Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. Oldu....
    Ben zaten balığa gidemiyorum diye kuduruyorum...:D :D

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Bende gidemiyorum. Masallah muson yagmurlari gibi devam ediyor.
    :mad:

3. çeşmeli

çeşmeli Süleyman

Favori Kamış:
    dip oltası,sırti
    En İyi Avı:
    sinarit 11 kg,akya 32 kg
    karaburun,küçükbahçe köyü

sevgili dostlar,3 yıldır çok güzel avlar yaptığım bir yerdir.karagöz,mırmır,sargoz,geçit çuprası avlanabilir.canlı cemle levrek yakalıyabilirsiniz.civarında keşfedilmemiş bir çok avlak mevcuttur.
    ulaşımı soracak olursanız balıklıovadan karareis yönüne sapın karareis çiftliklerini(balık) geçtikten sonra karareis yazlık siteleri gelir,onlarıda geçin.yaklaşık 20 dakika sonra küçükbahçe köyündesiniz,köyün içinden geçerek sahile inersiniz.
    dostlar yol çok virajlıdır dikkatli olun.herkese rast gelsin

4. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    Çeşmeden hangi balıklar çıkar?

arkadaşlar cumartesi günü (inş.) SEFERİHİSAR'a(DEĞİŞTİ) gidiyoruz. orada balık tutmak istiyorum ama orda ne balığı çıkar? oltamın nasıl olması lazım? orda yemci varmı? cevap veren arkadaşlar olursa sevinirim.

Son düzenleme: 4 Ekim 2006
  5. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Aramıza hoşgeldiniz.İlk önce sizi tanırsak ve imza ayarlarınızı yaparsanız Çeşme'den her türlü balık çıkar :D Önemli olan Çeşme'nin neresinde avlanacağınız.

Son düzenleme: 4 Ekim 2006
  6. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    imza ayarlarımı yaptım. bu arada çeşme iptal oldu seferihisardan ne çıkar? :D:D

7. Menü bayağı kabarık...
    Sen sor biz söyleyelim nedersin...
    Nasıl olsa hangi takım diyede soracaksın onun için bence sen yapılacak organizeye katıl uygulamalı eğitimden yararlan..

8. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    büyük olarak ne balıklar çıkar diye sorsam? mesela çupra , levrek , eşkina vs...

9. başka ne istersin...
    Zaten saymışsınız biraz daha üstelesem köpekbalığı,yunus, hatta balina nasıl tutulacak diyeceksiniz.

Siz bunları bir kenarı bırakında organizeye gelmek isterseniz konuya kaydınızı yaparmısınız.

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Kuzu çıkar kuzu sende takıl kuzu kervanına ona göre kamış çıkrık misina düzenerek kur zaten zamanın çok olacak 3-4 yıl hiç şu kamışı alayım bu makineyi alayım demezsin :D:D:D:D Hangi çeşit balık çıksın derdin de olmaz :D:D

11. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    kuzu takımı nasıl oluyo :D

12. AKIN74

AKIN74

:D :D :D He He He....

13. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tecrübelerimize dayanarak konusuyorum haftada bir tane iri Cipura cikiyor :D

Oda artik kime denk gelirse :)

14. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    Geçen kış çeşmede cok avlandım aslına bakarsan tekne olmadan çeşmeden gecen sene balık cıkarabilen birilerine rastlamadım kışın ortalama 3.5-4 ayımı çeşmede gecirdim sadece her akşam dalyanköy heykelin önünden kucuk bir ekibimiz vardı her gece ortalama 1-2 kilo kalamar alıyordun kıyıdan ancak balık namına gecen sene bir şeye rastlamadım denedigim hatta her gün denedigim bölgeler alaçatı - dalyanköy - altınyunus - mersinli koyu vs tarafları idi bu bölgeler tekne olmadıkca kıyıdan kesinlikle cok zayıftı bol yılan balıgı avını saymazsak

Ama sagdan soldan duyduklarıma göre ıldırıda Pınarın Selçuk Yaşar balık ciftliginin civarından cipura alındıgını duyuyordum ama bu berektiz av günlerinden sonra oralarada gitmedim

