ekmek ile lagos avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında elmexicano tarafından paylaşıldı.

1. elmexicano

elmexicano ahmet can berkyürek

En İyi Avı:
    7 kg GT
    ekmek ile lagos avı

böyle şey mi olur demeyin, oluyor vallahi. ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. yıl 2001, ağustos. iskenderunun en sıcak, en nemli günleridir. kurbağalar bile vıraklamaz olur o havada. ama deniz bir başkadır. yine böyle bir günde sabah saat 4 te kalktım. bütün eşyarımı hazırladım. oltalar, yemler, yiyecekler. atladım bsiklete, doğru sultanköy sitesinin önündeki kayalıklara. insanların çok olduğu, sabah 9 dan sonra adım atacak yerinizin oladıgı bi yerdir. neyse, ben vardım. güneş doğmak üzere. su bulanık. acaib yüksek de. bi de ilginçtir su sıcak. normalden fazla yani. elimdeki iki el oltasına sardalya takıp 2 metre ileriye kurşunsuz attım. daha ilerde balık olmuyo. çok yakına geliyorlar. bi de elimde 15 li kefal oltası vardı. burada sarma derler. o da 0.5 mm lik en basit misinalardan birine bağlıydı. fırdöndünün ucundada 5o lık bir kursun vardı. biraz sallayıp 30 metre kadar iler attım. bi süre bekledikten sonra kursunsuz attıgım oltlardan brine levrek geldi. ole pek de buyuk sayılmaz. 200 gr ancak var. ondan sonra tık yok. boyle bir saat kadar surdu. daha sonra gozume kefal oltasının yonunun değiştiği ilişti. kontrol edeyim derken, birden gerildi. sanki kayaya takılmıştı. gergin şekilde 2 dakika kadar bekledikten sonra asılmaya başladı. kefal olmadığı çok belliydi. misinayı koparmaması için dua bile etmiştim. zar zor kıyıya kadar getirdim. ve gözlerime inanamadım. kocaman bir lagos. en az 2 kilo var. kayaların üzerine geçip balığı solungaçlarından tuttum. o sırada çırpındı ve yarısı suda yarısı kayanın üzerinde kalacak şekilde yere düştü. artık kalbimin çarpışlarını düşünün. o anda balığın üzerine atladım. ne olacağını düşünmeden. hayvanın sırtındaki dikenler elime batmıştı. i hamleyle daha kafasından tuttum ve dışarı fırlattım. kıyıda tek başıma sevinç çığlıkları attığımı hatırlıyorum. ama işin ilginç tarafı ekmek takılı oltaya nasıl olurda lagos vurur. ya da oltaya önce kefal geldi, daha sonra mı lagos vurdu bilemiyorum. ama sonuç olarak onu yedik bütün aile.

2. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Kısmet!!!!!!

3. Herşey kısmet sevgili Ahmet Can.Ben sazan hamuru ile alabalık tutmuş birisiyim örneğin :)

4. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    Şansın her zaman daim olsun :)

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Lagos'ta bizdenmiş demekki ekmekci:D bizler makarnayı bile ekmekle yeriz:D :D

6. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Deniz bu kime ne zaman ne vereceği hiç belli olmuyor değilmi? Şansın hep daim olsun.

7. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    ahmet can
    o gün lagosun canı ekmek çekmiştir belki :D :D :D :D :D
    nebi kardeşimin dediği kısmettt

8. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Yek ekmeğe muhtaç olmuş bir lagos.Tebrikler

9. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    anlatım için teşekkürler.muhtemelen kefale gelmiştir.ama kızgın yağda da muhteşem olmuştur tabii ki.

10. grande

grande

Favori Kamış:
    surfcasting kamis,spinning kamis ve el oltasi.
    En İyi Avı:
    mırmır 1 Kg
    kismet.
    bundan 8-10 yil evvel benim bir arkadas hic yemsiz bos igne ile sargos cikarmisti.

11. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    abi çok haklısın valla. balık türkleşmiş. yakında yaprak sarmaya da atlar bu balıklar :)

12. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Ahmet can kardeş nasip bu işte. Hikayeni bizimle paylaştığın için teşekkürler

13. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum

:):):) çok güzel ifade etmişsiniz hocam:)

14. alpoman07

alpoman07 Alper Yıldız

arkadaslar kesınlıkle katılmıyorum sıze bende dıp sarması ıle ekmekle bır cok lagos aldım ben gozukle denıze gırdıgım ıcın goruyorum nasıl oltayı aldıgını ılk anda yanına gelıyor sarmanın ve nazlanıyor bır turlu almıyor ama alıncada butun sarmayı yutuyor

15. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Balık işi kısmet işidir... Her an her şey olabilir. Böyle süprizlere açık olmak lazım.
    Ben de bir defasında yine senin aynı kıbrıs sarma takımınla Akya yakaladım. Yaklaşık 800 gr civarı... Yani anlayacağın oluyor böyle hoş süprizler :D:D:D

16. alpoman07

alpoman07 Alper Yıldız

sans iste ona bısey demıorum benım dedıgım normalde lagos ekmek yıyor zaten ama cok gec alıyor ekmegı o alana kadarda dıger balıklar yemı aldıgı ıcın lagos ekmek yemez gıbı bı sey olusuyor eger lagos bulunduguna emın oldugunuz bır denızde gırersenız sarmanın kopugunu cıkarın kopuk yerıne tasa sarın ekmegı ve kancalarıda ekmege takın sonrada denıze gırıp sarmayı koyun dıbe ve yavasca izleyin goruceksınız

17. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    yokluk adama herşeyi yaptırıyor demekki.ekmek soğan ikilisini herkes bilir.balıkta bu hale gelmiş.şansın hep böyle açık olsun.

18. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Ekmek ile kefal beklerken çok defalar çipura ve levrek geldi...
    en son geçen hafta 35 cm boyunda ve 20 cm boyunda iki levrek takıldı oltama ..(ekmek içine)

19. fairson

fairson

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çupra 1 kg
    sabah sabah müthiş heyecan yaratmıştır kesinlikle.

20. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    muhtemelen senin oltaya kefal takıldı oda onu yemek için atladı aynı şekilde levrek geldiğini duymuştum