zamanda sarpa ve gopez bile geldi ama gece avcılıgı konusunda cok fazla mıngri oldugu için fazla avlanmadım halende varmıs orada yazlıgı olan arkdaslarım oyle soyluyor ama tekne ile cıkarsanız gusel balıklar yakalayabilirsiniz gusel kalamar oldugunu duydum, gunduz gun dogarken yengecle 3-5 olta bırakma yaparsanız kumluk alan oldugu için çipra yakalama sansınız yuksek, birde ürkmeze yakın bir baraj var tatlı su avcılıgı yapılıyor ama neler cıkıyor ve ne tur yemlerle avlıyorlar bilgim yok daha dogrusu tatlı su avcılğına biraz uzağım :) bilen arkdaslar yardımcı olacaktır selamlar

Son düzenleme: 26 Temmuz 2006
  19. acemi balıkçı

acemi balıkçı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yılan balığı :boy60cm
    barış arkadaşım siteye epeydir göz atamıyordum.yazını yeni okudum eğer daha gitmediysen yer hakkın da bende biraz bilgi verebilirim.mutlu arkadaşımın dediği ipek kum yanaındaki kayalar da avlanacaksan yanına bolca takım almanı öneririm.çok takılıyor genelde kefal çıkıyor.ben derimki orda avlanacaksan jandarma karakolunun önündeki sahilden at aksam üzeri mırmır yapıyor.sabaha karşı lidaki yaptığını söylemişlerdi gene aynı sahilin diğer ucunda liman var su işleririnin yanı oradan teknede kiralaya bilirsintekneyle çıkarsan mırmır, kopez,mercan,cipura,çekebilirsin istersen kayaların üstündende atabilirsin attığın yer kumluk takılma riski yok gece çok iri mırmır yapıyor tekneden atmıyacaksan buradan at tavsiye ederim burada yem bulmak zor bir iki yerde var onların da içinde az var ve yemler çok kötü durumda geneldede sülünez var boru kurdu bulursan şanslısın o yüzden gelirken temin edersen iyi olur.boru kurdu kullanmanı tavsiye ederim.umarım bu bilgiler işine yarar.ben daha dün geldim ürkmezden yazını daha önce okusaydım belkide görüşe bilirdik.bol şanslar sana rast gele

20. CESTAPO

CESTAPO

Burhaniye-Ören

arkadaşlar bu taraflardan iri balık çıkaran varmı yaa ben senelerdir burda tutuyorum ama en buyuk tuttuum balık kefal oldu :) eer varsa sağlam balık çıkarıorum dien benle paylaşırsa neler yaptıını nerede ava çıktıını çok sevinirim..teşekkurler..