Eğirdir Gölü Tecrubesi Olan varmı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında N@mık tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Bende Tam Bu Konuya Odaklanmıştım SUDAK...

Antalyadan Eğirdir gölüne gitmeyi düşünüyoruz. bu balıkta bildiğim kadarıyla zaten bir orda yaşıyor. Gene bildiğim; gölde sazan ve eğirdir balığı olan diğer bir balık daha yaşıyor, tabi biz gidene kadar sudak onları da yememiş olursa...

Konu canlı balık bulmaya kalıyor gölde başka balık kalmamış kefal falan olsa iyi, yakalarız ama sazan yavrusu yemlik olarak tutmakta kefal kadar kolay değil.

*Sudak rapalaya verimli olumu ? Ne tür bir rapala veya kaşık kullanayım ? Avlanma vakitleri levrekle aynı mıdır?

*Kayıkçılarla anlaşıp sırtı mı çekelim ?

*Kıyıdan solucan veya ölü balıkla sonuç alabilirmiyim ? Gölün hangi tarafını deneyeyim ?

*Canlı balık için gölde serpme atanlar varmıdır onların peşinde mi dolaşayım ?

*Keyfime bakıp, dönüşte balıkhaneyemi uğrayalım ?

Bu göl hakkında bilgisi olanlara, paylaşımları için şimdiden teşekkürler..

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Selamlar bu balığın avcılığı hakkında pek fazla bilgim yok ama sadece Eğirdir gölü'nde yaşıyor değil..Türkiye'nin iç sularında bir sazan turna kadar olmasa da yaygın bir tür..Rapala ile iyi sonuçlar alabilirsiniz resimlere bakın:)

http://www.amator-balikcilik.com/forum/viewtopic.php?t=1721&highlight=sudak

http://www.amator-balikcilik.com/forum/viewtopic.php?t=642&highlight=sudak

Eğer kıyıdan avlanıcaksanız ki eğer bulabilirseniz kayık daha iyi olur bir iki olta canlı ya da ölü yemle atın bir oltayla da rapala ile at-çek yapın derim..Rastgele umarım iyi bir av olur..

3. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Merhaba abi,
    Ben Ispartalıyım, Ispartada yaşıyorum.. Sudak avını çok bilmem fakat Eğirdir'de sudak ve sazan çok çıkıyor. Kefal fln heves etme, yok..
    Benim sana tavsiyem oradaki kayıkçılarla anlaş, yoksa zor olabilir. Yem olarak tabi onlar en iyisini bilirler ama balık, solucan ve mısır dene (sazan için)..
    Dediğim gibi kayıkçılarla anlaşman en iyisi..
    Rasgele

4. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    1 kiloluk aynalı sazan ve 1 kg 900 gr lık alabalık
    Merhaba bende ıspartalıyım
    eğirdirde hiç sudak avlamadım ama avlayan tanıdığım bir abi var.Kıyıdan özellikle dik sarp kayalıkların ordan at çek ile avlanıyor.Yem olarak ölü balık , misina olarak o.35 , kurşun 10-30 gr kıstırma,kanca uzunpala krom çelik orta boy birde fırdöndü.Bedenle fırdöndü sonrası aynı olacak çünkü avladığımız balık dişli ve çok vahşi olduğu için.İlk olarak bedene kurşun takılır sabitlenir 10 cm aşağıya fırdöndü takılır fırdöndü ile kanca arası 30 cm olarak ayarlanır ve takılır
    olta tamamlanmış olur.Yem hazırlanışı: ölü balıktan yaprak yemler çıkarılır ve tuzlanır yemin daha dayanıklı olması ve gün içinde kendini salmaması lazım .Yem kancaya 3 defa geçirilir ilk geçirme derili yerden olmalı.At çekte cırcırlı kamış kullanır ve teknede olursanız daha rahat ve verimli av olur.Fazla umutlu olmayın ama geçen seferde söylediğim gibi o abi geçen seneyi tek sudakla kapamış siz yinede sudak avlayamazsanız altarnatif olarak sazan,kadife ve gümüş avlayabilirsiniz hepsi etçildir ama geldiğinizde oradaki balıkçılardan bilgi alırsanız iyi olur eliniz boş dönmezsiniz.İşallah yararlı olmuşumdur şimdiden rastgele

5. bigbaro

bigbaro

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    pullu5 .500(görülen balık) 0.28 lik misina
    arkadaşlar sudak filan yok sakın gelmeyin.issrail sazanı
    orda ...malum ileri derecede var. temmuz 30 d
    ordaydım bakıl damında balıkçılarla yarım saat konuştum israil sazanı
    satıyorlar.sazanı, oranın çok değismiş aşırı siyah olmuş acaba diyorum israsil sazanı ile melez bir cins oleşmuş olabilrmi hürmetller sunrım

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Sevgili arkadasim, Sudak hakkinda bir cok yazi var, kendimde bildigim tüm yöntemleri yazmistim Sudak hakkinda. Illede canli yemde sart degil, ölüsüde iyi is yapar. Eger sudak varsa tabiki. Ayrica en iyi av yaptigi saatler sabahin ilk ve aksam üstü saatleridir. Sirti ve rapalada is yapar. AmA Yapmiyorsa birde dip oltasi dene, özellikle derin kisimlari secmeni öneririm.Dibi taslik yada cakilli olmasi tercih sebebidir. Ögle sicaklarinda sudak avliycam dersen sansina kalmis derim :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.