Gecen sene aldıgım bir 3.5 metrelik fiber tekneyle ki şu an oranın durumunu bilmiorum bu yeni liman calısması vs sonrasında ne oldu alacatı limanından her gün silikon sırtı ile 1 er 1.5 ar kiloluk levrek aldım liman ve limanın agzından orası enteresan bir levrek yatagı zaten su yeterince şeffaf iken levrekleri suyun altından rahatlıkla izleyebiliyorsunuz

Limanın gerisinde ( alacatı ) bataklık ve sıg bir yer vardır o bölgedende şayet ilgini cekerse kıbrısla epey kefal alabilirsin zaten orası bir nevi kefal cenneti

Aslında yukarıda hic balık alamadık derken bir konuyu atladım sanırım oda kucuk bi detay :=) altınyunus tarafında Ege Çeşme sitesinin iskelesinden ki eskiden oralar cidden cok iyi balık yapardı 1 tane 800 gram civarıında cipura aldım benden öncede aynı gün sabah bir yaşlı abim yine o agırlıkta bir cipura almıştı

Şayet tekne bulma imkanın varsada dalyanköy acıkları + alacatı seaside caprazında cok guzel avlaklar bulman mümkündür

Yine dalyanköyde limanın bir arka koyunda ki şu an koyun adı tam olarak aklıma gelmiyor bizden ayrı avlanan çeşmeli bir grup arkadaşın o koydan ( cok sessiz ve kayalık bir koydur ) cipura aldıklarını duydum ama gözümle görmüş degiilim :)

Ama dedigim gibi tam dalyan limanının sonunda restaurantların bittigi yerde heykelin altından bu mevsimde ki başlamıştır diye tahmin ediyorum aslında bi 15 gün daha beklemek idealdir senelerdir cok iyi kalamar alınmaktadır tavsiye ederim

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  15. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
  16. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Sende mi Hocam :D:D:D:D

17. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

18. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    İzmir Kokar Koyu

Bu gün eşimle beraber doğa gezintisi yapmak amacıyla İzmir Çeşme yolu üzerindeki Zeytinler köyünden dağlara doğru toprak yola saptık. Uzun bir yolculuktan sonra Orman Bakım Ekiplerinle karşılaştık ve yolun nereye doğru gittiğini sorduk. Ekiptekiler yolun Kokar Koyuna gittiğini söyledi. Çok şaşırdım. Kokar koyuyla ilgili bir kaç hikaye dinlemiştim. Google Earth'ten de hayranlıkla incelediğim bir koydu Kokar Koyu. İzmir ve yakınında oturan ve aracına güvenen arkadaşlara Kokar Koyunu görmeleri gerektiğini söylüyorum. Tam bir Doğa harikası bir koy.
    Ancak Kokar Koyuna ulaştığımda gördüklerim karşısında çok üzüldüm. Güzelim Koyun en iç noktasına kadar. Balık çiftlikleri ile istila edilmiş.
    Tekrar ediyorum arkadaşlar. İzmir'de eşi benzeri olmayan bir doğa güzelliğine sahip bir koy. Ancak Çiftlikler koyu bitirmiş. Sanki tüm doğası ile tüm çevresi ile onlara aitmiş gibi heryeri istila etmişler.
    Kokar Koyundan çekebildiğim birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum.

19. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Balık Avı sahası olarak bence çok güzel biryerdir. Buradan avlanan arkadaşlar var mı acaba?

20. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Kokar Koyu

Ah Nail ah.. Yaralarımı depreştirdin. Sen bu koyu bir de 70 li yıllarda görecektin. Sığacık'tan buraya tekne ile gelir Mercan avlardık. Yamaçlar suya öyle dik iner ki... Demir atmaz çapayı kıyıya takardık. Biraz kalama verir açılırdık. Teknenin başındaki 20 metrede avlanırken kıç taraftaki 50 m de avlanırdı.:D Rivayete göre 2 nc. Dünya Savaşı'nda burada yaralı bir Alman denizaltısı kimseye görünmeden aylarca saklanmış koyun yamacında. Gerçekten çok güzel bir yerdir. Ama çektiğin fotoları görünce inan ben de çok üzüldüm bir doğa sever olarak.
    Maalesef zor bir durum. Balık çiftlikleri..Aşağısı sakal, yukarısı bıyık durumu..
    Bir başka zaman bu konuya değiniriz.
    Evet..Kokar çok güzel bir yer.. Haklısın..
    Kal sağlıcakla..