Eğrekkaya Yi Iyi Bilen Arkadaşlarim Yardimci Olur Musunuz?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında FİAMMA tarafından paylaşıldı.

1. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    hafta sonu eğrekkaya barajına ilk defa gittim.konaklamayı düşündüğümüz bölgede iki balıkçı abimiz cuma gününden beri avlandıklarını çıkan balıkların çok küçük olduğunu söylediler.tutulan levrekleri gördüm hakikaten avuç büyüklüğünü geçmeyen balıklardı.10 senedir aynı yerde aynı bölgede avlandıklarını ve 10 senedir balıkların bu boyda çıktığını ifade ettiler.biz gece konaklamayı düşünüyorduk fakat balığın gece kesinlikle oltaya vurmayacağını söyleyip hevesimizi kırdılar...küçük balık ve gece oltaya balık vurmayacağı uyarısıyla pılımızı pırtımızı toplayıp avlak değiştirdik...

size sormak istediklerim;
    1-eğrekkaya da gerçekten normal boyda balık tutmak mümkün değil midir?
    2-gece balığın oltaya kesinlikle vurmayacağı doğru mudur?
    3-canlı gümüş ile levrek tutmak mümkünmüdür o bölgede?

eğrekkaya deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkürler...

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    önce selam canlı ğümüşle levrek tutman mümkündür sistem şöyle şamandıranın derinliğini en az 6/7 metre ver ve açığa fırlat levreğin büyüğü açıkta ve tek ğezer en az kiloluk çıkıyor benim arkadaşlar 2 kiloluk aldılar ama botla açıktan aldılarrast gele

3. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    oğuz abi gerçi tanışmıyoruz ama eğer uygun görürsen eğrekkaya ya beraberce bir organizasyon yapıp gidelim mi ne dersin?eğrekka ya ya niyetin olursa seninle avlanmak isterim.tanışmış oluruz.

4. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    bence mahsuru yok neden olmasın levrek ğece ğerçekten çıkmaz en ğüzel avı sabah 5 ten 10 kadar verir akşamda 6 da başlar hava kararana kadar yani öğlen boş kalırsın

5. kykh

kykh

s.a.

Oğuz abi merehaba şu eğrek kayaya bende niyetlendim haftaya giderim inşallah ama bana bi yerini ve tavsiye edeceğin bölgesi varsa çok mutlu olrum

6. kykh

kykh

s.a.

Oğuz abi merehaba şu eğrek kayaya bende niyetlendim haftaya giderim inşallah ama bana bi yerini ve tavsiye edeceğin bölgesi varsa çok mutlu olrum

7. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    selam meriç k. hamamı 8 km ğeç sağa çerkeş yoluna ğir benzinlik solunda kalacak 100 metre sonra oğlakçıyolu var sağ tarafta o yol seni eğrekkayaya ğötürür birde k. hamamı 2 km ğeç karayollarına ğiden köprüyü ğörürsün içeri ğir barajın savağını ğene ğörürsün levrek barajın her yerini sarmış durumda küçük sasiylebile yakalarsın

8. kykh

kykh

Hay Allah razı olsun senden abi çok teşekkür ederim.

9. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan

abi nasıl yapalım organizasyonu haftaya ayarlayalım mı?cumartesi öğleden sonra pazar geceye kadar uygunum ben.bu msn adresim odevran@hotmail.com.eklersen buradan detayları konuşabiliriz.

10. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşım net cevap vermem için erken ç.tesi öğlen haberleşiriz olabilir

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Birincisi Levrek karanliktada güzel is yapar, ama en uygun zamani sabahin erken saatleridir. Ikincisi levrek büyümüyor diye bir sey söz konusu olmaz!! Tabii cinsini yazmamissin Sudak mi Yoksa Digerimi? Ama Sudak ise 1 metreyi rahatlikla gecen boylara ulasabilir, digeri Tatli su levregi yani.Oda 3 kiloya kadar rahatlikla ulasabiliyor, sanirim sizi bölgeden göndermek icin böyle bir sey söylemisler. Ayrica levrek icin en cok kullandigimiz yöntem özellikle su derin ise Dip atmandir, 50, 60 gram kursunla ve 70 ,80 cm köstek, bence is yapicaktir, Iri levrek dipte ve taslik ve cakilli alanda dolasmayi sever.

12. muratyılmaz

muratyılmaz

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 13 KİLO KURTBOĞAZI
    ya arkadaşlar o kadar küçük tatlı su levreği var ki büyüğün yeme bakmasına fırsat vermiyo eğrekkayada biz nasılsa şans eseri bi tane 4 kiloluk yayın aldık çeşmenin bulunduğu koydan 6 numara iğneli dip oltası ve solucana takıldı hepimiz hayret ettik

13. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    kardeş rica etsem bana levrek dip takımıyla ilgili daha detaylı bilgi verebilir misin elinde resim döküman vs.. var mı?birde buradaki levrek cinsi (pearch)denilen tür.dip oltasına canlı balık taktık diyelim.uzağa fırlatıcaz ve balığın suya düşüşü sert olucak...yemin canlı kalabilmesi için ne önerirsin?sonuçta savurma tipi olta atıcaz bırakmalarda böyle sorunlar yok tabi...

14. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    orada yayında mı var?neler duyuyorum!!!keşke oralarda kalsaymışız:))))

15. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Tabiki arkadasim, biraz beklersen bir foto ekliycem, o sana biraz fikir verir...

16. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Anladim (pearch) yani tatli su levregidir. Bu tür cok fazla büyümez, 2,5 3 kilo civarindadir. Bunun en iyi avlanma yöntemi kücük canli baligi agzindan yada sirtindan takmaktir. Ama biz burda bunu avlamamiyoruz. Zira avciligi pek zevk vermiyor :) Biz Uzun levrek tabir edilen Sudak avliyoruz.
    Takim asagida var. canli yem kullanmadigimiz icin, igneyi cuvaldiza benzer bir ignemiz var. O igne ile köstek kismini bir kac yerinden baligin icinden gecirmek yöntemi ile avlaniyoruz. Ama Sudak icin illede canli yem kullanirim dersen agzindan yada kuyruk kismandan takarsan yasama süresi o denli uzun olur.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2006
  17. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    arkadaşım çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ancak bir sorum daha olacak.canlı yem olarak gümüşü tekli iğneye mi bağlamam gerekir yoksa 3 lü iğneleri mi kullanayım ayrıca dibi taşlık olan yerlerde takılma ihtimaline karşı dip oltalarına ne gibi önlemler alabilirim.

18. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    sevğilimurat eğrek kayada yayın olduğunu ilk defa duydum bu haber sevindirici bir haber

19. turna

turna

Arkadaşlar bir yanlışlık olmasın EĞREKKAYA DA yayın yoktur.karabalık olmasın.burada kefal-levrek-turna vardır.

20. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sevgili arkadasim, tekli kancaya takman daha iyi Levrek icin idealdir. Taslik alan eger gercekten takilma imkani var ise. Bizim kullandigimiz bir metod var ama orda bulabilirmisin o malzemeyi bilmiyorum. Kancanin misina ile birlestigi yere kücücük yumusak samandiralar var kaldirma kuvveti oldukca yüksektir. iki tane takarsan onlardan. Baligi yerden biraz yukarda tutacaktir. Av bayilerinde olmasi gerekir.