Ekim 2006 söke-menderes(kafa)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Eczacı tarafından paylaşıldı.

1. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar geçen EKİM ayında sökede menderes nehrinin denizle buluştuğu yere yakın olarak avlandığımız yerde emektar 6600 telefonla çektiğim resimleri paylaşmak istedim sizlerle sabah saatlarinde avlanıp öğlene doğru dönmüştük sanırım 1 ay sonra tekrar aynı yerlere gideriz,şu aralar geden arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre su çok kötüymüş sıkılan zeytinlerin suları menderese verildiğinden hem koku varmış hemde balık yokmuş

Bu arada Can ve Namık sakın balıklar küçük demeyin :D :D benim boyum uzun balıklar elimde küçük kalıyor,sigara paketi ile beraber resim çekmek aklıma gelmemişdi o aralar:D

2. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    paylaşımın için tşkler arkadaşım

3. Yarın BDK toplantısında görüşülecektir durumun:cool: :D

Şansın daim olsun Mehmet Abi,yaz raporlarını bekliyorum senden haberin ola;) :)

Havalar düzelsin ,bi hafta sonu yanındayım;)

4. maner

maner

Favori Kamış:
    banax st4000.3 m 3.5 m,shimano alivo6000
    En İyi Avı:
    levrek 4.560 gr
    .

orada avlanmaya gitmiştim yaz vakti 4-5 sene oldu avlağın acemisiyiz sinekleri hiç unutamam delik deşik olmuştum

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    biz birkeresinde geceden gitmiştik:D asıl sineği gece görmelisiniz,gündüzün kavurucu sıcağında sivriler dahi gezmiyor ama gece avında birde kafa lambanız varsa benim gibi direk ışığa geliyor ve sabah kafanız davul gibi şişiyor:D :D

6. simendifer

simendifer Sennur

BDK ne yahu ? Balık didikleme kurulu mu ? :D Bir ara yazmıştınız bir yerlerde ama yaşlılık işte unuttum :eek:

7. :cool: Gizlidir söylenmez:cool:

8. simendifer

simendifer Sennur

"Siz kardeşsiniz, evlenemezsiniz" gibi birşey oldu bu :D:D

9. ORH@N

ORH@N

Favori Kamış:
    Ocean Surf 3.6 kamış, Sea Master LT6000 makina, malzemeler vs vs:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer:D
    :D :D :D :D :D :D Sabah sabah güldürdün beni Sennur

10. Mehmet kardeşim bir de balıkların markasını anlayabilsem.. belki bir yorum yapma şansım olacak.. hiç şans tanımamışsın..
    orada palaz bir levrek görüyorum birde dil balığı gibi bişi..bir de zargana olabilir mi??:)

11. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta

Bülent abi ,resimler çok kötü çıkmış farkındayım bende,o zargana değil abi yılan balığı sabah tüm oltalarımızı karıştırmıştı deli gibi bir balık :D solucanı komple kapıyor kafasını kesmeden iğnede zor çıkıyor,diğerleride dil balığı ile levrek,ama üçününde tavasını yaptık harikaydı hele dil balığı çok lezzetli ama yılan biraz küçüktü az irisi çıksaydı mangalı yakardım tavada biraz yağlı oluyor.

12. yılan balığı çok takıldı tatlısu oltama bilirim.. hele ağzından bir sıvı salgılar tüm oltayı dolaştırır.. zaten yılan balığının çıktığı avlağı değiştirmek lazım..irilerinin derisi yüzülüp, 1 gün soğanda bekletirsen güzel şiş oluyor yağ falan kalmıyor:)

13. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    iri olmasada yemek için mutlaka derisinin yüzülmesi gerekiyor,biraz sert derisi var iyi pişmesi açısından deriyi yüzüyoruz ama tadı çok güzeldir hele mangalda şiş olarak yapılırsa bir porsyon+1 küçük tekir :D :D

14. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    paylasım için tesekkürler sigara paketine gerek yok böyle daha güzel görünüyolar.:D:D

15. AKIN74

AKIN74

Güzel bir gün yaşamışsınız, önümüzdeki günlerde daha güzel avlar yapmanızı temenni ederim, tebrikler...:)

16. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta

:D :D :D Evet o tuttuğumuz çöp şişlikti ,irileri de oluyor o bölgede ama gece avlanmak lazım evden izin kağıdı alabilirsek nisan ayında bir gece gidicez bakalım:)